folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Access Point Hakkında Bilginize İhtiyacım Var

Access Point Hakkında Bilginize İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bağlandıgım modem yan apartmanın 2. katında ben de giriş katta oturuyorum ve internette kopma ve düşük hızda kullanıyorum . Yan daireden eve kablo çekip access point kurmayı düşünüyorum tavsiyeniz varmı derdime derman olurmu ?

Merhabaaaaa
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

:(

Merhabaaaaa
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enicma
    enicma's avatar
    Erkek

Eger yer ve imkaninlarin musait ise TPLINK CPE 210 isini fazlasiyla gorur  internet alacagin yerin camina senin oturdugun yerin tarafina bakacak sekilde tak  ne sen ugras nede internet aldigi  yerdeki arkadasin

Yan daireden int alacak isende internet olan modemi ve sende fazladan modem var ise mesh yada kablosuz ap ile taninlaya bilirsin 

enicma tarafından 04/Eki/15 14:23 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

derdine derman olur hocam. sal kabloyu evin içine kadar bagla access pointe rahatla. modemi evine taşımış oluyorsun bir nevi, adamla yarı yarıya paylaşmış olursun ;)

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Bir arkadaş Cpe210 demiş. Cpe210 modeli 300m iken daha eski olan 7210 modeli 150m hızındadır ve daha ucuzdur. 

Her iki cihaz da rj45 kablo çıkışlı, harici tip, yarı profesyonel ve yönlü cihazlardır. Bence senin işini görürler. Camın dışına yada balkona monte edip yönünü de modeme döndürüp bilgisayara kadar kablo çektinmi tamamdır. Ayarları bilmeyen için karışıktır ancak kurcalayarak öğrenmesi kolaydır. 

Montaj kurallarına uyarsan kar yağmur fırtına da çalışır. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Universal repeater da işini görür 50-60 tl bir şey ben kullanıyorum memnunum 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

http://urun.n11.com/access-point-router/tp-link-tl-wa801nd-300mbps-access-point-P25239102?cid=700502&utm_source=comp_bilio&utm_medium=cpc&utm_campaign=bilio_genel

şunda karar kıldım yorumları ve fiyatıda iyi kablo ile eve çekeceğimden sıkıntı çıkacağını sanmıyorum 

Merhabaaaaa
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

kablo çekip çekim gücü için acsess point kuracaksan eğer gidip sıfır acess ponite para verme.

git birtane anteni olan airtiess modem al ben uzaktan bağlanır acsess point ayarlarını yaparım.

biliyorsun eli yüzü düzgün birçok modem sağlıklı bir şekilde acsess point görevini yapabiliyor.

edit : 2. el çalışan herangi bir modemde olur. senin elinde eski modemler varsa yada ucuza bulabiliyorsan modelini pm le gönder bana ben bakacam destekliyorsa kurarım sana.

zalimadam tarafından 04/Eki/15 18:53 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1225 Toplam Mesaj: 8
access point access point/