folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Acun Medya Ütopya Elemelerine Çağırdı

Acun Medya Ütopya Elemelerine Çağırdı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

@anarsistherif cevabımı alıntı yaparak yazdığın şeyleri anlamam için üç sorum olacak cevaplarsan.

1- gerçek yaşın kaç ?  (20 - ise diğer sorulara geçme)  yanlış anlama alıntında yazdığını anlamış olacağım. diğerlerine gerek yok.

2- ajitasyon nedir, yazıyla ne alakası var ?

3- yazar neyin oluyor ? nereden tanıyorsun.    

4- en sondaki smile ne anlama geliyor ? 

ben yazıyı okuyup yorum yaptım. ancak senin yazdıkların yorum değil kesin bilgi gibi. 

///______________
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

- yaş ile hiyerarşi oluşturamazsın.

- abartarak, acındırarak vb. yöntemleri kullanarak söylemek.

- yazar yoldaşımdır.

- hayal kırıklığı anlamına geliyor.

=)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

o değilde arkadaş ben bu ütopya programında tam olarak nasıl bir yarış olacağını anlamadım? anlayabilen var mı?

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    baron_27 bunu yazdı
    Daft bunu yazdı
    CEO bunu yazdı
    anarsistherif bunu yazdı

"Milyar dolarların katlanarak artacağını görmek hiçte zor değil"

Başlığını okuduktan sonra gerisine bakmadım.

Yok, acun bu işi babasının hayrına yapacaktı...

babasının hayrına yapmayacak tabi ki de, diğer postu gördün mü hacı?

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/derya-buyukuncu-konustu-paramin-yarisini-bile-vermedi-497838/

video var izle, sözcü diye sen buna da bakmazsın şimdi :D

bu adamın yaptığı yarışmalarda sms oyları falan da hava civa diyorlar

milyar dolar kazanması biraz zor karşılaştırdığı adam bu yarışmaları üretip ihraç eden adam, acun ise kopya ürünleri ithal edip bizlere pazarlıyor. 

popstar sunucusundan tek farkı ağzının laf yapması izleyiciye samimi görünmesidir. hadi mlyonları kazansın da milyar abartı olmuş...

yazı tamamen reklam amaçlı ütopyaya ilgi uyandırmak amaçlı yazılmış. acunun da başarısına abartılı değinmiş.

milyarı abartı olmuş acıkcası smdı baktımda 2013 te acun vergı rekortmenı olmus odedıgı verdı 6 mılyon cıvarında sanırım %30 35 oduyorlar 30 oduyor desen ha bırde bu rakam tum gıderlerı dustukten sonrakı kar mıktarı.

180 mılyon lıra kazanmıs 2013 yılında.ucak fılan satın alındı ya tv kanalı fılan ınsanlarda cok pahalı algısı olusuyor acunda hawker vardı sanırm 2 3 mılyon usd e alınabılır. tv8 ı aldı 70 mılyon lıraya . e adam kac yıldır produksıyon medya ısı yapıyor yılda 30 mılyon lıra kazansa da ortalama alabılır. 

adam yurudu gıttı bu noktaya spor muhabırlırlıgınden geldı. azmı buyuk cok basarılı oldu .Fırsatları degerlendırdı.

bence yazıda acundan zıyade Moore un ütopyası ıle yapılan programın hıc bır alakası olmadıgını gosteren bır acıklama yazısı olmus. yazan kısı bılgısız degıl ama eksık daha dogrusu farklı yaklasmıs olaya.Acunun programının utopya ıle hıcbır alakası yok tamamen komünite kurmaya yaklaşık ama tam oturtulmamışı.Sanki programın formatı toplayıcılıktan yerleşik düzene geçmeye çalışan ilk insanların bırbırıne guvensızlıkle guven arasında kalmasına yakın bır formatı gıbı duruyor.Ek olarak distopyadan bahsetmıs ,olayın utopik değil distopik oldugundan bahsetmiş yazar ; hiç alakası yok abi ütopya ve distopya ıle ılgılı okudugum kıtaplar  .moore huxley ve orweldı distopik bir hiç durum söz konusu olamaz.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

gittin sonu ne oldu görüşmede neler yapıyorlar ne soruyolar bende perşembe günü gidicem 

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek
    Baracuda bunu yazdı

gittin sonu ne oldu görüşmede neler yapıyorlar ne soruyolar bende perşembe günü gidicem 

Geçen haftaki aramalarında gitmieyecektim. ikinci defa aradılar bu sefer gaza geldim gittim.

Ege Palas Otelde 21. kata Çıktım yaklaşık 30 kişi falan vardı. sekreter beni görünce adınızı yazdınızmı dedi. bende hayır dedim ismimi yazdırdım. 

biz topluca salon kısmında 40 kişi oturuyoruz  başka odada 1 yönetmen 1 kameraman 1 asistan ve iki genç adam vardı  jüri masası gibi.  Karşısında sandalye  sıra bana geldi oturdum sandalyeye.

asistan bana: kameraya bakarak adını soyadını ve telefon numaranı söyle deyince konuşma kısmı başladı

adam bana neden ütopya?

senin ütopyan nasıl biryer?

nasıl bir yarışma hayal ediyosun?

seni bu yarışmaya çeken nedir?

adam nefes aldırmadan bu soruları sormaya başladı bende  zaten çok stresliydim biraz sıçtım biraz sıvamaya çalıştım falandı filandı derken   dedim 2 sene gemide çalıştım hayatın zorluklarını biliyorum dolayısıyla ütopya yarışmasında da başarılı olacağıma inanıyorum falan dedim adamın hoşuna gitti böyle demem. ama en başlarda iki cümle kuramadım amk heyecandan.

Ütopya yarışmasına gelince:    adam kısaca bilgi verdi.    

çiftlik gibi bir arazide 15 kişi   5 tavuk ve 2 inekle başlayacak 10 aylık yaşam maratonu dedi.  Bildiğiniz Facebook ta ki   FARMVİLLE nin gerçek hali dedi

kiminiz tavuk besleyip yumurtasını satacak kiminiz inek besleyip sütünü sağıp satacak para kazanmaya çalışacak dedi

bir süre sonra sizi tv den izleyen hayranlarınız  sizin çiftliğinize gelip sizden yumurta süt vb şeyler satın almaya başlayacaklar tabi yumurtayı normal hayattaki 25 kuruşa değil de 15-20 tl gibi fiyatlara satacaksınız dedi.

15 kişiden herkes yumurta satacak hali yok dedi. saçma bi örnek verdi. kimisi çok iyi saç örerim der  bi hayranı gelir saçını ördürür 50 - 100 tl bırakır gider dedi.  içimden öyle keriz varmı acaba dedim bende tabi herneyse  benim aklımdan da acaba pc tamirciliği yaparmıyım diye geçirdim ama ilk etapta para kazanıp  tamir malzemeleri elde etmen gerekiyomuş falan filan.     ilgilenen arkadaşlara meraklarını gidermek açısından yazdım.

eleme görüşmesinden çıktıktan sonra saç diplerimde karıncalanma oldu aq  aşağıdan mikrofon götüme girecek    kamera gözüme girecekti adamda sağ tarafta soru soruyodu kısaca bu

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
Toplam Hit: 5375 Toplam Mesaj: 17