folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Advanced English İçin Çalışma Yardımı

Advanced English İçin Çalışma Yardımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, zamanında ingilizce testine girmiştim ve c1 veya c2 çıkmıştı. İngilizcemi advanced a çıkartmak ve edebi almada ilerletmek istiyorum, amacım edebi ilerleme için önce advance seviyeye gelmek. Tavsiyelerinizi bekliyorum

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

kitap oku :) tavsiyem kindle al ve ing. kitap oku. kindle'ın faydası içinde sözlük olduğundan direk tıkladığında kelimenin anlamını görüyorsun. öteki türlü zor bir kitap olursa sürekli anlamına bakmak yorucu oluyor. makaleler falan oku ilgi alanına göre. sözlük olan chrome eklentileri var (veya firefox) tıkladığında kelimenin anlamını öğretiyor. 3-5 kitapta epey açılacaksın. bilmediğin kelimeleri çalış elbette memrise vb. bir program ile

dinlemen nasıl bilmiyorum ama ted konuşmalarını izle önce sorun kalmazsa filmler izleyerek günlük ingilizceni ilerlet çünkü arasında gerçekten fark oluyor. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

kitap oku :) tavsiyem kindle al ve ing. kitap oku. kindle'ın faydası içinde sözlük olduğundan direk tıkladığında kelimenin anlamını görüyorsun. öteki türlü zor bir kitap olursa sürekli anlamına bakmak yorucu oluyor. makaleler falan oku ilgi alanına göre. sözlük olan chrome eklentileri var (veya firefox) tıkladığında kelimenin anlamını öğretiyor. 3-5 kitapta epey açılacaksın. bilmediğin kelimeleri çalış elbette memrise vb. bir program ile

dinlemen nasıl bilmiyorum ama ted konuşmalarını izle önce sorun kalmazsa filmler izleyerek günlük ingilizceni ilerlet çünkü arasında gerçekten fark oluyor. 

Hangi modeli,nereden,ne kadar liraya alabilirim? Hangi modellerinde dediğin gibi tıklayınca kelime anlamı görünür acaba ? Elimde bozuk bir kindle var, onu nerede tamir ettirebilirim?

Bilgi için tesekkur ederim.

Edit sebebi: Özellikle model sordum.

Dark_Lord tarafından 20/May/18 01:09 tarihinde düzenlenmiştir

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

Abi efsane tavsiyeler vermekle kalmamış yol da göstermişsin. Memrise hiç duymadım mesela ama faydalı bir uygulamaya benziyor. İnceleyeceğim. Teşekkürler

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    atakartal
    atakartal's avatar
    Erkek

Bu kitap okuma icin seviye seviye kitaplar olurdu onlarin epub halini bulmak mumkun mudur? Pdf buldumda orda kelimeleri fark edemediginden anlamlarina bakmak zor oluyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    atakartal bunu yazdı

Bu kitap okuma icin seviye seviye kitaplar olurdu onlarin epub halini bulmak mumkun mudur? Pdf buldumda orda kelimeleri fark edemediginden anlamlarina bakmak zor oluyor.

acrobatla ocr taraması yaptır 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı
    angels_demos bunu yazdı

Hangi modeli,nereden,ne kadar liraya alabilirim? Hangi modellerinde dediğin gibi tıklayınca kelime anlamı görünür acaba ? Elimde bozuk bir kindle var, onu nerede tamir ettirebilirim?

Bilgi için tesekkur ederim.

Edit sebebi: Özellikle model sordum.

diğer markaları bilmiyorum bende kindle var ve kindle öneririm :) paperwhite 2 kullanıyorum ancak 3 çıktı. daha üst modeli de var ancak ben gerekli görmüyorum. sözlük indirebildiğin herhangi bir modelde olur. ayrıca tıkladığın kelimeye wiki araması yapıyor bence oldukça iyi bir özellik. n11 de sıfır satan bir mağaza var ayrıca sahibinden vb. üzerinden ikinci el alabilirsin. ikinci el almanın alet bozuk değilse bir dezavantajı yok. kitap okuyucu sonuçta sıfırlayıp kullanabilirsin. aleti kullanmaya başladığında calibre programını indir indirdiğin kitaplar epub formatında ise mobiye çevirir direk atarsın. ayrıca send to kindle programı ile herhangi bir makaleyi de bilgisayar veya telefondan direk gönderebilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

takipteyim...

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
Toplam Hit: 952 Toplam Mesaj: 8
i̇ngilizce ingilizce gelistirme advanced english