Access Acil Yardım Arkadaşlar...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TncY
    TncY's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar access de bir tablo oluşturduğumda tckimlik nonun son rakamı herzaman çift olduğunda tek girince hata vermesini istiyorum geçerlilik kuralına

([tckimlik]) mod(2)=0

yazdım check hatası veriiyor bunu nasıl yazmamm lazım yardımcı olurmusunuz .....

MEVZU-U VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR ! SaBRıM SeLaMeTiMSe iNTiKaMıM FeLaKeTiMDiR ! <br>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

if (tckimlik mod 2) = 0 then

şeklinde denesen?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuna
    Tuna's avatar
    Erkek

sagolun. her için bi kolayı var..

kolay kolay aklıma gelmezdi sanırım.

başıma gelseydi if instr(tckimlik/2,",")<>"0" thyn şeklinde iki sat uğraşırdım=) tenkyü

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TncY
    TncY's avatar
    Erkek

Arkadaşlar hocaya sordum ([tckimlik]) mod(2)=0
     yazım doğru mantık doğru dedi ama işaretlerde hata var dedi bu program gibi if then le yazılmıyo mantık böyle ama hatalarım ne bilmiyorum ....tşk ler..

MEVZU-U VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR ! SaBRıM SeLaMeTiMSe iNTiKaMıM FeLaKeTiMDiR ! <br>
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TncY
    TncY's avatar
    Erkek

arkadaşlar sorun çözüldü yardımcı olan arkadaşlara tşk ben annatım olayı...

[tckimlik] mod(2)=0 geçerlilik kuralına böle yazdınmı oluyor ama tc kimlik sayı tanımlanmışsa yok metin tanımlanmışsa geçerlilik kuralına like"?????????0" or like"?????????2" or like"?????????4" or like"?????????6" or like"?????????8"
    olunca oluyor bunlar sonrakamın çift girilmesi gerektiği için yazılıyor tek girilmesi için 11 inci rakam 1,3,5,7,9 gibiolacak anlamayan varsa pm den ulaşsın ...

Toplam Hit: 962 Toplam Mesaj: 5