Ağdaki Bilgisayara Sızma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek

Beyler merhaba. Bi wireless var bunun şifresini kırıp bilgisayarına girmek dosyalarına ulaşmak istiyorum. Wireless şifre bulma kısmını hallettim. Dosyalarına nasıl bir yolla sızabilirim bu konuda yardımcı olur musunuz? Kişiyle herhangi bi iletişimim yok bunu göz önünde bulunduralım

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

google: kali linux metasploit windows 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Amaç bilgi öğrenmek ise şifre tarzı sniff etmek en kolay ama pcyi ele geçirmek se amaç,

Ağ üstündeki bir pc ye rdp,Telnet paylaşım klasörleri yada kali üstünden exploit gibi yollarla girebilirsin. Bu yollar çok bilindik olmasına rağmen bazen açık kalabiliyor denemek lazım.

Bunun dışında garanti yol dersen Chrome gibi oto update alan programların update linklerini kendine yönlendirip kendi pc deki bir ratı update gibi göstererek otomatik olarak rat yedirebilirsin.

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

https://github.com/P0cL4bs/WiFi-Pumpkin

Wifi Pumpkin ile sızabilirsin. Önce Bağlandığın ağın bilgilerinin aynısını Wifi Pumpkin programına gir, sonra bağlandığın cihaza atak yaparak servisdışı bırak ( Bir çok yöntemi var internetten ingilizce araştırırsan bulabilirsin) sonra Wifi Pumpkin'i çalıştır ağa bağlananlar düştükten sonra otomatik olarak senin bilgisayarına bağlanır. Sonrası sana kalmış Windows fake update ile microsoft sitesine girdiğinde update adı altında rat-keylogger tarzı program indirmesini sağlayabilirsin.Phishing ile girdiği bir siteyi taklit ederek exe indirmesini sağlayabilirsin vs.

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

Bunun dışında garanti yol dersen Chrome gibi oto update alan programların update linklerini kendine yönlendirip kendi pc deki bir ratı update gibi göstererek otomatik olarak rat yedirebilirsin.

Bu konu hakkında bilgin var ise biraz daha detay verebilirmisin ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    h0rtl4kk bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

Bu konu hakkında bilgin var ise biraz daha detay verebilirmisin ?

hocam nette okumuştum 1 yıl kadar önce linki bulamıyorum ama yolu şu şekildeydi

adam chromun update için kontrol ettiği urlleri bulup kendi pc sine yönlendiriyordu (fiddler ile bulabilirsin).

uzaktaki yada ağdaki  pc nin modemi üstünden url yönlendirmesi yapıyordu.

daha sonra kendi fake sayfasına googleın update jsonnunu (yanlış hatırlıyor olabilirim) aynısını koyup sadece versiyon numarasını arttırıyordu.

chrome güncelleme kontrolü yaptığında arka planda orjinali yerine hackerın pcsine gidip versiyonu kontrol ediyor ve ondan düşük olduğu için güncelleme dosyalarını indiriyor (ratı yani)

sonrada çalıştırıyor. kurban hiç bişi anlamadan uzaktan yada aynı ağdan otomatik olarak ratı indirip çalıştırıyordu. bunun için okuduğum linkte detaylı veriyordu ama bulamıyorum malesef.

bu yol birtek chrome için değil tabi flash java windows update gibi birsürü yolla yapılabilir hocam uğraşmak lazım biraz zaman bulursam yapıp bi döküman hazırlarım

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

@furkiak  bir doküman hazirlarsan güzel olur hocam.

Toplam Hit: 3348 Toplam Mesaj: 7
ağdaki bilgisayarlara sızma