folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ahci Seçtim Makina Kitlendi (Cozuldu)

Ahci Seçtim Makina Kitlendi (Cozuldu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek

elimde acer timelinex 4820tg dir bir makina var makinanın biosunda sata modu ide idi ahci ye çevirdim acer yazısı geliyor orda makina kalıyor neye basarsam basayım hiç bir tepki vermiyor ne yapılınabilinir?

Şişirdi Beş-On Adam, Yaptı Balon Adam, Ötekşndende Basit, Vallahi Bu Son Adam.(Abdurrahim KARAKOÇ Kan Yazısı Kitabının Balon Adam Kısmının Giriş Kıtası)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

hocam varya be ne anladım aşcı seçtim makine kitlendi ne diyo la bu dedim

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

hocam varya be ne anladım aşcı seçtim makine kitlendi ne diyo la bu dedim

:)) makina bi arkadaşın makinası format atacam die aldım yarınada teslim etmem gerekiyor ciddi anlamda karışık bir durum

Şişirdi Beş-On Adam, Yaptı Balon Adam, Ötekşndende Basit, Vallahi Bu Son Adam.(Abdurrahim KARAKOÇ Kan Yazısı Kitabının Balon Adam Kısmının Giriş Kıtası)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

format atmak için mi (XP) ahci yaptınız hocam? tekrar biosa girmeyi deneyin girebilirseniz ayarları load default yapın..

essan tarafından 01/Şub/14 19:03 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek

biosa giremiyorum sıkıntı orada acer yazsısı geliyor orda kalıyor makina

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    lanetlicocuk bunu yazdı

biosa giremiyorum sıkıntı orada acer yazsısı geliyor orda kalıyor makina

makinenin garantisi yoksa ve donanımdan anlıyorsanız laptopun kapağını sökün anakartta bios pilinin yanında jumper vardır onu çıkarın biraz bekleyin sonra tekrar takın bakalım bios resetlenecekmi..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek

donanımdan anlamasına anlıyorum ama makina benim değil ve ben makina oldu diye kişiye haber ettim sonra şeytan dürttü biosla oynadım yani ahciyi seçtim şimdi böyle oldu

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exTreMe
    exTreMe's avatar
    Erkek

değiştirirsen açılmaması normal diye biliyorum. başta kurulum AHCI olarak yapılması gerekliydi veya AHCI driverlarını kurduktan sonra değiştirmen gerekirdi. çözümü windows repair sanırsam :/ veya tekrar bios a girebiliyosan AHCI yi disable yapıp makineyi tekrar açıp ister regedit ayarlarıyla oynarak istersen driver larını kurarak geri AHCI ye donebilirsin

edit: biosa giremiyormuşsun..

exTreMe tarafından 01/Şub/14 19:14 tarihinde düzenlenmiştir

F<ornication U<nder C<ontrol of the K<ing :Pp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek
    exTreMe bunu yazdı

değiştirirsen açılmaması normal diye biliyorum. başta kurulum AHCI olarak yapılması gerekliydi veya AHCI driverlarını kurduktan sonra değiştirmen gerekirdi. çözümü windows repair sanırsam :/ veya tekrar bios a girebiliyosan AHCI yi disable yapıp makineyi tekrar açıp ister regedit ayarlarıyla oynarak istersen driver larını kurarak geri AHCI ye donebilirsin

edit: biosa giremiyormuşsun..

biosa girsem herşey normale dönecek ama sıkıntı orda acer yazısından ileri geçmiyo makina kilitlenmiyorda aslında numlak caps lock felan yanıp söne biliyo ctrl+alt+del kombinasyonları işliyo

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek

sorunu hallettim arkadaşlar şu şekilde oluyor başına gelen olursa die yazıyorum http://www.mediafire.com/?stuqn50ahjrf3g2 bu adresteki uygun bios recoverysini indirdim (bu her bilgisayara göre değişir lütfen gözü kapalı bu dosyayı kullanamyın bilgisayarınız çalışmaz halegelebilir) bi flash belleği fat32 formatında formatladım (ntfs i göremiyor çünkü) ve indirdiğim rardan çıkmış .fd dosyasını flasha kopyaladım burda dikkat etmeniz gereken dosyanın adını değiştirmemek flashı sorunlu laptopa taktım sonrasında bilgisayarda fn+esc tuşlarına basarken powere basarak bilgisayarı açtım ve bilgisayarı kendi haline bıraktım o kendi bildiğine 1-2 dakika biosa yükleme yaptı en sonunda kendini resetledi ve bilgisayar normale döndü

Toplam Hit: 1563 Toplam Mesaj: 10