Açıköğretim İkinci Üniversite

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Dediğiniz gibi hem ilgimi çeken, hem işime yarayacak bir şeyler peşindeyim. Mesleki olarak işime yaramayacak olup aklıma takılan tek şey adalet bölümü. Kanunlar üzerine eğitim, şimdiki aklım olsa mühendislik yerine hukuk yazardım :)

İSG bölümü aöften bitirince pek bir hükmü olmuyormuş. C sınıfı olarak mı ne çıkıyormuşuz. Onu da elemem gerektiydi araştırınca :( 

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    noname bunu yazdı

Dediğiniz gibi hem ilgimi çeken, hem işime yarayacak bir şeyler peşindeyim. Mesleki olarak işime yaramayacak olup aklıma takılan tek şey adalet bölümü. Kanunlar üzerine eğitim, şimdiki aklım olsa mühendislik yerine hukuk yazardım :)

İSG bölümü aöften bitirince pek bir hükmü olmuyormuş. C sınıfı olarak mı ne çıkıyormuşuz. Onu da elemem gerektiydi araştırınca :( 

İyiki yazmamissin. Verilmis sadakan varmis.

Hukuk berbat bir bolum bence. Vicdanliysan azap bu ulkede. Karsindakinin suclu oldugunu biliyorsun adam gelmis 30 adli suctan karsina. Cocugun birini taciz etmis ne bileyim birini yaralamis. 

Hukuki sureci senden iyi biliyor. Gözünün içine baka baka sırıtarak kurtarip gidiyor. 

Yada masum birine sirf yukaridan emir geldi diye ceza vermek zorundasin. 

Hakimlerin yilda 1200 sanirim davayi sonuclandirma sarti var. Yoksa telfi alamiyorsun. Hakimlerde doktorlar gibi birbirini kiskanan bir meslek. Ya geri kalacaksin yada bir ust mahkeme baksin diye davalari sallaya sallaya gececeksin.

Avukatlarda ayri sorunlu. Her selam verdigin senden isini halletmeni istiyor parasiz. Yapsan olmuyor yapmasan olmuyor.  Zaten adalette yok.

Hukukcular belasini bulmuslar. Vicdansiz bencilsen sadece mutlu olabilirsiniz. 

Ek olarak bir muhendis dunyanin her yerinde meslegini yapar. Ama hukukcu hakim savci,  ulke sinirlarinda degerli siniri aştığın an kimse seni iplemez :)

Zaten 10.000 maas aliyorlar. İyi muhendissen iki katinida kazanirsin.

Evet gunluk hukukculari gömme kotami doldurdum. :))

Neyse konu uzadi. İs guvenliginde zaten calisa calisa kademe atliyorsun. Tek univ yaramiyor.

Bence gel sen uluslararasi ticaret oku . 4 yili gozum alsa okurdum

futurist tarafından 13/Eyl/20 16:43 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Güzel bi bölüm vardı. Aynısını düşünüyorum.... 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mahmuttuncer1 bunu yazdı

Aynı anda iki lisans okuyamıyorsun diye bir şey yok. Öyle bir olay olsaydı sınavsız ikinci üniversite mevzusunda 4 yıllık bölümler açmanın hiçbir mantığı olmazdı zira örgün öğretimde ön lisans okuyanlar açık öğretimde zaten sadece ön lisans bölümlerine kayıt olabiliyor. AÖF sınavsız ikinci üniversite lisans programlarına kayıt olabilmek için ilk şart olarak örgün öğretimde herhangi bir lisans programını kazanmış olmak gerekiyor.

Şu anda Türkiye'de lisans ya da lisansüstü bir programa kayıtlıysan AÖF kaydını yaptıktan sonra hem AÖF'e hem de örgün öğretimde kayıtlı olduğun programa dönemlik harç ödemeye başlayacaksın. İkinci üniversitenin en olumsuz tarafı bu.

Bilgi anlamında bir şey katıyor mu diye soracak olursan, sana bağlı. Çünkü klasik bir sınıf ortamı olmadığı için öğrenme motivasyonu konusunda kişinin kendisine iş düşüyor büyük oranda. Anadolu Üniversitesi'nin AÖF için hazırladığı kitaplar - artık basılı olarak kitap vermiyor olsalar da - çok kaliteli, anlaşılır ve açıklayıcı. Online olarak sunduğu içerikler de çok güzel. Hem sesli/videolu hem de yazılı ders anlatımları, konu özetleri, deneme sınavları, çıkmış sorular vb. birçok içerik bulmak mümkün. Gerekli motivasyonu sağlayıp bunlara çalışabilirsen bir şeyler öğrenirsin.

2 yıllık ön lisans organik tarım mezunuyum

4 yılllık kamu yönetimi okuyorum aöf de sınavsız giriş yaptım ve 3. sınıftan başladım

ben 2 yıllık bitirip tekrar 2 yıllık niye okuyum amk :) 

not son 6 dersim kaldı bitince inş bu sene 2.diplomayı alıcam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Hangisiydi?

@futurist adalet şu saatten sonra mesleğim olmaz diye düşünüyorum, aöften olur mu, bakarsın olur mu olur, bilmiyorum, sadece içimi kıpır kıpır ediyor basit bir dilekçe yazmak bile, öyle bi şeyim var yani nasıl desem ilgim alakam. Adalet çıkışıyla hukuk çıkışı arasındaki fark nedir bilmem mesela. İçerikte kaybolmuşum ben :)

@panxer ben de 4 yıllık örgünü bitiricem nasipse, aöfte 2 yıllık yazmak çok mu saçma şimdi bilemedim :D

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

okuyunca diploma hangi bölüm mühendislikten açıköğretim neden ? attan inip eşşeğe binmek bu...

1 dönem için  300 küsür para harç ödeyeceksin birde. 

Attan inip niye eşeğe binsin? Farklı bir bölüm okuyacaktır , ilimin birbiriyle kıyası mı olur. İlim alabildiğin kadarıyla var zaten yoğun çalışma hayatına sahip biri A kalite üniversitede okusa faydası ne olacak.

Bir de hocam kusura bakmada 300 tl paramı yahu? :D

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Kötüleyen çok var da, sistematik bilgi akışı bu neticede, ne kadar üstüne düşülürse o kadar faydalı olur, eeeen kötü ihtimalle de hiç bir şey öğrenilmez keza o durumda da zaten sınavları geçilmez.. :)

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Hangisiydi?

@futurist adalet şu saatten sonra mesleğim olmaz diye düşünüyorum, aöften olur mu, bakarsın olur mu olur, bilmiyorum, sadece içimi kıpır kıpır ediyor basit bir dilekçe yazmak bile, öyle bi şeyim var yani nasıl desem ilgim alakam. Adalet çıkışıyla hukuk çıkışı arasındaki fark nedir bilmem mesela. İçerikte kaybolmuşum ben :)

@panxer ben de 4 yıllık örgünü bitiricem nasipse, aöfte 2 yıllık yazmak çok mu saçma şimdi bilemedim :D

Dilekçe yazmak, adli terimler kullanmak herkese başlangıç düzeyinde iyi gelir. Ama iş derinleştikçe işin ne kadar boktan olduğunu anlarsın ve baştan aşağı tiksinti duyarsın. Adalet çıkışlıdan kastın Adalet ile başlayıp DGS ile hukuk'a tamamlamaksa farkı yok. Bu şekilde hakim savcı olan, avukat olup mesleğini çok rahat icra eden binlerce insan var. 

Ama Yargı berbat bir alan, baştan aşağı berbat. O yüzden mühendislikten yürü dostum, hobi olarak adalet yine oku zevklidir. İçine girince iş berbatlaşıyor. 

Toplam Hit: 2976 Toplam Mesaj: 29
aöf açıköğretim ikinci üniversite