folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ağ Bağlantısı Sorunu ?

Ağ Bağlantısı Sorunu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CIZIRTI
    CIZIRTI's avatar
    Erkek

arkadaşlar 2 bilgisayar bir adsl e kabloyla bağlıyız, fakat 2 gündür benim bilgisayarımda sınırlı bağlantı veya bağlantı yok diyor. onar diyince de sonuç olarak;

"Aşağıdaki eylem tamamlanamadığı için, windows sorunu onarmayı başaramadı :

IP adresiniz yenileniyor.

Yardım için ağınızı yöneten kişiye başvurun."  yazıyor. fakat ağı yöneten kişi de anlamıyor :D anlayan arkadaşlar acil bir durum gerçekten, yardımcı olursanız sevinirim. ayrıca laptop kullanıyorum ve şimdilik komşunun kablosuz bağlantısından yararlanıyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    West
    West's avatar
    Erkek

Modeme takılı konnektörleri kontrol et  

Kablo kopmuş olabilir..

Kablo takılı olmayabilir.

west[at]tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    totalvoltage
    totalvoltage's avatar
    Erkek

senin kaplonun üçlarında problem olabilir ya da modem dhpc kısmı aktif de olmayabilir.

west aynı anda yazmışız ama sen benden çnce davrandın :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

pc yi başka bir modemde dene veya diğer çalışan kabloda dene yine girmezse pc de girerse modemde veya kabloda sorun vardır.
    pc de sorun varsa sabit ip ve dns kullan dene.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CIZIRTI
    CIZIRTI's avatar
    Erkek
    tşk. arkadaşlar fakat dün baktım, kablolardan kaynaklanmıyor. elektrik sürekli gidip geldi ve bataryasız kullandığım için acaba ethernete falan birşey olmuş olabilir mi ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

CIZIRTI bunu yazdı:
    -----------------------------
    tşk. arkadaşlar fakat dün baktım, kablolardan kaynaklanmıyor. elektrik sürekli gidip geldi ve bataryasız kullandığım için acaba ethernete falan birşey olmuş olabilir mi ?
    -----------------------------
    diğer bağlanan kişini orda denedinmi ? modemin ethernet portlarında bir sorun olabilir veya dediğin gibi senin ethernette sorun olabilir ama benim karşılaştıklarım komple görmüyor hiç daha sınırlı görüpte etherneti bozulan görmedim ama oladabilir tabiki :) olmaz olmaz demeyim ama büyük ihtimalle pc ayarlarında bişey var gibime geliyor. 

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

modem ip veremiyor olabilir

ethernetin driverini bozulmusta olabilir, elektirik kesintisinden

donanim ekle kaldirdan, etherneti kaldir. sonra donanim degisiklerini tara deyip tekrardan kur..

sorun ip'den kaynaklaniyor elle ip vermeyi dene sorun boylede cozulmezse

kabloda sorun olsa sinirli baglanti demez sallamayin..

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

xp tcp/ip repair programını dene bakalım googleden bulamazsan upload ederim..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Merdini
    Merdini's avatar
    Erkek

sen  obur pc nın   fişinı çek modemden  kendı   pc nın fişinı tak :) ve modemı aç  kapa

olmasa

ucları bozuk  olabılır kaploda kırık  dokuk   kopuk olabılr

obur pc   sorunsuz  gırıyorsa  nette onun  ağ  fişinı kendı  pc ne  tak

bide ole dene

İmza Tine
Toplam Hit: 3157 Toplam Mesaj: 9