folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Adsense Aralık Ayından Kalan Bakiye

Adsense Aralık Ayından Kalan Bakiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam sen anlayan bir arkadaşa benziyorsun.Senden sonra bir resim daha ekledim..Öncesini sonrasını karışıklık olmaması için bi bırakalım.Aralık ayı kazancım bir önceki mesajımda gün gün yazıyor.Toplamı 231 dolar seninde gördüğün gibi.Aralık ayında bana ödenen miktar yine yukardaki ödeme resminde yazıyor yani 138 dolar.. 

Ocak ayı kazancımda gün gün yazıyor.Onunda toplamı 224 dolar.Adsense bana ocak 27'de yani dün 230 dolar daha ödemiş.Anlamadığım nokta geçen aydan kalan bir para var ve üstüne eklenmedi bu para.Hepsini ödemiştir diyorsun ama resimde hepsini ödemediği görülüyor.  

Şimdi hemen olayı şu şekilde anlatayım Kasım ayındaki kazançlarını topla gün gün 1 kasım ile 30 kasım arasını 23 Aralık' ta aldığın 138$ civarında bir para yapacak 140 yada 145 $ olabilir. Sen Kasım ayında kazandığın 138 $ sana 23 Aralıkta Ödendi. 

Aralık ayı boyunca kazandığın 231.97 $ sana 27 Ocak 2012 günü 224 $ olarak ödenmiş. Sebebi ise kazançlar kesinleşirken Google bir miktar kesintiler yapıyor ay sonunda. Aralık ayında benden 260$ kesinti yaptı. Bu kesintinin sebebi geçersiz tık v.b. olarak açıklıyor ve yayıncılara geri iade ediliyor diyor. Ben hiç iade edildiğini görmedim ama neyse. Kısaca 23 Aralıkta aldığın ödeme Kasım ayı boyunca kazandığın ödeme. 27 Ocak 2012' de aldğın ödeme 1-31 Aralık tarihleri arasında kazandığın Aralık ayı ödemesi. 1-31 Ocak arasında kazandığın Ocak ayı ödemesini Şubat ayı sonunda alacaksın. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

hala anlayamadıysan GSM numaranı PM at arayıp anlatayım. [Dalga geçmiyorum ciddiyim]

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sRcN bunu yazdı:

CyberAngel bunu yazdı:

Hocam sen anlayan bir arkadaşa benziyorsun.Senden sonra bir resim daha ekledim..Öncesini sonrasını karışıklık olmaması için bi bırakalım.Aralık ayı kazancım bir önceki mesajımda gün gün yazıyor.Toplamı 231 dolar seninde gördüğün gibi.Aralık ayında bana ödenen miktar yine yukardaki ödeme resminde yazıyor yani 138 dolar.. 

Ocak ayı kazancımda gün gün yazıyor.Onunda toplamı 224 dolar.Adsense bana ocak 27'de yani dün 230 dolar daha ödemiş.Anlamadığım nokta geçen aydan kalan bir para var ve üstüne eklenmedi bu para.Hepsini ödemiştir diyorsun ama resimde hepsini ödemediği görülüyor.  

Şimdi hemen olayı şu şekilde anlatayım Kasım ayındaki kazançlarını topla gün gün 1 kasım ile 30 kasım arasını 23 Aralık' ta aldığın 138$ civarında bir para yapacak 140 yada 145 $ olabilir. Sen Kasım ayında kazandığın 138 $ sana 23 Aralıkta Ödendi. 

Aralık ayı boyunca kazandığın 231.97 $ sana 27 Ocak 2012 günü 224 $ olarak ödenmiş. Sebebi ise kazançlar kesinleşirken Google bir miktar kesintiler yapıyor ay sonunda. Aralık ayında benden 260$ kesinti yaptı. Bu kesintinin sebebi geçersiz tık v.b. olarak açıklıyor ve yayıncılara geri iade ediliyor diyor. Ben hiç iade edildiğini görmedim ama neyse. Kısaca 23 Aralıkta aldığın ödeme Kasım ayı boyunca kazandığın ödeme. 27 Ocak 2012' de aldğın ödeme 1-31 Aralık tarihleri arasında kazandığın Aralık ayı ödemesi. 1-31 Ocak arasında kazandığın Ocak ayı ödemesini Şubat ayı sonunda alacaksın. 

Tamam hocam kasım ayını inceledim haklısın.Peki son bir soru, 1-31 ocak arası kazandıklarını şuat ayında alacaksın dedin.Bu içerde hala birikmiş bir param var ve şubatta ödecek mi oluyor ? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

Ocak ayında biriken paran yani senin tabirinle içerdeki paran Şubat ayı sonunda ödenecek sana. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tamamdır dostlar çok sağolun.Bu ay çok farklı beklentiler içine girmiştim.Bu gelen borçları kapatmıyor.O yüzden aklım bulanmış demek ki :) Çok teşekkürler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:

Tamamdır dostlar çok sağolun.Bu ay çok farklı beklentiler içine girmiştim.Bu gelen borçları kapatmıyor.O yüzden aklım bulanmış demek ki :) Çok teşekkürler.

Estafurullah :}

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smok3
    smok3's avatar
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:

sRcN bunu yazdı:

23 Aralıkta aldığın ödeme Kasım ayı ödemen senin Aralık ayı ödemen değil ki Aralık ayı ödemeleri bugün işleme alında pazartesi çekeceksin aralık ayında o hak etmiş olduğun 231 $ pazartesi hesabında olacak :} 

bi salağa anlatır gibi anlatırmısın hocam :)) anlayamıyorum amk 

edit// tamam anladım galiba.. yememiş yani parayı :)

benim söylediğimin aynısı :)

never say never...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

smok3 bunu yazdı:

CyberAngel bunu yazdı:

sRcN bunu yazdı:

23 Aralıkta aldığın ödeme Kasım ayı ödemen senin Aralık ayı ödemen değil ki Aralık ayı ödemeleri bugün işleme alında pazartesi çekeceksin aralık ayında o hak etmiş olduğun 231 $ pazartesi hesabında olacak :} 

bi salağa anlatır gibi anlatırmısın hocam :)) anlayamıyorum amk 

edit// tamam anladım galiba.. yememiş yani parayı :)

benim söylediğimin aynısı :)

doğru, anlamamışım kusura bakma :) 

Toplam Hit: 1433 Toplam Mesaj: 19