folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ağda MAC Adresinden PC Banlama İçin Yardım...!

Ağda MAC Adresinden PC Banlama İçin Yardım...!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miRkuT
    miRkuT's avatar
    Erkek

Arkadaşlar elimde bir adet DOST GVC 4*ETH/USB -W ADSL  marka modem var. Bulunduğum mekanda bu modem sayesinde internete girebilen bir bilgisayarın MAC adresini kullanarak bu bilgisayarın net bağlantısını devre dışı bırakmak istiyorum. Modemin aşağıdaki resime benzeyen bir arayüzü var. Lakin takıldığım nokta mevcut 3 kutucuğa net bir şekilde neler yazacağım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını istiyorum... İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler...

Bildiği kadarıyla adalet eden, bilmediği kadarıyla zulmeder...!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miRkuT
    miRkuT's avatar
    Erkek

tabi nette aradığım kadarıyla direkt bu durum ile ilgili bir kaynağa erişemedim

bu nedenle bilgisi olan arkadaşların paylaşmları öenmle rica olunur...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    Hocam İlk Kutucuga Mac adresını yzıp eklermısın pls..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    oradaki source ye kendi mac adresini destination ada 000000000000  yazsana bi

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miRkuT
    miRkuT's avatar
    Erkek

TEŞEKKÜRLER    Martech ve  renegadealie..

SOURCE MAC KUTUÇUĞUNA ENGELLEMEK İSTEDİĞİM PC nin MAC ADERSİNİ

DESTİNATİON MAC KUTUCUĞUNA ALABİLDİĞİNCE SIFIR VE

TYPE KUTUCUĞUNADA 0800 GİRDİM VE OLAY HALLOLDU...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek
    yaws bu mac adresi değişken bişey bu senin engellemek istediğin kullanıcı için önleyici oluyo mu ((: bence şifre koyver gitsin yada mac filtresi ama yinede çözüm değil mac filtresi.. sonuçta bi dünya ağ analizi yapan program var illa ki izinli mac adreslerini görürler.. bence..

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
Toplam Hit: 2424 Toplam Mesaj: 6