Acil Kahve

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Hobi olarak yoğun şekilde kahveler ve türlü demleme teknikleriyle kafayı bozmuş biri olarak sana şahsi tavsiyem butik kavurucuları tercih et. Fiyat olarak çok bir fark oynamaz. Hem küçük ama başarılı kahve kavurucularına destek olmuş olursun hem de karton bardak furyasının dışında kalmış gerçek kahve takipçisi olursun.

Ben Eskişehir'de yaşıyorum. Burada çok sevdiğim yerel bir kavurucu ve kahveci var. Birçok şehirde birçok ünlü yerden kahve denedim. İyiler elbette vardı. Ancak hiçbir şekilde bu arkadaşların kavurduğu kahveyle yarışamayacağını düşünüyorum.

Haftalık sınırlı kavurma yapıyorlar ve kavurmadan önce (daha önce gözümle gördüğüm hatta gönüllü şekilde kendilere yardımcı olduğumdan bildiğim) çekirdekleri tek tek kontrol edip ayıklıyorlar.

Sitelerini ziyaret edebilirsin:

https://kecigecti.co/

Çok bilindik isimlerden de benim yine en sevdiğim Montag'in kahveleridir. Aromatik yönlere düşkünsen onları da öneririm.

Ephesus tarafından 30/Haz/20 02:15 tarihinde düzenlenmiştir

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

MERHABALAR

bende  bişiler  eklemek isterim,şahsi,   amarıkano , demleme kahve, kullanıcısı  hiç olmadım,   filtre  ve  expresso kullanıcısıyım, bırakmaya  çalışsam da  latte ile   devam ediyorum , sütsüz içmeyiniz.   sadesi , tam aç  içimi  daha iyi olur.  aç çmeyiniz.,    .     denilen  rahatsızlıklar  yapabiliyor,      dahası ard arda  1 den sonra  devam etmemeli.
    starbucks filtre kahvesini  ,   LUVAK KAHVESİ OLMAYABİLİR,   fakat   starbucks, alman kahveleri,  ve   pahalı italy kahvelerin,n tamamına  yakını ,   fil den çıkma kahvedir,

bunun bilinci ile   haraket edilmeli, araştıralım..  . .   o  acı sertlik  onun aromasıdır.... 

ayrıca   metro market te   her  daim kiiloluk  çekirdek .  .    ve  çekilmiş  olanı    olmalı  ve bazı  migroslar da   500gr lık çekirdek var.  ve  toz  da  olmalı.

nereden alıp denesem de   son   geldiğim nokta hep  metro m,
    fakat  metrodakiler de  fil  den  meydana  gelen olmalı   ,  üzücü  durum   :)

fil olmayanı da vardır mutlaka  

k.d  v.b   gb

tchibo fil 

lavazza fil 

starbucks  fil ,  luvak  katkılı  diye  şüphelerim de  var .  :(

watervay tarafından 30/Haz/20 04:59 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

Starbucks çalışanıyım. 

Burada yazılan bazı şeyler doğru, bazışeyler yanlış.

Asla ama asla şirketi savunduğum için yazmayacağım. Babamın şirketi değil. Ama bir çok yerde bu yanlış düşünceler adeta kopyalanıp yapıştırılmış gibi aynı kelimelerle yerin dibine sokuluyor. 

Starbucks dünyanın en büyük kahve satış mağazası değil, dünyanın en büyük kahve kavurucusu firmadır. 

Flowerlock teknolojisinin bulunması ile kahve bayatlamasının önüne geçildiği için bütün dünyaya açılabildi. Daha öncesinde kahve bayatladığı için bütün dünyaya açılamıyordu.

Kahveleri olması gerekenden daha fazla kavuruyor lafı, bu şirkette kullanılan teknoloji ve araştırmaları bilmeden yazmaktır. (açıkçası bu işe girmeden, uzmanlık eğitimi almadan buna benzer düşünceler içindeydim)

Öncelikle bütün kahveleri etik değerler sertifikası ile tohumdan fincana kadar her aşamada yüksek kalitede ve verimde ürün alabilmek için çok büyük yatırımları var. 

Yetiştirilen bir kahve meyvesi hasattan önce, yani toplamadan önce her ağaçtan random ürün alınır. Testleri yapılır, eğer standartlara uygun ise, tadım için kahvenin bölgesi ve cinsine göre yine standartlara göre kavurma işlemi yapılır.

Kavrulan kahve mağazalarda kullanılan öğütme makinesinin birebir aynısı ile ürün 3 farklı şekilde öğütülür. 

Tadım yapılacak tür ve öğütme şekli frenchpress tir. Diğer Öğütme şekilleri asidite vb. testler için. Sadece bu işi yapan tadım uzmanları içtikleri kahvenin bölgesini, cinsini, yetiştiği alandaki diğer tat verici ağaçları bilmeden puanlama ve yorum yapar. İşte o puanlama 13 farklı dalda yapılır. Eğer o tadım Starbucks standartları üstünde ise o kahveyi Japonlar satın alır. Standartlar içerisinde ise hasat gerçekleşir ve türüne göre yıkama, kurutma, kavurma başlar. 

Kavrulan kahve hava almadan hava veren ama almayan paketler ile paketlenir ve dağıtıma çıkar. 

Eğer mağazada içtiğiniz o kahve acı, bayat geliyor ise mağazanın suçudur. Mağazalarda Kahve günlük öğütülür ve hava almayan kaplarda muhafaza edilir. 60 dakikada bir bitse de bitmese de dökülür ve yenisi demlenir. Öğütmek için paketi açılan kahvenin öpüyülmeyen kısmı 7 gün boyunca uygun şartlarda saklanmalı. 

Mağaza bunu uygulanmaz, gözden kaçırırsan kötü bir kahve içmiş olursunuz. 

Gelelim kahve önerisine. 

Düşük asitide, yüksek göve için sumatra alabilirsiniz. Dilin bütün her yerinden tad alırsınız. Ağızda kuruluk hissi oluşturur. 

Yüksek Asitide orta gövde için Kenya alabilirsiniz. Kahveden bir yudum alınca ağızda portakal yedikten sonraki suçluluk hissi oluşur. Yetiştiği bölgede portakal ağaçları var ve o bölgenin tadı hapsolmuş. 

Yemek yemeyecek olsam daha yazardım... 

Hacı sen daha yaz lütfen.... Afiyetler olsun... 

Gövde ve asidite muhabbetleri tam olarak nedir? Hadi asidite taman da gövde 

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

MERHABALAR

bende  bişiler  eklemek isterim,şahsi,   amarıkano , demleme kahve, kullanıcısı  hiç olmadım,   filtre  ve  expresso kullanıcısıyım, bırakmaya  çalışsam da  latte ile   devam ediyorum , sütsüz içmeyiniz.   sadesi , tam aç  içimi  daha iyi olur.  aç çmeyiniz.,    .     denilen  rahatsızlıklar  yapabiliyor,      dahası ard arda  1 den sonra  devam etmemeli.
    starbucks filtre kahvesini  ,   LUVAK KAHVESİ OLMAYABİLİR,   fakat   starbucks, alman kahveleri,  ve   pahalı italy kahvelerin,n tamamına  yakını ,   fil den çıkma kahvedir,

bunun bilinci ile   haraket edilmeli, araştıralım..  . .   o  acı sertlik  onun aromasıdır.... 

ayrıca   metro market te   her  daim kiiloluk  çekirdek .  .    ve  çekilmiş  olanı    olmalı  ve bazı  migroslar da   500gr lık çekirdek var.  ve  toz  da  olmalı.

nereden alıp denesem de   son   geldiğim nokta hep  metro m,
    fakat  metrodakiler de  fil  den  meydana  gelen olmalı   ,  üzücü  durum   :)

fil olmayanı da vardır mutlaka  

k.d  v.b   gb

tchibo fil 

lavazza fil 

starbucks  fil ,  luvak  katkılı  diye  şüphelerim de  var .  :(

Sümer kolçak? 

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

Asid'i az olan bir tür kahve var mı ? bana doktor yasakladı 6 -7 ay önce. o zamandan beri içmiyorum, Spor'u bıraktım sırf kahve içemiyorum diye.

bi'tane 3 tatlı kaşıgı kahveden kahvemi yapar içerdim. üstüne bide 200mg kafein tableti atardım başlardım spora amk :D

dostum, Asidi az olan kahve nasıl olacak.,

benim bildiğim, protein'leri oluşturan yapıtaş'ları da Asit(aminoAsit), yağ'lar da yağAsit'lerinden oluşuyor, hatta Aromatik malzemeler de yağ'lardan,yağAsit'lerinden oluşuyor.  Kezâ, çekirdeğin ana malzemesi de nükleıkAsit'lerden oluşuyor.

RitmFarbRacourci tarafından 30/Haz/20 21:30 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2882 Toplam Mesaj: 26
filtre kahve filitre