folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Adata Flash Yazma Sorunu

Adata Flash Yazma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

model:adata u350 flash

sorun şöyle ben yazma işlemi yaparken dosyayı attım diyelim dosya yazarken bir anda duruyor ve 30 saniye bekliyor sonra tekrar yazma yapıyor 

aynı flash bellekten olan varsa bu ön bellek gibi bişey olabilirmi ilk hızlı yazar sonra yavaşlar yada bekler benim aklıma öyle geldi 

ama youtubeden incelemelerde baktım öyle değll yardırıyor benimkinde sorun var herhalde iade etmeden tehit edeyim başka pc denedi gene 

aynı sorun devam etmekte bu durumda düzeeltmek için yapılacak bişey varmı

bu arada okumada sorun yok okumada kesintisiz okuyor ve yazıyor denedim çok biçimlendirmeyi denedim gene devam ediyor 

resimde gözüktüğü gibi 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

USB2.0 flash, zaten hız olarak bir şey beklememek lazım.

Başka flash belleklerde de aynı şey oluyor mu? Çünkü USB polling ile çalışır. Belki kontrolcü o an başka işle meşguldür. Çıkartılması mümkün olan diğer usbleri çıkarıp deneyin.

Kasanın önündeki usbler uzatma kablosundan dolayı (çoğu uzatma kablosu standart dışı) daha yavaş çalışabiliyor. Arkada deneyin.

Flash diskin ömrü de bitmeye yakın olabilir. Flash diskler de yazıldıkça ömrünü doldurur.

Çok ahım şahım ya da kalitesiyle ünlü bir marka değil. Flash kontrolcüsü, flash çipi hıza etki eder.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

USB2.0 flash, zaten hız olarak bir şey beklememek lazım.

Başka flash belleklerde de aynı şey oluyor mu? Çünkü USB polling ile çalışır. Belki kontrolcü o an başka işle meşguldür. Çıkartılması mümkün olan diğer usbleri çıkarıp deneyin.

Kasanın önündeki usbler uzatma kablosundan dolayı (çoğu uzatma kablosu standart dışı) daha yavaş çalışabiliyor. Arkada deneyin.

Flash diskin ömrü de bitmeye yakın olabilir. Flash diskler de yazıldıkça ömrünü doldurur.

Çok ahım şahım ya da kalitesiyle ünlü bir marka değil. Flash kontrolcüsü, flash çipi hıza etki eder.

hocam adata model usb 2.0 değil 3.2 

başka bellekte olmuyor denedim başka bilgisayarda denedim 

flash daha yeni geldi kargodan öyle diyeyim

adata bir daha almam sandisk içinde geçerli bu sandisk isterse bedavaya versin almam samsung kingston şaşmam normalde ama bu ürün hadiye geldi ondan dolayı yoksa bu marka üründe almazdım

TOMBLACK tarafından 16/Eyl/21 20:49 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam ADATA zamanında eşek yükü para vererek kullandığım bir marka idi.

2010 yılında baya pahalıya almıştım. Sorun yaşamamıştım ondan sonra hep Sandisk kullandım hala da sadece Sandisk kullanırım.

4 5 yıl önce buna benzer problem yaşadım. Diğer yazılımlarla formatladım falan sorunu çözemedim.

En son Linuxte gparted create partition ile tüm sistemi silip yükledim.

O gün bugündür daha da çalışmadı cihaz.

Uyarı yapmamın sebebi çok fazla proglamla deneme mefta oluyor :S

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

köşeye attım şimdi iade etmek ile uğraşmak istemiyordum ama hediye ürün zaten adata almayın buda ders olsun doğru düzgün bir samsung var o da malum pahalı ama olsun ömürlük 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

kingston orta karar iyidir, kopylarken birden durması normal değil, basarsın veriyi yazarsın bitti. İmkan varsa değiştir gitsin

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

https://flashboot.ru/ sitesinden çipine göre yazılım atıp yada cipine göre formatter bulup deneyebilirsin.

Takılırsan yardımcı olurum hocam

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    falcon bunu yazdı

https://flashboot.ru/ sitesinden çipine göre yazılım atıp yada cipine göre formatter bulup deneyebilirsin.

çipini arattım bulamadım siteden baktım elimde kalır diye uğraşmadım nasıl yapıyoruz çip öğrenip ona göre program ile format atıyoruz hocam olay buysa basit ama işte ne nerde belli değil

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek
    TOMBLACK bunu yazdı
    falcon bunu yazdı

çipini arattım bulamadım siteden baktım elimde kalır diye uğraşmadım nasıl yapıyoruz çip öğrenip ona göre program ile format atıyoruz hocam olay buysa basit ama işte ne nerde belli değil

https://flashboot.ru/files/vidpid/ bu linkteki programlar sana chip in VID ve PID bilgisini verir google a çıkan değerleri yazarsan güncel firmware bile bulabilirsin

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
Toplam Hit: 634 Toplam Mesaj: 9
flash usb sorun bellek çalışmıyor adata