folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Acil Yardım,AWUS036NHA Bozuk Mu Bende Mi Sıkıntı?

Acil Yardım,AWUS036NHA Bozuk Mu Bende Mi Sıkıntı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MY91
    MY91's avatar
    Erkek

Cumartesi wirelessdestek'ten Awus036nha aldım elime dün ulaştı ama laptoptan bile çok kötü çekiyor..Şu 7 gün mevzusu dolmadan geri göndermeliyim.

GERİ Mİ GÖNDERİYİM BEN Mİ YAPAMADIM,bugün içinde MUTLAKA cevabını bulmalıyım.Ürün sıfır ve garantili diye geldi

Bide öylece gelidiği gibi bütün herşeyi geri mi gönderiyoruz bizde hiç bişey kalmıcak mı geri gönderipte parayı yatırmazlarsa nasıl kanıtlıcağız?

Bununla yaşadığım Sorunlar;
    1)Dengesiz sinyal,dibindeki modemi bile bi -35 db bi -95 db diye görüyor ve bağlantı kopuyor doğal olarak sonra tekrar bağlanmaya çalıştığımda başarışız diyor.
    2)Diğer ağların sinyalini çok kötü görüyor en iyi bulduğu ağ nasıl -85 olabilir ki laptop evin içinden daha iyi gördüğü halde adaptör camın dışından daha kötü çekiyor,hatta bazı ağları hiç görmiyor ilginç bi şekilde.
    3)Adaptör kendi kendini kapatıyor,misal windowsta ağ taratıyorum tekrar araya basıyorum adaptör kopmuş.
    Dün 3 gibi geldi geceye kadar uğraştım,takıntılı bi insanım sinirden öldüm şu lanet şey yüzünden evin içinde.

Yapılanlara gelicek olursak;
    1-Antendendir belki diye bendeki antenlede denedim yok hiç bişeye yaramadı.
    2-Driver sıkıntısı olabilir diye atherosun sitesinden ar9271'in son versiyonu olan 2011 versiyonunu indirdim yine yok.
    3-Windowsta sıkıntı vardır belki diye BT5 livecd ile boot edip denedim yine olmadı.
    4-Kabloda sıkıntı vardır deyip bendeki kabloyla denedim
    YOK YOK YOK

Hayatı tesbih yaptım... Bazen çekiyorum bazen sallıyorum...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    yazdiklarini mail at iade degisim iste

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Mx0TBT bunu yazdı:
    -----------------------------
    yazdiklarini mail at iade degisim iste
    -----------------------------

Yaptım hacı.

Bide atherosun programında cihazın max gücü 802.11b standardında 100,98,90....1 mW diye gidiyordu(Sıralama tam aklımda değil 100den 1 işte),telefonu modem olarak kullnıp bağlandım bi kere orda kullandığı güç 10mW yazıyordu,FCC CE ETSI standartları yüzünden az görüyor olabilir mi ama yönet'ten driver ayarlarına girdim standart ayarları yoktu rtl8187de yazıyordu mesela

Not;Konuyu arkadaşın bilgisayarından açtım evde alışkanlık hesabım hep açık olduğundan direk dan diye açınca o açmış gibi oldu,bi yanlış anlama olmasın.

DÜZENLEME:

Arkadaşla destekten konuştuk sonra yetinmedi sağolsun üstüne bide 2,3 kere aradı cep telefonundan:)

Bayağa ilgili,hiç beklenmedik bi şekilde samimi arkadaş çok sağolsun geceye kadar uğraştırdım biraz:)

Dün bayağa bi gerilmiştim açık söylemek gerekirse ama arkadaşla konuştuk birazda bayağa hoş muhabbet:)ürünü geri alabilceğini söyledi yada ister değiştiririz istersen para iadesi yaparız dedi.
    Bugün postaladım bakalım aynı üründen istiycem tekrar bi sıkıntı olmaz inşallah,olsada arkadaşla bayağa samimi olduk sıkıntı olmaz artık:D 

Mesaj 31 Temmuz 2012 (Sali) Saat: 16:09'da hallederi_55 tarafından düzenlendi.

Mesaj 1 Agustos 2012 (Carsamba) Saat: 18:18'da hallederi_55 tarafından düzenlendi.

_ICEMAN_
Toplam Hit: 984 Toplam Mesaj: 3