Adsl Bağlantı Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vampire
    vampire's avatar
    Erkek
    arkadaşlar geçenlerde bir arkadaşım sınırlı adsl abonesi oldu telekomdan neyse telekomdan geldiler kurmuşlar adsl daha sonra onlar gittikden sonra adsl hızı baya bir düştü ve hiç bir yere bağlanamamaya başladı ki ie de 1 site anca açılıyor ping falan çook zor atıyor yada hiç atmıyordu neyse pcyi formatladık cyi kurduk herşeyi gene başta 5-10 dk baya hızlı sonra yine aynı sorunlar . sonra komple hddyi sildik kurduk herşeyi yine aynı sorun arkadaş modemini almış hddyi de almış gitmiş başka bir arkadaşının hattında modemi sorunsuz çalışmış neyse sonra kendi hddsini takmış kendi modemini bu sefer çalışmamış silmişler herşeyi yine bağlanmamış bu sorunun sebebi sizce nedir nasıl çözümler geliyor aklınıza şimdiden teşekkürler

modem zoom x3
    win xp pro kullanılıyor internet açıldık 5-10 dk içinde bağlantı ölüyor dns denedi 1 saat çalıştı daha sonra hiiç çalışmadı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    hattı yeni mi bağlattı?

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    eğer yeni bağlattı ise ilk birhafata sureklı bağlantı kopacaktır, yavaş çalışacaktır.
    benimde oyleydi ben format filan atmadım şimdi bir kere bile olsa kopmadı :P yeniyse sorun yok yani biraz sabır

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek
    hoja hattı kontrol ettinizmi parelel hattı dogru yaptınız mı ayrac kullandınızmı (ben öyle diyorum) yani kablolara bakın bakam oksitlenme gibi drm olabilir dicem.. baska aklıma gelmiyo vallaha...

a.k hdd nin bu arada

bu arada ilginç durum yaww sonu dikkatlice okudum hdd yi baska yerde kurmus orda da calısmamıs...entrsn oldu şimdi...

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    anlatımın biraz karışık olmuş, belki bir virus yerleşmiştir mbr ye ki zor bir ihtimalde olsa bir ihtimaldir ama büyük ihtimal hatta sorun var, türk telekomun yetkili servisini çağırın hatları kontrol etsin

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    hiç aklına gelmiyecek bir yerden sorun olabilir benimde buna benzer ama tam olarak bu değildi böle bir sorun vardı ilk 5 dk noramal giryordu ondan sonra ta rese atana kadar girmiyordu uğraş uğraş çözdük sonra meğer anakartın etherneti fabrika çıkışı arızalıymış servis bile şaşırdı nasıl buldun bu aruzayı diye değiltirdiler anakarı orada taktılar iyne aynı şey en sonund abir ethernet aldım düzeldi yani her halttan olabilir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek
    aynısı daha 1 ay önce benim amca oğluna oluyodu.
    ertanın dediği gibi mbre virüs bulaşmış sorun ordan kaynaklanıodu.
    şimdi düzeldi
    bilmiorum seninkide böyle olabilir

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sheriff
    sheriff's avatar
    Erkek
    yüzde seksen modem arızalı yüzde yirmi hatta splitter düzgün bağlanmamış modemi başka makinede deneyin. sonra hattı kontrol edin. telefon kablosu yerine elektrik kablosu kulalnılmışmı ona bakın

Alayına İsyan İnadına Göztepe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vampire
    vampire's avatar
    Erkek
    arkadaşlar ilginize teşekkürler bazı şeyleri düzelteyim

hat arkadaşımın
    arkadaşın adsli geldiğinden 3 saat sonra uniden dolayı geri dönmem gerekiyordu fazla ilgilenemedim evime geldikden sonra arkadaşıma çalışan 2 adet dns verdim arkadaşım yaklaşık 1 saat gayette hızlı olarak internete girdi ancak daha sonra bu rüyada bitti yine aynı sorun proxy denettim olmadı hemde bir sürü neyse hatırladığım kadarı ile arkadaşımın evinde çift telefon vardı ve bir tanesini iptal edip adsle vermiştiler yani paralelmi serimi artık ne ise öyle bir bağlama kullanıyordu bunu tam oalrak hatırlamıyorum

modemde arıza yok tam 4 pcde ve yani 4 tane adsl abonesinde sorunsuz saatlerce çalıştı

mbryi gidince kontrol ederim ancak hdd tamamen sıfırlandı yani sectorler yeniden düzenlendi bunun olma ihtimalide düşük ancak imkansız diil gidince bakacağım

aklınıza başka sorunlar yada çözüm önerileri gelirse paylaşırsanız memnun olurum kolay gelsin

Toplam Hit: 1416 Toplam Mesaj: 9