folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Monitörünüz Sadece Size Görünsün

Monitörünüz Sadece Size Görünsün

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlock
    warlock's avatar
    Erkek

Diğerleri boş bir ekran görürken, monitörünüzdekileri sadece siz görün! İşte bu da "monitör hack!"

Omuzunuzun üzerinden monitörünüzde ne yaptığınıza bakan meraklı gözlerden bıktınız mı? O halde kendi "gizlilik monitörünüzü" meydana getirebilirsiniz!

Sadece küçük bir masraf karşılığında, özel gözlüklerle sadece sizin görebileceğiniz bir bilgisayar monitörü meydana getirebilirsiniz. Diğer herkes ise boş bir ekran görecek, ne yaptığınızı hiç anlamayacak.

Instructables üyesi dimovi tarafından detaylı bir biçimde açıklanan bu hack'lemede temel olarak bir LCD monitörü açıp polarize filmini ondan ayırıyorsunuz. Bu filmi eski bir gözlüğe yerleştiriyorsunuz ve hepsi bu. Artık sadece size görünen bir monitör ekranına sahipsiniz.

Bu tür bir monitör, evinizde gürültücü oda arkadaşlarınız varsa çok işinize yarayabilir. Ofiste de iş arkadaşlarınız arasında hava yapmanızı sağlayabilir...

Aynı şarkıyı 100 kere dinleme manyaklığı olan, sabah suyu yüzüne çarparken suyun bileklerden dirseklerine akmasına uyuz olan, buzdolabını açıp boş boş baktıktan sonra kapayan, kulağında mp3 ile gezerken klip tadında yürüyen, doğru insanı bekleyip yalnız kalan, ellerini bi türlü ısıtamayan, çift bölmeli çakmakta her iki tarafta gaz seviyesini dengeleme ihtiyacı duyan, girdiği kapalı bir mekanda ilk önce çıkış kapısının nerede olduğunu arayan bir insan oğluyum...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

çok iyi birşey de nerde yaptırcaz bunu?

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

hadi bakalım ergenlere fırsat artık babanız odaya girdiğinde tek tıkla masaüstüne geçme çabasına son :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Japonyadan gelen üst düzey bi kac elemanla toplantıya girdik, heriflerin önünden geçiyorum arkasından geçiyorum görünmüyor ekranları bir türlü :)

Sonradan fark ettim 3M'in ekran kaplaması var, onu kullandığınızda sadece önden görünüyor ekran, türkiyede 100 lira güzel alet...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

monitörün mna koymadanda bu mümkün..

hatta çogu şirket bilgisayarlarında , dağıtılan laptoplarda vs. bu filmler bulunuyor.

http://www.s-view.net/site/page.asp?dsy_id=4696&t=PC-ekran-koruma-ve-gizleme-filmi-/-17-/-s-view.net-online-satis-sitesi

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlock
    warlock's avatar
    Erkek

Gerçekden uygulanması çok iyi bir yöntem özellikle büyük şirketlerde...

Birde devlet dairesinin birinde memur mesai saatinde okey oynuyordu manşet olmuştu, Bu sistemle bununda önüne geçilebilir :)

Aynı şarkıyı 100 kere dinleme manyaklığı olan, sabah suyu yüzüne çarparken suyun bileklerden dirseklerine akmasına uyuz olan, buzdolabını açıp boş boş baktıktan sonra kapayan, kulağında mp3 ile gezerken klip tadında yürüyen, doğru insanı bekleyip yalnız kalan, ellerini bi türlü ısıtamayan, çift bölmeli çakmakta her iki tarafta gaz seviyesini dengeleme ihtiyacı duyan, girdiği kapalı bir mekanda ilk önce çıkış kapısının nerede olduğunu arayan bir insan oğluyum...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GebesH
    GebesH's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Japonyadan gelen üst düzey bi kac elemanla toplantıya girdik, heriflerin önünden geçiyorum arkasından geçiyorum görünmüyor ekranları bir türlü :)

Sonradan fark ettim 3M'in ekran kaplaması var, onu kullandığınızda sadece önden görünüyor ekran, türkiyede 100 lira güzel alet...

bizim patronda aldı ipad, iphone, blackberry ne varsa hepsi aynı kaplamadan ama onun bahsettiği rakamlar biraz daha tuzlu.

Keep Going !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

GebesH bunu yazdı:

bizim patronda aldı ipad, iphone, blackberry ne varsa hepsi aynı kaplamadan ama onun bahsettiği rakamlar biraz daha tuzlu.

ne farkı var işlev olarak ? tam olarak ne işe yarıyor sizin patronun yaptırdığı ?

@Baris anlatılanla bu stickerlar farklı şeyler, biri belli bi açıdan görüş sağlarken, diğeri sadece gözlükle görmene olanak veriyor. hangisi önemli dersen güvenlik açısından gözlüklü olan, kolaylık açısından sticker. ben biraz kurcalıyayım bakalım.

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

sir bunu yazdı:

GebesH bunu yazdı:

ne farkı var işlev olarak ? tam olarak ne işe yarıyor sizin patronun yaptırdığı ?

@Baris anlatılanla bu stickerlar farklı şeyler, biri belli bi açıdan görüş sağlarken, diğeri sadece gözlükle görmene olanak veriyor. hangisi önemli dersen güvenlik açısından gözlüklü olan, kolaylık açısından sticker. ben biraz kurcalıyayım bakalım.

monitörü söküceksin. filmi çıkarıcaksın rayban kemik çerçeve alıcaksın bunu ona takıcaksın , sonra çok gizli işler yapıcaksın :D 

gözlüklü olanın bi pratiği yok bence.

hea firmalar gider öyle monitör çıkarır üstüne gözlük verirler o zman tamam :)

http://www.leyladansonra.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

muhteşem ya! :| ben de istiyorum napsak :D

la?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MezrealiM
    MezrealiM's avatar
    Erkek

ya ustad benim bildigim 2 yıl kadar once bir kac tane türk muhendis tesadufen bunu bulmuslardı nasıl olduda yabancı patendi olmus sasılacak sey.nezaman piyasayada düsmüs ?

Zikir_Fikir_Şükür
Toplam Hit: 4196 Toplam Mesaj: 21