AGİ Hesaplama?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

Selamlar, murid kardeşlerim, firmamız agi hesaplamada bir hata yaptığını düşünüyorum fakat emin değilim, normalde 2019 agi ucreti bekar icin 191tl fakat firmamız 42tl gibi komik bir rakam yatırdı, neden böyle dedigimde sistem kendisi hesapladığı için bu sekilde çıktı dedi, böyle bir ihtimal varmı, normalde net maaşa bakılmadan hesaplanıyor diye biliyorum, hukukçu arkadaşlar da yardımıcı olabilir. 

EdepsizPenguen tarafından 21/Oca/19 15:57 tarihinde düzenlenmiştir

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeLLB0y
    HeLLB0y's avatar
    Erkek

Anadolu hayat emekliliğe kesiliyor olmasın BES diye bir şey benden 85 tl kesiliyormuş bugün arayıp iptal ettirdim devlet zorunlu kılıyomuymuş neymiş bugün farkına vardım sizinde öyle bir şey olma olabilitesi var mı ki onu sorup öğrenin isterseniz küçük bir ihtimal böyle olabilir ya da raporlu olduğunuz gün vardır ondan kesmis olabilir mi pek ihtinal vermiyorum ama bilen çıkar belki sebebini

Edit: eksik olan sadece agiyse benim söylediğimle ilgisi yoktur 

HeLLB0y tarafından 21/Oca/19 16:05 tarihinde düzenlenmiştir

The End
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

Yok bes olayından çıktım ben, o degil internette gelir vergisinin üstünde altında kalmasına göre bir hesaptan bahsediliyordu ama memurlar için gecerli olabilir. Bilmiyorum, burdaki bilgiye göre itiraz edicem

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

ücret bordron varmı , agiden kesinti olmaz , 

işe ne zaman başladın , tam ay oldumu

le le le sakine
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Agiden kaçamaz, başka durumlar olabilir.

Mesela teşvik alınmış olabilir. Teşvikli olunca devlet ben vergi almadım elemanına da vermem diyor.

Biz elemanlarla agi dahil anlaşıyoruz. Kafamız rahat. maaş tam net. agide değişiklikler olabiliyor. Mesela teknoparkta görevli arkadaşlara agi vermiyor devlet, adamdan kesmiyoruz biz de.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

191-42= 149 TL 

149 TL yi ne bes keser ne başka bir yer hoş mayişin kaç lira bilmiyorum da besin keseceği 50 lira bişeydir. 

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Agiden kaçamaz, başka durumlar olabilir.

Mesela teşvik alınmış olabilir. Teşvikli olunca devlet ben vergi almadım elemanına da vermem diyor.

Biz elemanlarla agi dahil anlaşıyoruz. Kafamız rahat. maaş tam net. agide değişiklikler olabiliyor. Mesela teknoparkta görevli arkadaşlara agi vermiyor devlet, adamdan kesmiyoruz biz de.

Senin dediğin doğru olabilir, teknopark burasi maaşların bir kesimi tubitak dan alınıyor, peki hesaplama nasıl oluyor ozmn

Toplam Hit: 913 Toplam Mesaj: 7
eksik agi hesaplama