Açıklama...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeyazSeytan
    BeyazSeytan's avatar
    Erkek
    Ben butun turkce hocalarinin korkulu ruyasi olarka yaziyom. aslinda herkezin icinde bir turkce katili waer. ben sinav sonrasi kompozisyon kagidimi incelidim ne noktalama isareti kullaniyorum nede turkce karakter ve bunun yaninda nete gibi yazmisim.iyi yerine iiii var yerine waer yazmisim bu ill anda aklima gelenler bir ton kendi kelimemem waermis meyer benim

<% if not hayat.eof then hayat.close %>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kanuni80
    kanuni80's avatar
    Erkek

Blood_Me

arkadaşım dikkat çekmeye çalıştığın konu gerçekten harika... seni tebrik etmek isterdim. nitekim diline sahip çıkamayan toplum hiçbişeyine sahip çıkamaz.türkiye bunun en uç örneğini teşkil ediyor.dildeki yozlaşma nelere vesile olmuş ve daha nelere vesile olacak şimdiden görebiliyoruz.

ama dikkatimi çeken bişey oldu herkes demiş ki ne yapabiliriz,elimizden hiçbişey gelmiyor.neler yapabiliriz kısaca sıralamaya çalışayım...;ilk önce bireysel mücadele yöntemini deneyecez şöyleki herkes üzerine düşeni yapacak yabancı kelimeleri kullanmamaya özen gösterecez ve hatta Oktay SİNANOĞLU'nun dediği gibi yabancı kelime kullanmayı marifet sayanlarla çaktırmadan dalga geçecez. O.SİNANOĞLU dedim aklıma geldi onun konuyla alakalı ciddi örnekler teşkil eden eserleri var alıp onları okuyalım ne bileyim işte Feyza HEPÇİLİNGİRLER ablamızın eserlerini okuyalım özellikle TÜFKÇE OFF adlı eserini...veya Y.Bülent BAKİLER'in eserleri var onları alıp okumak bizi Dilimize bağlı kalma adına geliştirecektir. Evet dilimize bağlı kalalım Türkçe ki tarih boyunca nelere imza atmış bi milletin dilidir unutmayalım EYVALLAH...

Gerçekler acıdır baklava tatlı... o halde baklava gerçek değildir.
Toplam Hit: 3207 Toplam Mesaj: 13