folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Whatsapp Yedeklenmiş Mesajları Okumak (Döküman)

Whatsapp Yedeklenmiş Mesajları Okumak (Döküman)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Bir arkadaşımı şu konuyu açmış ben de xda developers forumundakileri uyguladım..  isteyenler buradan erişebilirler orjinal foruma.

ancak o kadar uzun okumak istemeyen ya da ingilizce anlamayan arkadaşlar için basitçe anlattım

1- whatsapp backup dosyanız

android de:  /sdcard/WhatsApp/Databases/msgstore.db.crypt 

ya da /data/data/com.whatsapp/databases/msgstore.db and wa.db  (bunun için root olmanız gerekiyor)

iphone konumu ise net.whatsapp.WhatsApp/Documents/ChatStorage.sqlite

2- Aşağıdaki dosyaları indirin. ilk dosyayı rardan çıkartın

https://www.box.com/s/ywimp24ginjj687nvw8a

http://downloads.activestate.com/ActivePython/releases/2.7.2.5/ActivePython-2.7.2.5-win32-x86.msi

(ikinci linkte 32 bit olarak görünüyor, sisteminiz 64 bit olsa da bunu indirin. diğerinde business edition hatası veriyor)

3- 

kurulumlar bittikten sonra 2 numaralı maddedeki 1. linkteki rar dosyasını açtığınızda bu şekil bir görüntü geliyor. ben numaralandırdım

işimize yarayacakları.

ilk olarak resimde 2 numaradaki gösterilen dosyayı silin ve kendi db dosyanızı atın.

sonra resimde 1 numara ile gösterilen ve kırmızı renkteki !install pyCrypto dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

bu gerekli modülleri yükleyecektir, bittiğinde devam etmek için bir tuşa basın yazar, bir tuşa basarak sonlandırın.

sonra kendi whatsapp db dosyanızı bu klasöre atın ve sürükleyerek resimde 3. numarada gösterilen  

whatsapp_xtract_drag'n'drop_database(s)_here dosyasının üzerine bırakın.. tüm işlemleri o halleder ve en sonunda browserınız

açılarak html formatında tüm mesajları görebilirsiniz..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Focal
    Focal's avatar
    Erkek

Gercekci olmak gerekirse bu sekilde baska yerlerde gördüm ama anlamadım. Buraya konu acmak zorunda kaldım ama hem aynısını gördüm hemde anlamıs oldum tesekkür ederim :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Eline sağlık üstad. Lazım olursa kullanacağım kesin.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Focal
    Focal's avatar
    Erkek

whatsapp

Anlattıgın gibi bire bir aynısını uyguladım ama son kısımda bununla karsılasdım ve html olarak acılmadı bende 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Düzenleme:

Arkadaşlar bir şeyi gözden kaçırdım. 2. maddede verdiim 1. linkteki rar dosyasını python u kurduğunuz dizindeki script klasörünün içine çıkartın.

ondan sonra o işlemleri yapın. Bundan sonra çalışcaktır. Arkadaşın hatası da bundan kaynaklıydı çözüldü

unbalanced tarafından 16/Nis/13 02:31 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    symbian da nereye kayıt ediliyor acaba :) biz o yüzyılda yaşıyoruz da hala.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı
    symbian da nereye kayıt ediliyor acaba :) biz o yüzyılda yaşıyoruz da hala.

şöyle bir yazı buldum hocam

• Hi,
      you can try to hack your symbian phone and get the whatsapp application data from the 'Private' system folder of your device. They should be unencrypted. Unfortunately WhatsApp Xtract still doesn't support symbian devices, because data are stored in cdb files constant databases) instead of sqlite3.

dediğine gör symbian da veritabanı şifresiz olarak tutuluyor olabilirmiş. klasör olarak da özel sistem dosyasındaymış. ve son olarak yukarda anlattığım whatsapp xtract symbian da çalışmıyormuş çünkü veritabanı sqllite değil de cdb imiş

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feSih
    feSih's avatar
    Erkek

whatapp'ta telefondan silinmiş mesaj geçmişini gösteren bir program mı bu yoksa ben mi yanlış anladım?

aheste çek kürekleri mehtap uyanmasın
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bu arada konu açılmışken şunu sormak istiyorum. whatsapp da bana mesaj geldiğinde okuduğum zaman karşı tarafa okunduğunu belirten 2 tık işareti gitmesini istemiyorum, bunu yapabilmenin bi yolu var mı ?

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@fesih, hocam whatsapp da konuştuklarını görebilrsin bununla..

@LynXMaSTeR, hocam o bahsettiğin çift onay ifadesi mesajın senin telefonuna iletilmesi demektir, okunduğu değil yani..  bu konuda nasıl olur

bilmiyorum ama whatsapp ın en son şu tarihte görüldü gibi zaman ifadesini gizleyebiliyorsun. iphone için whatsapp ın ayarlarından bu yapılıyor

android için harici bir yazılım yüklüyorsun, bu yazılım, mesaj geldiği an hemen interneti kesiyor ve mesajı alıyor (gelmiş mesaj), bu sayede karşı

tarafa en son şu tarihte görüldü gibi bir bilgi ulaşmıyor. böyle bir mantık uygulamışlar. bu durum çift onay için ne kadar işe yarar bilmiyorum.  bu

tarz yazılımları google playde bulabilirsin

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

whatsappdaki db crypt data dosyalarının hepsini denedim html cıktısı acılıyor ama boş cıkıyor 

Toplam Hit: 52513 Toplam Mesaj: 26