folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Açıköğretim GNO İle Geçme Nasıl Olur?

Açıköğretim GNO İle Geçme Nasıl Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Merhaba, arkadaşlar ortalama neye göre hesaplanıyor? Mesela ben 3. sınıftan başladım 3 senedir okuyorum, 4. sınıftan da ders almaya başladım son bi senedir, ben mesela GNO ile DC vb not alarak nasıl geçebilirim? 3. sınıftaki derslerin ortalamasına göre mi yoksa toplan dönemdeki ders ortalamasına göre mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

bilen duyan yok mu?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

GNO bulunduğun dönem dahil hepsinin ortalamasıdır  2 üzerindeyse dd dc derslerden geçersin Gno düşerse tekrar alırsın ama kolay kolay düşmez 

imza
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    sahinka bunu yazdı

GNO bulunduğun dönem dahil hepsinin ortalamasıdır  2 üzerindeyse dd dc derslerden geçersin Gno düşerse tekrar alırsın ama kolay kolay düşmez 

nasıl yani ben şimdi diyelim bu dönem 3. sınıftan 3 ders 2. sınıftan 2 ders aldım onların ortalamasına göre mi oluyor? 2 dersten AA aldım diyelim 3 ders DC geldi, ortalama 2 üstü geçebiliyormuyum? DC olanları da?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

En az Cc olmalı notun. Yoksa direk kalırsın o dersten. Cc olanlardan da geçmek için öbür dönem not ortalaman en az 2.0 olmalı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

En az Cc olmalı notun. Yoksa direk kalırsın o dersten. Cc olanlardan da geçmek için öbür dönem not ortalaman en az 2.0 olmalı. 

ya onu biliyoruz arkadaşım, 3 senedir okuyorum, sorduğum şeyden bunu mu anladın?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

FF hariç , CD - DD olan notlarının geçmek istiyorsan alt sınıflardaki de dahil toplam dönemdeki gno 2.00 üzeri olması gerekir. adı üstünde zaten genel not ortalaması, yoksa cd-dd olanları tekrar alırsın.

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı

FF hariç , CD - DD olan notlarının geçmek istiyorsan alt sınıflardaki de dahil toplam dönemdeki gno 2.00 üzeri olması gerekir. adı üstünde zaten genel not ortalaması, yoksa cd-dd olanları tekrar alırsın.

hocam üniversitede sadece mesela 3. sınıfın ilk dönemine ait derslerin ortalaması 2.00 üzeriyse DC de geçiyordu, bunda sanırım bahar döneminde mesela aldığım derslerin notları arasında hesaplanıyo , diyelim güz döneminden almadığım 2 ders daha var o dersleri almadığım için onlar not ortalamasına karışmıyomu? Yani nekadar az ders seçersek okadar iyi mi? Onu kavrayamadım bi türlü.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    EmQceR bunu yazdı

hocam üniversitede sadece mesela 3. sınıfın ilk dönemine ait derslerin ortalaması 2.00 üzeriyse DC de geçiyordu, bunda sanırım bahar döneminde mesela aldığım derslerin notları arasında hesaplanıyo , diyelim güz döneminden almadığım 2 ders daha var o dersleri almadığım için onlar not ortalamasına karışmıyomu? Yani nekadar az ders seçersek okadar iyi mi? Onu kavrayamadım bi türlü.

Hocam aöf sistemini bilmiyorum fakat ortalama hesaplamanın formülü : (harf notu x dersin kredisi) + (her aldığın ders için aynı hesaplama) / (O dönem aldığın derslerin toplam kredisi)  sana dönemin ortalamasını verir. Eğer bir dersi almadıysan o ders doğal olarak o dönemin ortalamasına yansımaz fakat zorunluysa her türlü alacağın için dersleri biriktirmiş olursun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    EmQceR bunu yazdı

aslında ne kadar çok ders seçersen ve 2.00 üzerinde olduğu için dc-dd ler den geçersin hocam. az ders seçince az kredi olacak ve ortalamaya az etki edecek.

Şöyle örnek vereyim, güz dönemideki sınavlarda 2-3 tane dc-dd var ve dönem notu ortalaman 1,95 ama bahar dönemin de derslerin çok iyi gitti ve dönem notu ortalaman 2,35 ve bu sefer genel not ortalaman 2,15 oldu ve güz dönemdeki dc ve ddlerden de geçmiş oldun. 

umarım anlatabilmişimdir.

...
Toplam Hit: 832 Toplam Mesaj: 10
aöf