folder Tahribat.com Forumları
linefolder Google / Yandex / Bing ve Servisleri
linefolder Adsense Uzmanı Müritler, Mürideler

Adsense Uzmanı Müritler, Mürideler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Bildiğimiz tüm webmaster formularında çeşit çeşit konularla adsense geliri sağlayacağını iddia eden projeler satılıyor. Bunların bazıları tahminimce kazandırıyorda. Bununla birlikte adsense den gelir elde etmeyi başarmış kişinin çeşitli şekillerde projeler yoluyla dışarıya site satmasını da tam olarak anlayamıyorum.

Bir girişimde bulundum bile zaten, ancak vad edilen hizmet kalitesi konusunda  sıkıntılar var, işleyişte sorunlar var vs. Derken başka birini gördüm, anlattığı sistemin ayakları yere basıyor gibi görünüyor, ancak yine de kuşkularım var. Kaldı ki bu işleri öyle ucuz rakamlara da yapmıyorlar, özel site diyor 1200 TL den başlıyor. Hoş dediklerinin yarısnı yapıyorlarsa fiyat normal ama.

Velhasıl-ı aklıma müridlerin bu konuda tecrübelilerinden birkaç öneri istemek geldi. Hatta dedim ki madem bu konuda hizmet veriyorlar, belki mürdler içinde de vardır adsense konusunda kazandıracak projeleri olan veya destek veren. Herkesin istediği kısa yoldan, emeksiz ( ya da az emekle ), yüksek kazançlı siteler kurmaktır mutlaka. Kesin bazı arkadaşlar git kendi siteni kur kısmetin neyse kazan filan diyecekler ama bu işinde diğer tüm işlerde olduğu gibi çeşitli püf noktaları var, bunları bilen öğrenmiş kişiler var, hatta kafası bana göre daha fazla çalışan bir sürü kişi var, amacım bu yolda birşeyler öğretebilecek, yol gösterebilecek ve hatta yardımcı olacak fikirleri olanlara ulaşmak. Benim amacım boşa kürek çekmemek, adsense ile nasıl yaparımda para kazanırım, ne türlü emek gerekiyorsa verilsin ama boşa uğraşmış da olmayalım.

Bu hazır olarak proje satan vatandaşların birkaçı ile görüşmelerim oldu, uyguladıkları yöntemler ne kadar işe yarar acaba? Adsense konusunda sözü olan müritlerin yorumlarına açığım.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

adsense eskisi gibi değil reklam payının büyük bölümü sosyal medyaya kaydı 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Kısmen doğrusun üstadım da, işte ona göre de bir sürü yeni yöntemler keşfetmişler. Yani bir şekilde yine ciddi kazançlar var ortada.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

yıllarca adrsense sayesinde para kazanan biri olarak belirteyim (blackhat hariç) bunun yeni bir yöntemi yok öncelikle en çok TBM olan ülke/dil buluyorsun(Türkçe yayın yapacaksan bu adımı atla), en çok TBM' si olan sektörü buluyorsun ardından bu sektörde niche diye nitelendirdiğimiz rekabetin daha az olduğu keywords seçimini yapıyorsun, uygun içerik girmeye başlıyorsun ardından çok çok iyi reklam yerleşimini yapıyorsun daha sonra SEO ve güncellik konusunda ne kadar çalışırsan o kadar ekmek yiyorsun. Blackhat yöntemler uzun vadeli şeyler değil kazancın bu ay var bir daha ki ay yok gibi düşün bunu meslek ya da istikrarlı hale getirmek istiyorsan kesinlikle whitehat olarak bu işe yoğunlaşman lazım.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

yıllarca adrsense sayesinde para kazanan biri olarak belirteyim (blackhat hariç) bunun yeni bir yöntemi yok öncelikle en çok TBM olan ülke/dil buluyorsun(Türkçe yayın yapacaksan bu adımı atla), en çok TBM' si olan sektörü buluyorsun ardından bu sektörde niche diye nitelendirdiğimiz rekabetin daha az olduğu keywords seçimini yapıyorsun, uygun içerik girmeye başlıyorsun ardından çok çok iyi reklam yerleşimini yapıyorsun daha sonra SEO ve güncellik konusunda ne kadar çalışırsan o kadar ekmek yiyorsun. Blackhat yöntemler uzun vadeli şeyler değil kazancın bu ay var bir daha ki ay yok gibi düşün bunu meslek ya da istikrarlı hale getirmek istiyorsan kesinlikle whitehat olarak bu işe yoğunlaşman lazım.

Evet zaten düşündüğüm tam da bu üstad. Bu konuda tamamen aynı şekilde bu işi yaptığını söyleyen bir vatandaş var ve aklıma yattı. Ben varsa buradan bir arkadaş olmasını tercih edeceğim için açmıştım konuyu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlpBTN
    AlpBTN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar ben açıkçası Google'ın reklam stratejisi Adsense'i başarılı bulmuyorum. Neden derseniz; Google bu konuda ipleri eline almış ve sıkı sıkı tutuyor. "Ne kadar ödersen o kadar (gerçek) ziyaretçi" diyor. Ne kadar köfte o kadar ekmek misali.
    İşte bu durum işin tüm büyüsünü bozuyor. Ben $35lık reklam verdiğimde sayfama 4-5 ilgili kişi gelirken, $3.5k ödeyen kişiye belki birkaç bin ilgili kişi geliyor.

Söylemek istediğim; Google'ın $35 karşılığında gönderdiği "binlerce" kişinin sadece onlarcası merak edip sayfada işlem yapıyor ve sadece birkaçı siteye ilgi duyup sözüm ona bir süre kalıyor. O zaman geriye kalan yüzlercesi neden sitede kalmıyor? 
    Ben, sadece BAŞLA butonu olan bir sayfa için reklam verdiğimde yüzlerce kişinin o butona basmadan sayfayı kapattıklarını gördüğümde şaşırmıştım. Cin mi bu? demiştim çünkü insan olsa merak eder, dolandırıcı olsa butona basıp gider, her neyse.
    Eğer aynı reklamı $3.5k ödeyen biri vermiş olsaydı o zaman o ilgisiz yüzlerce kişi, ilgili yüzlerce kişi olacak ve sayfayı kullanacaktı.

Sonuç olarak, benim söylemek istediğim şey: ben $35lık bir reklam verdiğimde eğer sen bana birkaç bin kişi gönderiyorsan, ben beklerdim ki onlar birer düzgün kullanıcı olsun ki, site tasarımıyla, görsel şovlarla onları da siteme kazandırayım.
    Google bir oyun oynuyor ve "Sonunda ben ne istersem o olur" diyor. $35'a birkaç, $3.5k'a birkaç bin işe yarar ziyaretçi gönderiyor. o zaman bizim o canlı bile izlediğimiz, belli saatlerde siteye visitor b oost yapan o sistemin anlamı kalmamış oluyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlpBTN
    AlpBTN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Edit

AlpBTN tarafından 08/Ağu/17 00:49 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1408 Toplam Mesaj: 7
adsense adsense geliri