folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder ADSL De Ağ Paylaşımı

ADSL De Ağ Paylaşımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    katil_tm
    katil_tm's avatar
    Erkek
    arkadaşın biri kafama kurt soktu ADSL bağlantısında ikinci bilgisayara interneti paylaştıramıyormuşuz nasıl oluyorsa oké paylaşmıyor diyelim peki nasıl paylaştıralacak ADSL ile çalışan cafeler gördüm ondan yani yakında bir işyerinede ADSL sistemli paylaşım yapacaz onun içinde gerekiyor
    yardımcı olacak arkadaşla şimdiden teşekkürler

sex bir sanattır tecavüz....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    nasıl paylaşmıyomuş yaa

kim sölüyoo bunları kafayı yicem makinadan olmuyo diyelimki share veremiyosun o zaman router denilen bişii var ayrıyetten böle sacma sey olurmu yaa biride kalkmış adsl paylaştırmak yasakmış diyor

arkdaşlar inanmayın böle adamlara share olayını çözemeyen beni çağırsın itinayla paylaştırırım :)))

Kuzencigimee!!! Ssl itinayla kırılır:P https://account.footlocker.com azuzuzuzuuzuuuu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bl4ckIc3
    Bl4ckIc3's avatar
    Erkek
    Cidden sacma olmus :)
    Sonucta bir baglanti varsa (bu gercek anlamda her protokolle calisan tipte baglanti olabilir) bunun ustunde NAT (Network Address Translation) yapmanizi engelleyebilecek hic bir sey olamaz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetufo
    mehmetufo's avatar
    Erkek
    bu konu acilmisken benimde bir sorum var. internet uzerinden arkadasin bilgisayarina girip hardiskindeki dosyalari kendime hizli bir sekilde yuklemek istiyorum. kendide benim bilgisayara istedigi zaman girip dosya cekebilmeli. bu olayi nasil yapabiliriz.

Elmas gibi ol ki yandığın zaman ne yerde külün,ne gökte dumanın kalsın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bl4ckIc3
    Bl4ckIc3's avatar
    Erkek
    mehmetufo bunu yazdı:
    -----------------------------
    bu konu acilmisken benimde bir sorum var. internet uzerinden arkadasin bilgisayarina girip hardiskindeki dosyalari kendime hizli bir sekilde yuklemek istiyorum. kendide benim bilgisayara istedigi zaman girip dosya cekebilmeli. bu olayi nasil yapabiliriz.

Baglantiniz aranizdaki en zayif dugum kadar hizli olacaktir. Ornegin bir baglanri 1024/256kbps ADSL, digeri 256/64kpbs ADSL ise dosya transferleri en ideal baglantida 64kbps ve 256kbps(dikkat, kucuk k) ile sinirli olacaktir (transferin ne yonde olduguna gore degisir). Bu transferleri sikistirilmis protokollerle hizlandirabilirsiniz. SecureCoPy zlib kullanarak gayet iyi sonuc verir mesela.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    ehu isdn mppp protokolu nu baz alalım

butun seri portları kapat makinadaki bize lazım olanlar com tabanlı portlar modem için filan olanlar işte böylece bant genişliğininide artırmış olacaksın black ice ın dediği gibi sana en ufak geciş sizin geçişiniz olacak ve en hızlı hemde hiç birşeyden etkilenmiyecek protokol ise vpn dir vpn kurun makinalara ve bunuda 98 varsa ekle/kaldır dan win kuru aç ordan sanal özel ağ olması lazım onu kur sonrada birer tane sabit ip bulun bunları intranet ayarlarına gir olsun bitsin :)))

Kuzencigimee!!! Ssl itinayla kırılır:P https://account.footlocker.com azuzuzuzuuzuuuu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bl4ckIc3
    Bl4ckIc3's avatar
    Erkek
    smoke bunu yazdı:
    ehu isdn mppp protokolu nu baz alalım

butun seri portları kapat makinadaki bize lazım olanlar com tabanlı portlar modem için filan olanlar işte böylece bant genişliğininide artırmış olacaksın black ice ın dediği gibi sana en ufak geciş sizin geçişiniz olacak ve en hızlı hemde hiç birşeyden etkilenmiyecek protokol ise vpn dir vpn kurun makinalara ve bunuda 98 varsa ekle/kaldır dan win kuru aç ordan sanal özel ağ olması lazım onu kur sonrada birer tane sabit ip bulun bunları intranet ayarlarına gir olsun bitsin :)))

Burda kucuk bir detay var. VPN`ler genelde direkt GRE (veya IP over GRE) baglantilari oldugundan devre anahtarlamali baglantilarda daha hizli calisacaklardir. Fakat xDSL, Kablonet veya basit PPP baglantilarinda GRE on ekleri TCP on eklerinden daha fazla olacagi icin datagram boyutlari artacaktir.

Eger uctan uca FR baglantiniz varsa VPN daha yuksek performans verir cunku onceden QoS pazarligi yapilir, tek yol, tek hiz (%10 hata payli), sabit jitter ve sabit gecikme (tek yol oldugundan) garanti edilir.

Ancak basit PPP, xDSL ve kablonet baglantilarinda scp daha yuksek performans verecektir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    katil_tm
    katil_tm's avatar
    Erkek
    smoke ben yasak falan demedim yanlış anladın sanırım bende daha deneyemedim sadece elimde bir işvar 2 hafta içinde yapacam ama arkadaş söyledi benimde içime kurt düşdü müşterinin yanında rezi olmaktansa sormak sanırım daha iyi ayrıca bu router denilen olayı nasıl yapabilirim yardımcı olurmusun

sex bir sanattır tecavüz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bl4ckIc3
    Bl4ckIc3's avatar
    Erkek
    katil_tm bunu yazdı:
    bu router denilen olayı nasıl yapabilirim yardımcı olurmusun

Router dedigimiz cihazlar IP Routing (L1-2-3) ve ek isleri yurutmek icin tasarlanmis cihazlar (IP Sharer`lar gibi). Routing islemi basitca hedef IP adresine bakarak uygun aga yonlendirmektir. Baglanti paylasimi da L3 ve L4 calisan routingdir. (buna Masquerading veya NAT deniyo).

Baglanti paylasimi yapmak icin bir router alabilirsin veya hali-hazirda olan bir sunucuyu routing yapmasi icin ayarlayabilirsin. (Cok buyuk bir yer olmadigi surece router almak pahali olacaktir) Bunu windows`da Network Connections penceresindeki "Set up home/office network" veya UNIX cesitlerinde l4 calisabilcek bir FW programi (ve uygun cekirdek) bu isi yapabilir. (Linux icin Ipchains veya iptables mesela)

Ayrica henuz cihaz alinmadiysa sadece bir ADSL modem yerine ADSL router alabilirsiniz. Bu tum isleri kendi halledecektir, kullanimi da oldukca kolaydir ;)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    adsl router yerbişeyi kendisi yapıyo zaten sen bağla yeter bide routerı makinadan mesela win 2k serverdan tanımla ve şöle baba ayarlar gir milleti delirt

bu arada 1 milyara en babasından isdn modem aldık o da elimizde patladı nete 56 k ile giriyorum sanki sayfalar hiç açılmıcakmış gibi geliyor bu berbat bi durum yaff sen bırak 256/128 i 56k ile uğraş deli oldum beauu nete girmiyorum wallah sinir basıyo diye

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RNA
    RNA's avatar
    Erkek
    ama yok ben bunlar uğraşmam dersen kendi makinanada karşı tarafın makinasınada yükle radmin i bitsin olay ahanda link i

http://www.radmin.com/download/radmin21.zip
    kolay gelsin
Toplam Hit: 2814 Toplam Mesaj: 11