Yeni Bir İş ..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Öncelikle merhaba arkadaşlar...

Başka bir arkadaşın yazdıgı konu vardı nasıl biriktiriyorsunuz diye...

Ona istinaden yazayım. İlk önce yetmiyor yetiremiyorum... bırak biriktirmeyi.

GAz ve tesisatı mezunuyum 2 yıllık. Özel bir dagıtım şirketinde tesisat kontrol teknikeri olarak çalışıyorum.

Aldıgım maaş. 1081 + 300 sodekso +olursa mesai...

Şimdi ben bu parayı harcıyayımmı yoksa biriktireyim mi ? 

Bu yüzden ek iş olarak ne düşünülebilir? 

Programlama bilgim yok. Ama pc dünyasına çokta uzak degilim. yani bir site kurup üç beş reklam gelirlerimi. (ki oda çok uzun bir zaman diliminde.)

yada hisse alıp mı satsak ? yapan arkadaş varmı karı nedir falan ? 

farklı fikri olan varsa yazabilir özel msj atabilir uygunum her zaman. 

Mod genele açmayalım bu konuları

Dur be kadınnnn....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Yani ben diğer konu dediğini görmedim ama para biriktirme işini şu şekilde yapıyorum;

Çalışmakta olduğum firma A bankasına maaşımı yatırıyor. Yatan maaşın kendimce birikmesini istediğim bir kısmını B bankasında açtığım hesaba gidip yatırıyorum fakat, B bankasındaki hesabıma ait bir ATM hesap kartı çıkarttırmıyorum. Sadece hesap özet kartı ile iş saatlerinde işlem yapabiliyorum. Bu da demek oluyor ki, saat 17:00'den sonra çulsuzum, harcama yapamam.

Çok gerekli olunca izin alıp, ne bileyim erken çıkıp para çekmek filan gerekiyor. BU durum keyfi harcamaların önüne geçiyor. Denendi.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    pm attım

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

son zamanlarda okuduğum makakaleler var. konuda denk geldi bak :)

şöyleki aslında en çok kazandıran iş en iyi bildiğin işlerdir. kendi bölümünde gördüğün talep olan

bir ürün bir talep varsa onunla ilgili bir iş yapman önce daha iyi olur. boşver başka birşey olsun dersen

şöyle bir maddeler halinde yazayım seç beğen

1- tarla yada büyük taras gibi birşeyin varsa son zamanlarda bazı ilaç firmaları için bazı bitkiler çok para ediyor. onlar için o ürünleri yetiştirebilirsin.

adını unuttum ama bir mantar türü mesela kilosuna para alıyorsun. trüf mantarı mı acaba ?

kapari miydi yine öyle eğimli bir yerde yetiştiriliyor.

ben olsaydım yine bambu yetişriridim ancak 4 yılda bir ürün veriyor ve sulak bir mevsim olamsı lazım. satamasanda kendin birşeyler yapsan yine olur.

2- organik ürünlere talep var. yine tarla gibi birşeyden yumurta, tarla domatesi gibi bir bahçeden kendi elinle topla dersin yer müsaitse

3-gübre işinde çok para var nasıl yapılır bende bilmiyorum :) bir tanış çok para kırıyordu

4-dışarıdan ithal edilen ürünleri öğren ve sen ülke içinde üret. mesela deniz hıyarı türkiyede yetiştirilmiyormuş. kozmetik ve ilaçlarda kullanıyormuş ve uzak doğuda bayağı bir yemek yapılıyormuş.    mavi yengeç üretimi,

6-ne satarsan sat  hedefin kadınlar ve çocuklar

durum böyle olunca oyuncak, takı gibi şeyler iyi gidiyor ama her köşede olduklarından farklı olman lazım orası senin yeteneğine kalmış

7- şimdi türkiyede ceviz yokluğu var üstelik ceviz ceviz fındırk diye uzak doğu ağzını açmış beklemekte haberin olsun.

8-niş pazarlama

bu saydıklarım genelde uzun vadeli ve tarla ve hayvancılık yok istemem dersen evden işlere döneyim.

şahsen bende merak ediyorum bundan sonrakilerin hiçbirini denemedim ama her sitede bahsi geçiyor ney bunların aslı astarı biri anlatsa

9-bir blog kur reklam al diyelim ama çook ziyaretçin olursa kazanıyorsun yoksa yıllarca beklersin.

10-youtube da çok iş var deniyor ama bilemiyorum

11- anket doldurma deniyor

12-- bir dosya yükle indiren sayısı 1000 olunca para kazanma

13-fotoğraf stok sitelerine fotoğraf yükleme

14 bir konuda makale yazmak

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

futurist çok iyi anlatmış.

Bence de en iyi bildiğin işten şaşma, gidip hayatının sonuna kadar o işi 1000 tl paraya yap demiyorum fakat sektörde insanlarla tanış, neleri bulmakta zorlanıyolar, en çok masraf nerelere gidiyo bunları araştır sonra bunlar için neler yapabileceğini araştır.

Yeterki çözüm bul, 10 milyon dolar sermaye de gerekse sen ilk adımları atar projeyi çizersen para getireceğini demonstre edebilirsen o 1 milyon doları yatırımcılardan birkaç powerpoint sunumu yapıp bulursun. Önemli olan fikir.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    Boş zamanlarda mega Holdings te çalış..
    Şaka Şaka :) ingilizce biliyorsan yabanci site aç, hergun bir seyler yazarsin.. Oyle kazandirabilir..

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeratul
    zeratul's avatar
    Erkek
    HannibALgan bunu yazdı
    pm attım

Pm atmasan da herkes nasiplense :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    theagartaman
    theagartaman's avatar
    Erkek
    rızkın 10 da 9 u ticarettedir. (bu para kazanmak için)

biriktirmek için yukarıda paylaşılmış zaten.

En önemlisi bir işin inceliklerini öğrenmeden o işten para kazanamassın

ne yaparsan yap o işte aranan adam ol
    bir sektör seç ve o işte uzmanlaş.

şahsen anket, adsense,reklam işleriyle uğraştım para kazanamadım.

şuan 3d modelleme ve oyun yapımı hakkında uzmanlaşmaya çalışıyorum .

bir sektör seç ve uzmanlaş.

"ilim seni korur, mal ise korunmaya muhtaçdır"

bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    zeratul bunu yazdı
    HannibALgan bunu yazdı
    pm attım

Pm atmasan da herkes nasiplense :D

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

para biriktirmek iyi gelir ile olur 2-3 bin lira alip ben para biriktiremiorum triplerine girmeyin bosuna Istanbul ve benzerleri sehirlerde o maasa zaten zirnik artmaz  programlama vs bilgim yok diorsun simdi baslasan 3-4 sene zaten getirisi cok olacagini sanmiyorum

Bole durumlarda en mantiklisi yaptigin yada bildigin bir isin piyasasinda kendine belli bir cevre edinip daha sonra direk o isle yada isin yan dallari parca tedarik vs gibi dallarindan en rahat sicrayabilecegini secip yavasdan ona yurumektir

Kisacasi belli bir bilgi birikimin ve iyi bir maasin yoksa zaten para arttirma isi imkansiz

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
Toplam Hit: 1586 Toplam Mesaj: 11