folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ağ Bağlantılarımda İlk Kez Gördüğüm Bişi

Ağ Bağlantılarımda İlk Kez Gördüğüm Bişi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

bilgisayarım internete girmiyodu. sonra bende ağda DNS atayıp atamadığına bakmak için girdim desteğ'e bastım neyse numaralar gelmiş atamış numaraları ama orda gözüme başka bişi daha çarptı ilk kez gördüm ben :S Kira Alındı altında Kiranın Sona ermesi diye bişi yazıo o ne yaa ? bilen varmı daha önce böyle bişi varmıydı...

http://img407.imageshack.us/img407/3973/eeehc6.jpg

buraya girip bakabilirsiniz... 

Living Death
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

DHCP ile ilgili döküman yazmıştım.

Ufak bir inceleme ile detaylı bilgi sahibi olabilirsin.

http://www.tahribat.com/doc.asp?docid=151

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Hocam DHCP den ip kiralama olayı :)

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    ii de ben 2 yıldır kullanıorum bunu ilk kez görüyorum şimdi ben İP mi kiraladım ? 8 mm okuyorum dökümanı saol. ee 1 saat sonra nolcak İP gitcek netim kesilcekmi ?

Living Death
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

DHCP her zaman çalışır.

Sen ip'ni statik alana kadar modemin senin yerine ip ataması yapacaktır.

Sen sanırım anlık bir kesinti yaşamışsın yada ona benzer bir durum gelişmişki böyle bir zaman aralığında kiracı olmuşsun.

Modeminin konsoluna girip kira sürelerini kontrol edebilirsin.

Hatta modemin log tutuyorsa, daha detaylı inceleyebilirsin.

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    tmm çok teşekkür ederim aradığım cevabı buldum sende verdin döküman güzel olmuş eline sağlık...burda anlaşılıyorki tahri dökümanları en öğretici bilgileri zaten bizlere sunuyor hepsini okumakta müthiş fayda var...

Living Death
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Dynamic Host Configuration Protokol, verdiği her ip adresi için ipnin boşalıp boşalmadığının kontrolü amacı ile dhcp tarafından belirlenen kira süresi verir.

Örneğin 24 saatlik bir dhcp server kira süresinde dhcp sana verdiği ip adresini 12 saat sonra tekrardan bi istek yollayıp hala ipnin kullanılıp kullanmadığın tespit eder, eğer kullanıorsa 12 saat daha devam eder eğer kullanılmıorsa 6 saat sonra tekrar sorar cevap gelirse 12 saat sonra gelmezse 3 saat sonra tekrar sorar ve bu şekilde iplerin kullanılıp kullanılmadığının kontrolünü yaparak ip poolunu devamlı güncel tutar...

Seninle alakalı birşey değildir, internetini kesmez kiran ücretin aidatın ödenmiştir takma kafana devam et. Daha ayrıntılısını dökümandan okuyabilirsin, döküman var die ayrıntıya girmedim...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    tmm abi anladım saolasın dökümanıda okudum. (allah bu siteyi yapanlardan razı olsunelleri kolları dert görmesin.para için site yapan adamlara kapak olsun!!!)

Living Death
Toplam Hit: 1640 Toplam Mesaj: 8