Açıktan Tarım Ekonomisi Okumak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Arkadaşlar internette bir türlü doğru net kaynağa ulaşamadım.

Açık öğretim fakültesinde bu bölüm hem var gibi hem yok gibi detay yok birşey yok.

2 Yıllık Organik Tarım mezunuyum.

üstüne açıktan Kamu yönetimi okuyup 4 yıla tamamladım.

Fakat benim istediğim şuan ki tarım teknikeri ünvanımı ziraat mühendisliğine yükseltmek 

Araştırdığım kadarıyla açıktan sadece tarım ekonomisi bölümü okunup ziraat mühendisi olunabiliyor

bu arada uzaktan eğitim şart çocuk var iş güç var yani örgün eğitim yapabilecek durumda değilim.

Kısaca açıktan tarım ekonomisi okumak için ne yapmam gerekiyor ücretli ücretsiz sınavlı sınavsız fark etmez nasıl geçeriz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Açık öğretim fakültesinde bu bölüm hem var gibi hem yok gibi detay yok birşey yok.

Fakat benim istediğim şuan ki tarım teknikeri ünvanımı ziraat mühendisliğine yükseltmek 

Araştırdığım kadarıyla açıktan sadece tarım ekonomisi bölümü okunup ziraat mühendisi olunabiliyor

bu arada uzaktan eğitim şart çocuk var iş güç var yani örgün eğitim yapabilecek durumda değilim.

Kısaca açıktan tarım ekonomisi okumak için ne yapmam gerekiyor ücretli ücretsiz sınavlı sınavsız fark etmez nasıl geçeriz.

ben de bugün yaz okulu ile tarım teknolojilerini bitirdim. DGS sınavına girmiştim ziraat fakültesi tarla bitkileri bölümüne yerleştim. DGS tercih yaptım yerleştim Aof dersleri verdiğim için 4 seneliğe kayıt yaptırabilcem.  

öncelikle DGS tercih klavuzlarından bölüm seçeneklerine bakacaksın. Hangi 2 yıllıktan hangi 4 yıllığa geçiş hakkı var. Eğer söylediğin bölümler arası DGS ile geçiş varsa geçişini yaparsın. Seneye DGS'ye gir eşit ağırlıktan giriliyor tarım ekonomisine yeterli puan al tamamdır.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda mısın yoksa özelde mi?

ekleme: Kısa bir bakındım da bu bölümlere geçebilirsin diye gösteriyor ama güncel olmayabilir fakat pek değişmez.

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2021/DGS/TERCIH/tablo2_27082021.pdf

BahçeBitkileri 8147 SAY
    Bitki Koruma 8158 SAY
    Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 9269 SAY
    Biyosistem Mühendisliği 9114 SAY
    Organik Tarım İşletmeciliği 9333 EA
    Tarım Ekonomisi 3382 EA
    Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği 9423 SAY
    Tarımsal Yapılar ve Sulama 3384 SAY
    Tarla Bitkileri 3385 SAY
    Toprak Bilimi ve Bitki Besleme 9048 SAY
     Zootekni SAY

Liquid tarafından 14/Eyl/21 23:18 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

peki bu bölümlerin hanglerinin açıktan okunabileceğini nerden bulurum.

tarım ekonomisi dışında yok gibi.

kooperatif çalışanıyım bu arada tarımsal kalknma kooperatifi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Acikogretim onlisans bolumleri yazarak bulabilirsin.

Ataturk ve anadolu universitesinin acikogretim bolumleri var diye biliyorum onlarin sitelerinde yazar hangi bolumler oldugu

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Açıktan ziraat fakültesi lisans yok bildiğim kadarıyla örgün olması lazım.

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Acikogretim onlisans bolumleri yazarak bulabilirsin.

Ataturk ve anadolu universitesinin acikogretim bolumleri var diye biliyorum onlarin sitelerinde yazar hangi bolumler oldugu

hocam zaten önlisans mezunuyum

güncel listeye göre lisans tarım ekonomisi uzaktan eğitimi kaldırmışlar kötü olmuş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

abı oyle 2 yıllık ustune okuyup aoften gıdıp unvan alamazsan öyle bir dünya yok ,
    fakultenın muhendıslık fakultesınde olması lazım .

dgs e gıreceksın dgs sonrası aöf bolumun varsa ki hiç sanmıyorum belki uzaktan olur o sekılde tamamlayabılırsın. 

yesevide örnegın uzaktan tamamen pc muhendıslıgı , endustrı vs var ama dgs onda da yoktu sanırım , 

fakulteye gıtmeden zor o iş dgs kastırmak lazım 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

abı oyle 2 yıllık ustune okuyup aoften gıdıp unvan alamazsan öyle bir dünya yok ,
    fakultenın muhendıslık fakultesınde olması lazım .

dgs e gıreceksın dgs sonrası aöf bolumun varsa ki hiç sanmıyorum belki uzaktan olur o sekılde tamamlayabılırsın. 

yesevide örnegın uzaktan tamamen pc muhendıslıgı , endustrı vs var ama dgs onda da yoktu sanırım , 

fakulteye gıtmeden zor o iş dgs kastırmak lazım 

hocam dgs ile gireceğim zaten bir dönem varmış bu bölüm aöf ün sitesinde hala var , fakat şuan baktığım zaman öğrenci almıyor gözüküyor.

Toplam Hit: 163 Toplam Mesaj: 8
aöf ziraat tarım ekonomisi