Ağ Üzerinde Pc İzleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kelomar
    kelomar's avatar
    Erkek

Arkadaşlar eski oda arkadaşımın bir problemi var sizinle paylaşıyorum :

Ben bir üniversitenin kampüsünde yurtta kalmaktayım, fakat üniversitenin Bilgi İşlem'inde çalışan biri benden nefret ediyor(zimmetine para geçiriyordu, onu meydana çıkardım.) ve kendisinin network izlemesi yaptığını biliyorum. Acaba benim bilgisayara network izlemesi yapabilir mi? Yapabilirse ne öğrenir, bu durumu nasıl engelleyebilirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

zimmetine para geçirdiğini ortaya çıkardın ve hala çalışıyo, ben o üniverstenin....

test 1 2
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek
    kelomar bunu yazdı

Arkadaşlar eski oda arkadaşımın bir problemi var sizinle paylaşıyorum :

Ben bir üniversitenin kampüsünde yurtta kalmaktayım, fakat üniversitenin Bilgi İşlem'inde çalışan biri benden nefret ediyor(zimmetine para geçiriyordu, onu meydana çıkardım.) ve kendisinin network izlemesi yaptığını biliyorum. Acaba benim bilgisayara network izlemesi yapabilir mi? Yapabilirse ne öğrenir, bu durumu nasıl engelleyebilirim.

yaptığın her şeyi görebilir, gizli görüntü video varsa..... :D engelleme yöntemini bilmiyorum ama girdiği anda sistem yöneticisi görür

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Sniffer tarzı proğramlarla hemen herkez, daha gelişmiş proğramlarlada sistemin başında oturanlar senin en azından trafiğini kontrol ederler. Engelleyemezsin. 

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

girip çıktığın her yeri loglarlar..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kelomar
    kelomar's avatar
    Erkek
    karabudun bunu yazdı

Sniffer tarzı proğramlarla hemen herkez, daha gelişmiş proğramlarlada sistemin başında oturanlar senin en azından trafiğini kontrol ederler. Engelleyemezsin. 

Bilgisayarın içindeki dosyaları ve şifreleri öğrenebilir mi? Bir de ekran görüntüsünü görebilir mi?
    Örneğin bilgisayarda olan bir word dosyasını açtığında, bunu görebilir mi? Çünkü kendisi bir kere screenshot çeken bir program olduğunu, bilgisayarın resimlerini çekip, kendisine gönderdiğini söylemiş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kelomar bunu yazdı
    karabudun bunu yazdı

Bilgisayarın içindeki dosyaları ve şifreleri öğrenebilir mi? Bir de ekran görüntüsünü görebilir mi?
    Örneğin bilgisayarda olan bir word dosyasını açtığında, bunu görebilir mi? Çünkü kendisi bir kere screenshot çeken bir program olduğunu, bilgisayarın resimlerini çekip, kendisine gönderdiğini söylemiş.

öyle bişey yok hacı ya akınsoft mu kurdunuz bilgisayarlara o ne öyle ekran görüntüsü vs en fazla sniff yapabilirki https kullanırrsan o da bi boka yaramaz word dosyanı görmez o tanr değil onlar hacılar sadece veri trafiğine bakıyorlar senin girdiğin siteler neler sadece domain olarak bakabilir yoksa siteye girdiğinde orda yaptklarına bakamaz anca paket toplar onları da anlamlandırmaya uğraşacak insan siktirsin gitsin yani secreenshot olayı da yok

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

şey var bizim kampüste filan çok yiyolar.

exe'leri filan değiştirip zararlı bişiler bulaştırmış olabilirler.

sen winrar diye indirirsin , aslında o arkaplanda sürekli bişiler gönderiyodur elemana filan.

tabi bu biraz adamın bilgisi ile alakalı ama aynı ağda olduktan sonra bi çok şey mümkün oluyor.

http://www.leyladansonra.com/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    BarisYigit bunu yazdı

sen winrar diye indirirsin , aslında o arkaplanda sürekli bişiler gönderiyodur elemana filan.

tabi bu biraz adamın bilgisi ile alakalı ama aynı ağda olduktan sonra bi çok şey mümkün oluyor.

mesela hocam? okulun netine bağlanıyoruz, cain abel'le sniff çekiyoruz. adam akıllı bişiler gelmiyo, google aramaları gilan çıkıyo, twitter.mobile, twitter.api filan çıkıyo. onları da nasıl kullanacağımı bilmiyorum /:

test 1 2
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

"network izlemesi" ağ trafiğinin izlenmesi, yorumlanması, istatiklenmesi (loglanması ), ağda oluşan sorunlara,yüklenmelere müdahele edilmesi vs. gibi karmaşık bir konudur. Sistemin başındaki kişinin yeteneklerine göre hedef İP bu şekilde takip edilebilir.

Ancak bizzat bilgisayara girmek veya ekran görüntülerine ulaşmak bu tarz proğramlarla mümkün değildir.  Şayet bilgisayarınız her çeşit paylaşıma kapalı ise ve bilgisayarınıza bu tarz bir proğram veya en azından client kurulmadı ise söyledikleriniz yapılamaz.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    __hsyN__ bunu yazdı
    BarisYigit bunu yazdı

mesela hocam? okulun netine bağlanıyoruz, cain abel'le sniff çekiyoruz. adam akıllı bişiler gelmiyo, google aramaları gilan çıkıyo, twitter.mobile, twitter.api filan çıkıyo. onları da nasıl kullanacağımı bilmiyorum /:

cain ile zehirle wireshark ile cookieleri çek sonra kullan işte güzelce https://userscripts.org/scripts/show/119798

http://www.leyladansonra.com/
Toplam Hit: 3767 Toplam Mesaj: 11