folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Afdan Yararlandim, Yillar Sonra Egitimime Devam Etmek İstiyorum, Acaba Kayidim Silinirmi??

Afdan Yararlandim, Yillar Sonra Egitimime Devam Etmek İstiyorum, Acaba Kayidim Silinirmi??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Müridler yasim 46 lütfen bu yastan sonra ne yapacaksin okuyupta falan türünde cevap yazmayin.

Benim sorunum söyle, gecen yil,  yillar önce kazandigim fakat gidip okuyamadigim Meslek Yüksek okuluna gecen yil cikan Af'dan yararlanip kayit yaptirdim.

Yurtdisinda oldugum icin 2018 Eylül ayinda bahar ve güz yariyil olarak kayidimi dondurdum.Simdi ise is nedeniyle bu yilda okula baslayamayacagim.Is yerinden tazminat alip, memlekete gidip okula devam etmek istiyorum.Buda biraz daha sürecek gibi.

Simdi ögrenci islerine sordum bir daha kayit dondurma hakkim yokmus.Ama bende 2020 yilindan önce dönemiyorum maalesef.

Bu durumda kayit dondurma sürem bittikten sonra, Ders kayidi yaptirmaz isem, pasif kayit yenilemedi durumuna düsermisim fakat kayidim silinmezmis?

Acaba kaydim ne zaman silinir? Silinme tehlikesi varmi?

En gec 2020 yili güz ayi egitimine baslamak istiyorum.O güne kadar kayidim durur mu?

Bilgisi olan arkadaslar cevap verirse sevinirim.

Kanakan tarafından 17/Şub/19 19:25 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hocam en guzeli okulunun ogrenci islerine sorman. Burdan alacagin bilgiye guvenip is yapma bence, ara adamlari sor. Yurtdisindan arayip uzun uzun konusamiyorum dersen okulun adini pm atarsan yarin senin icin arayabilirim.

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

hocam merhaba
    okula kayıt yaptırdın.2 dönem dondurdun sorun yok
    şimdi meslek yüksekokulu dediğin için ön lisans programından bahsediyoruz. 
    kayıt silme durumları ön lisans lisans yüksek lisans doktora diye değişiyor.
    ön lisans programlarına kayıtlı kişilerin kayıtlarının silinmesi işlemler kayıt dondurmai hariç
    4 yıl ( 8 dönem )

okula kayıt yaptırırsın derslere gitmezsin devamsızlıktan kalırsın 
    seneye gitmeye başlarsın devamsızlıktan kaldığın dersleri tekrar alırsın olurda yine işin çıkar gitmezsen
    hiç dönem kaybı yapmadan mezun olman lazım kaydının silinmemesi için 

özetle dondurma süreleri hariç ön lisans proramlarına 4 yıl hak veriyorlar.
    lisansa bölümlerine 7

yinede bi öğrenci işlerine tekrar sormakta yarar var.

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Ögrenci islerine sordum bir daha kayit dondurma hakkim yokmus, dondurma süresi sonunda Ders kaydi yaptirmaz isem pasif kayit yenilemedi durumuna düsermişim, kayidim silinmezmiş.

Ama ne kadar silinmez? 2020 eylül ayinda baslamak istiyorum.O güne kadar kayidim durarmi?

Bu pasif kayit yenilemedi durumu bana taninan 4 yildan süre götürürmü?

Kanakan tarafından 17/Şub/19 19:47 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Okulun yönetmeliğinde yazar hocam,

X dönem üst üste kayıt yenilemeyen öğrencinin kaydı silinir şeklinde. Yazmıyorsa sonsuza kadar öğrenci kalabilirsin kaydın silinmez.

Bazı okullarda 2 dönem üst üste kayıt yenilemezsen siliniyor. Bizimkinde silinmiyor mesela. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Benimkisi Akdeniz ünüversitesi teknik bilimler meslek yüksek okulu, burda durum nasil ki?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Kanakan bunu yazdı

Ögrenci islerine sordum bir daha kayit dondurma hakkim yokmus, dondurma süresi sonunda Ders kaydi yaptirmaz isem pasif kayit yenilemedi durumuna düsermişim, kayidim silinmezmiş.

Ama ne kadar silinmez? 2020 eylül ayinda baslamak istiyorum.O güne kadar kayidim durarmi?

Bu pasif kayit yenilemedi durumu bana taninan 4 yildan süre götürürmü?

Iste hocam bunlari da ogrenci islerine sor cunku her okulun degisik degisik isleri oluyor. Benim okuldaki lisanslar bu donem agliyordu mesela yeni kural cikarmislar kaldigin dersi donem atlamadan alamiyor muymussun neymis, donem arasinda bile boyle degisik degisik seyler cikarabiliyorlar ve okullar arasinda da farkliliklar oluyor. Kaanin dedigi gibi yonetmeligi oku ve bence mutlaka ogrenci islerine sor bu dediklerini de.

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Okuldan okula değişir yönetmeliğe bakmak lazım. Öğrenci işlerini arayıp tam ve doğru bilgi almanızda fayda var. 

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Tamam arkadaslar okulun yönetmeligine göre belirtilen süreler içinde mezun olamayanlarin okul ile ilisiligi kesilmiyormus.En iyisi kayit dondurma süresi sonunda pasif ögrenci olarak kalmak.

------------------

Öğrenim süresi
    MADDE 10 – (1) Kanunun 44 üncü maddesi ile belirlenen diploma programlarının
    normal öğrenim süresi bir yıl süreli yabancı dil hazırlık sınıfı hariç, diploma programına
    ilişkin derslerin ilk alındığı dönemden başlamak üzere, her dönem için kayıt yaptırılıp
    yaptırılmadığına bakılmaksızın; öğrenim süresi iki yıl olan önlisans programlarında azami dört
    yıl, öğrenim süresi dört yıl olan lisans programlarında azami yedi yıl, öğrenim süresi beş yıl
    olan lisans programlarında azami sekiz yıl, öğrenim süresi altı yıl olan lisans programlarında
    azami dokuz yıldır. Hazırlık eğitim süresi azami iki yıldır.
    (2) Yukarıda belirtilen süreler içinde mezun olamayanlar; Kanunun 46 ncı maddesinde
    belirtilen koşullara göre ilgili döneme ait öğrenci katkı tutarını ödemek koşulu ile
    öğrenimlerine devam etmek için kayıt yaptırabilir. Azami süreler içinde katkı payı veya
    öğrenim ücretinin ödenmemesi ile kayıt yenilenmemesi nedeniyle öğrencilerin ilişikleri
    kesilmez. Ancak Senato Kararı ve Yükseköğretim Kurulunun onayı ile dört yıl üst üste katkı
    payı veya öğrenim ücretinin ödenmemesi ile kayıt yenilenmemesi nedeniyle öğrencilerin
    ilişikleri kesilebilir.

-------------------

Kanakan tarafından 17/Şub/19 20:15 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Arkadaslar yukardaki sorumun üstünden yaklasik 1,5-2 yil gecti. Fakat bir sorunum var.Sorumdada belirttigim gibi okula bu yil 2020 Güz sezonunda baslamak istiyordum.Ama olmadi.

Söyle ki;

Belirttigim gibi yurtdisinda isyerimle Tazminat konusunda anlasip dönüs yapmayi planliyordum.
    Ama isler öyle gitmedi is yeri ile anlasamadim 2019-2020 Güz sezonundada okula baslayamadim.

Bu yil is yeri ile cikis konusunda anlastim ama yinede 2020 yilinin sonuna kadar calismak zorundayim. Dolaysiyla bu yil Güz sezonunda'da baslayamayacagim.

Okulun ögrenci isleri ile iletisime girdim, bana bu yil 2020 yilinin Güz sezonunda okula baslamaz isem artik sansimin olmadigini söylediler.
    Ben 2021 yili güz sezonunda okula baslamak istedigimi söyledim ama bana 3 yiliniz gecmis oluyor geriye sadece 1 yil kaliyor, 1 yilda 2 yillik okulu nasíl bitireceksiniz diyorlar, olamiyacagini söylüyorlar.
    2 yillik yüksek okulun 4 yil süresi oldugu icin.
    Acaba ben 2021 yilinin Güz ayinda okula baslayabilmek icin ne yapablirim?
    YÖK'e durumumu anlatan bir yazi yazsam acaba bir istisnai hak tanirlarmi?

Ödeyecegim okul ögrenci Harcimi gerekirse biraz yüksek falan ödemeyede raziyim.
    Kendimi cok adapte etmisim simdi bu haber yüzünden bayagi üzüldüm.
    Iste isveren ile Tazminatli cikis icin anlasmamin uzun sürmesinin sonucu böyle oldu.Elimden gelen birsey yok.

Yök'e bir yazi ile basvursam sansim olurmu? Yada hangi kuruma bas vurmaliyim??

Acaba tavsiyeleriniz nelerdir?

Kanakan tarafından 05/Eyl/20 14:37 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1194 Toplam Mesaj: 10
egitim ögrenci uni