folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Turkcell 6 Ayda Akıllı Telefon Üretti Apple Halen 5S Çıkarmadı

Turkcell 6 Ayda Akıllı Telefon Üretti Apple Halen 5S Çıkarmadı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bugün gazetede gördüm reklamlarını, biraz araştırayım dedim 6 ay gibi bir zamanda Türk mühendisleri tarafından yapılmış :) ve Turkcell bununla övünüyor bu nasıl bir ironidir arkadaş, bu firma bu halkı ne gözle görüyor acaba, bu nasıl bir teknoloji şirketidir, nasıl bir reklam kampanyasıdır,

Telefon ile ilgili bilgi,

http://www.tamindir.com/turkiyenin-ilk-yerli-akilli-telefonu-turkcell-t40-tanitildi_h-4690/

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Parçalar da ZTE nin 700 mühendin neyi tasarladı acaba çok merak ediyorum. Tasarım desen o da yok Casper daha güzel telefon tasarımı yapıyor yeminle.

Yerli malı yurdun malı da herkesi bununla kazıklamalı mı? :/

deja-vu tarafından 23/Ağu/13 12:24 tarihinde düzenlenmiştir

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

Parçalar da ZTE nin 700 mühendin neyi tasarladı acaba çok merak ediyorum. Tasarım desen o da yok Casper daha güzel telefon tasarımı yapıyor yeminle.

sizce turkcell'e casper'a kullanıcı olarak destek çıksak daha iyilerini yaparlar mı? ben türk markalar konusunda biraz milliyetçiyim galiba. arada çok büyük farklar yoksa türk markalarını almaya çalışırım. tabi gidip cola turka da almam :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    Seastar bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı

sizce turkcell'e casper'a kullanıcı olarak destek çıksak daha iyilerini yaparlar mı? ben türk markalar konusunda biraz milliyetçiyim galiba. arada çok büyük farklar yoksa türk markalarını almaya çalışırım. tabi gidip cola turka da almam :)

dur daha gedizler gelcek sonra haydar namık ökkeş diye tablet çıkarır bunlar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple'da Samsung gibi her Allah'ın günü telefon çıkarsa görürüm ben 2. el iPhone piyasasını.Kimse kusura bakmasın Apple marka değerini korumayı iyi biliyor.Başka markadan telefon alıyorsun 1 ay sonra fiyatı 200-300 lira iniyor.

Turkcell'in telefonuna gelirsek 700 kişiden çıkan telefona bak çay demle amk.Bok gibi olmuş.Birde Türk malı diyorlar.Ulan telefonun arka kapağını açınca içinden Zte yazılı batarya çıkıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

Hangi parçasını Türkiye'de üretmişler hangi parçasının patentini almışlar böyle sahte milliyetçilik sömürüsü yaparak telefon sattırmaya çalışıyorlar yazık

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    flassy bunu yazdı

Hangi parçasını Türkiye'de üretmişler hangi parçasının patentini almışlar böyle sahte milliyetçilik sömürüsü yaparak telefon sattırmaya çalışıyorlar yazık

Ben o 700 mühendisin neye çalıştığını merak ediyorum. Parçaların nerden geldiği umrumda değil. ABD bile daha Motorola ile ülke içinde parça üretimine başladı o da %80'i orda üretiliyor. Bizim daha yolumuz var o konuda. Bana o 700 miyendis ne hazırladı onu bilmek istiyorum.

Almanya Fatihi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

"İki melodi yükle, üç-beş Android uygulaması yaz, tezgahtan da tırtıklı kapak üret... "Turkcell mühendisleri, Türkiye'nin ilk yerli akıllı telefonunu gururla sunar!" Güldürdün beni Ciliv, Allah da seni güldürsün.." 

Yakın bir arkadaşımdan bir yorum, malesef ben de katılıyorum :/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sosyopatmanik
    sosyopatmanik's avatar
    Erkek

benim anlamadığım mühendis nesini tasarlıyor :) endüstriyel tasarımcılar tasarlar mühendis hangı parça konulacak onu yapar da . zaten parçalar yurtdışı üretim mühendis in yaptığı parçarları alıp yerine koymaksa tüm telefon tamircilerimiz mühendis kaynıyor 

at avrat silah
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

kapağı açtıktan sonra bütün parçalarda şu yazıyı göreceksiniz efendim;

"P.R.C"

Donanım giriş seviyesi telefonlardan bile rezalet. Fiyat AŞIRI derecede ucuz olmasa bi işe yaramaz. Turkcell'i de biliyorsam 36 ay taksit ve taahüt verdirtip adamı AHTAPOT gibi sarar şerefsizim.

DrKill tarafından 23/Ağu/13 14:18 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Yav bizim çip üretecek cihazlarımız teknolojimiz mi var?

Türk mühendisler tasarlamış olamaz mı? Ben de pic,atmel,8051 devreleri tasarlıyorum, yapıyorum ve yeri geldiğinde de satıyorum. malzemeler yabancı diye hemen dışlamanın bi anlamı yok. Ülkemizde 1 direnç bile üretilmiyor. Devlet önce bunu yapacak, tasarlamak kolay, bu imkanlarla bile tasarlanır.

Sadece biz değil neredeyse bütün firmalar ve ülkeler birbirnden elektronik malzeme satın alıyorlar. Örneğin ST dite bir elektronik firması var hangibniz duydu bu firmayı? Elinize bi cihaz alın(ne olduğu, ne marka olduğu fark etmez), içini açın kesin bu firmanın en az 1 adet malzemesini bulursunuz. Dünyanın bütün firmaları bu şekilde birbirinden malzeme alıyor, hiçbir ticari ürün %100 olarak üreten ülkenin/firmanın değildir.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 2131 Toplam Mesaj: 14