folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ağzımızdan Cıkan İle Duyduğumuz Ses Neden Farklı ?

Ağzımızdan Cıkan İle Duyduğumuz Ses Neden Farklı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek

biraz önce arkadaşlarla otururken yine[daha önce de takılmıştı kafama :D ] bahsi gecti

kendi sesimizi kayıtlardan duyduğumuzda direkt duyduğumuzdan farklı olduğunu hepimiz biliriz

neden böyle ?

karşımızdakiler bizim kayıt cihazlarından duyduğumuz sesimizi mi duyuyorlar  ?

Bu niymiş la?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek

bildiğim kadarı ile sen konuşurken ses tellerin titrerken bir miktar çekiç örs üzengide titriyor bu eş zamanlı olunca farklı bi ses gibi gelipo bize

ama karşıdaki adamın çekici örsü sağlam duruo ses ağızı terk edene kadar ondan ona normal geliyo 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek
    tatarramazan bunu yazdı:
    -----------------------------

biraz önce arkadaşlarla otururken yine[daha önce de takılmıştı kafama :D ] bahsi gecti

kendi sesimizi kayıtlardan duyduğumuzda direkt duyduğumuzdan farklı olduğunu hepimiz biliriz

neden böyle ?

karşımızdakiler bizim kayıt cihazlarından duyduğumuz sesimizi mi duyuyorlar  ?

Hayır başkasının sesi de kayıt cihazından, senin duyduğundan farklı gelir :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek

yani karşı tarafın duyduğu, bizim kayıt cihazlarından duyduğumuz sesimiz

sesim cok berbatmış o zaman eheh  

Bu niymiş la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek
    hayır abi kayıt cihazları sesi bozuyo. mesela başkasının sesini kaydet sonra dinleyin adama farklı geldiği gibi sanada farklı gelir onu demek istiyorum. ha bi de benim sesim de kayıt cihazlarından kameralardan cok ince boktan çıkıyo :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

bununla alakalı bi yazı okumustum epey önceden hatırladıgım kadarıyla psikolojik ti bunu sebebi ama neden derseniz walla hatırlamıyorum sadece psikolojik oldugunu hatırlıyorum.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dikdatoraa
    dikdatoraa's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı:

bununla alakalı bi yazı okumustum epey önceden hatırladıgım kadarıyla psikolojik ti bunu sebebi ama neden derseniz walla hatırlamıyorum sadece psikolojik oldugunu hatırlıyorum.

bi kaybol yaa ne psikolojiği a.k her şeyi psikolojik ne lan bu

yenilmenin acısını yaşamadan kazanmanın zevkine hiç bir zaman varamazsınız... mağlubiyet son derece motive edicidir dibe vurduğunuzda en tepeden başka gidecek yeriniz kalmaz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    pisikolojik deil bu ses farklı çünkü sesin o değiş olmasını sağlayan sesi güçlü veremediğimizden başkaları duyamıyor ama kulaklarımız algılıyor bende bir yerde okumuştum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    zervalone bunu yazdı:

bildiğim kadarı ile sen konuşurken ses tellerin titrerken bir miktar çekiç örs üzengide titriyor bu eş zamanlı olunca farklı bi ses gibi gelipo bize

ama karşıdaki adamın çekici örsü sağlam duruo ses ağızı terk edene kadar ondan ona normal geliyo

kesin bi bilgim yok ama bende bole dusunuyorum 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
     Aynen dediğiniz gibi. Arkadaşlarımın ses tonunu biliyorum ve ses kayıtlarında da aynı sesleri var ama ben kendi sesimin farklı olduğunu hissediyorum. Hemi de bayağı bi farkediyor bende :D

Sen hiç kaval çaldın mı?
Toplam Hit: 2507 Toplam Mesaj: 10