A4 Fatura Yazdırma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Matbaa dan a4 e basılmış faturalarımız geldi lazer yazıcımız var bunları bilgisayar üzerinden düzenleyip yazmak istiyoruz fakat excel de falan bunu yapacak bilgi birikim bende yok

bunu kolayca yapmanın yolları nelerdir ? sanırım bir taslak oluşturmak gerek ama tam yerlerine gelecek şekilde bir türlü ayarlayamadım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

kagidi tarat abi güzelce at word arkaplanına veya excel işte ne istersen , üstünde şablonları çıkart şuraya adres şuraya numara şuraya telefon vs. gibinden

sonra onları editleterek götür işi , benim en kolay aklıma o geldi.

hatta ve hatta daha kolayı geldi aklıma :) Adobe Acrobat Pro DC indir abi taranmış kağıdını at arkaya , hemen bi düzenlenebilir(editable) pdf hazırla 3 dakikalık iş

baristbt tarafından 02/May/17 22:38 tarihinde düzenlenmiştir

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

http://www.bilsoftyazilim.com/ucretsiz_cari_takip.asp

programı da kullanabilirsin rapor tasarımını biraz uğraşırsan kendin de yapabilirsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Matbaa dan kağıdın ve tasarımın konumlarını ölçülerini vs istersen ona göre yapabilirsin. Ben de etiket yazıcı ullanıyorum ölçülere göre konumlama yapıyorum. 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

ben bu işi ilk defa yaparken matbaadan kendi faturamın örnek mali değeri olmayanını yedek olarak istemiştim 15 tane kadar. oradan deneyerek çözmüştüm

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Faturayı bir şekilde tarat, elindeki a4lerden fotokopi çektir ya da yazıcın a4ün kenarlarına kadar sıfır baskı yapıyorsa kendin yazıcıdan çıkart, konumlamak için denemeler yap, hayırlı olsun.

Sadece bi imza..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

konu güncel henüz bir sonuç alamadım :( 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek

Hangi yöntemle şablon oluşturursan oluştur öncelikle şunu kontrol et, senin elindeki boş faturaların hepsi kağıtlarda aynı konumdalar mı? 2 farklı faturada, birisindeki atıyorum logo soldan 2 üstten 3 cm içerdeyken başka faturada soldan 2,5 üstten 2,8 cm falan içerde olursa eğer oluşturacağın şablon her faturada aynı sonucu vermeyebilir. Faturaları basan matbaanın standart olarak çıkarmasıdır beklenti ama olmayabiliyor aklımdayken belirtmek istedim.

Metallica Rules
Toplam Hit: 2165 Toplam Mesaj: 8
fatura sorunu