Adım Adım Kayan Yazı Yapıyoruz...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

o dediğim piller götürür 1 gün. ne kadarmamper çekecek söylermisin?

neyin amperini çekiyor hatta bir entegre var birde ledler kondansatör zaten depolandırır bırakmaz enerjiyi.

olmadı 2li pil alırız 6m amper akım çeken. burda akım çeken bişey yok zaten doğru düzgün götürür 1 gün dert etme.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebulmadi
    ebulmadi's avatar
    Erkek
    Kardeş normal 1 led 20mA çeker.Led ile yapılmış display kullanılırsa akım fazla çeker diye düşünüyorum.Fazla dediğim yani 1 gün boyunca besleyebilirmi diye tereddüt ediyorum.Display e gelince iş arka planda sabit yanan işiği var ayrıyeten displaydeki karakterler yanacak.bilmiyorum denemek gerek diyorum.Tabiki bu beniim fikrim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    abi olmuyıor ya beynim gitti istenen boyutta yapamıyorum warsa professional biri o yaparsa sevinirim..

Boş İşler Uzmanı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

bu arada varsa yapabilcek banada yapsın :D boş işler müdürü die :D :D walla cok makbule gecer :D

Boş İşler Uzmanı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

hacım ilk önce boardda kur denemeye çalış.16f877 entegresinin özel bi devre oluştur sadece bacaklarını çek kabloyla borda

güzel bişey olsun diyosan uzun sürer ben yapsam 2 hafta alır. hatta 1 ay zamanım yok pek.

ricin diye bir mürid vardı verin yapsın :)

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:
    -----------------------------

hacım ilk önce boardda kur denemeye çalış.16f877 entegresinin özel bi devre oluştur sadece bacaklarını çek kabloyla borda

güzel bişey olsun diyosan uzun sürer ben yapsam 2 hafta alır. hatta 1 ay zamanım yok pek.

ricin diye bir mürid vardı verin yapsın :)

-----------------------------
    abi elimde proteus 7,1 war ve ne diyim gömlek cebi gibi bir yerde kullanmak ıcın ne diyim sana 5 cm yükseklik 15 cm uzunluk gerecek..benım proteusla bunu yapmam imkansız :) ama denerim bir ara :) neyse kacdım ben iyi geceler :D

Boş İşler Uzmanı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2FaN
    2FaN's avatar
    Erkek

877 gibi değerli bir entegre hiç kullanılırmı :)

onun yerine daha basit ve ucuz olan 16f84 var

LCD'ye yazı yazdırmak çok çok kolay.Ama kaydırarak yazdırmayı daha bilmiyorum.

Entegre önemli değilde LCD'ler ne kadar akım çekiyor onu bilmiyorum gerçi aydınlık bir ortamda çalışacaksa aydınlatma çalışmayacak oda az enerji harcayacak.

Bu arada F84 yetmezse F628 var :F

Ama tahmin ediyorum 9Voltuk pil yada 3Volt 2.5amp şarjlı piller 2-3 gün idare eder.

Toplam Hit: 12650 Toplam Mesaj: 28