folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Airties 5650 Modemde Bittorrent Sorunu

Airties 5650 Modemde Bittorrent Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

TTNET in bir zamanlar vermiş olduğu AirTies 5650 modemde bittorrent özelliğini kısmışlar. Neden böyle bir şeye ihtiyaç duyduklarını da anlamış değilim, zaten kotayı gramla veriyolardı, bi de kısıtlama koymuşlar, neyse...

Bende de bu ttnet in verdiği AirTies 5650 modemden mevcut. Normalde modem arayüzünde ana sayfa kısmında bittorrent butonu çıkması gerekli, ancak bendeki modemde bu buton çıkmıyor.

Lakin chrome da ctrl shift i kombinasyonu konsol ekranında ile kaynak kodlara baktığımda bittorrentle ilgili bir div in bulunduğunu, bu özelliğin js kodlarında da mevcut olduğunu, ancak durumunun "false" yani kullanılamaz olarak değiştirildiğini gördüm.

Şimdi ben bu özelliği tekrardan nasıl aktif edebilirim?

Nette araştırdığım kadarıyla firmware güncellemesi yemiyormuş, daha önce deneyip modemi hepten bozanlar olmuş.

Modem içerisindeki js dosyalarına müdahale etme şansımız var mı, bu bittorrent özelliğini nasıl aktif edebiliriz?

LynXMaSTeR tarafından 21/Nis/19 22:41 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Modemin v2, v3 versiyonları var. Adamlar epey araştırmış ama çözüm yok gibi http://www.wifi-turk.com/forum/topic/8742-airties-air-5650tt-xdsl-modeme-standart-firmware-atmak/

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

chrome konsoldan js yi değişebilirsin abi. yemiyo mu öyle ?

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O modemin farklı çeşitleri var. Torrent özelliği bir tek yan duranda var diye biliyorum. Dikey duranı Ttnet'in verdiği. Onda zaten torrent desteği yok. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

@Kernel_Panic, hocam o başlıkta yazanlar iyice kafamı karıştırdı. Orada anlatıldığı şekilde bi donanımsal müdahale gerektiriyosa modemi bozma ihtimalimiz çok yüksek.

@yolbulucu, hocam js kodlarına müdahale ediyorum ancak kaydetmiyor, sayfayı yenileyince eski halinde dönüyor. keşke forumdaki kadar basit olsa :)

@mkyb, hocam bendeki model ilk seri Air5650 yazıyor altında ve dikine duran model. Bu modellerin orijinalinde bittorrent desteği mevcut

http://www.airties.com.tr/products/dslgw/Air5650

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Console arayüzü ve tftp ile web arayuzundeki firmware koruması aşılıyordu eski airties modemlerde. Bi denemek lazım.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Console arayüzü ve tftp ile web arayuzundeki firmware koruması aşılıyordu eski airties modemlerde. Bi denemek lazım.

onu nası yapabiliriz hocam.

ayrıca backup alma durumu var mı, kurcalarken modemi elimize almayalım?

çünkü daha önce kurcalayanlardan biri bir daha modem arayüzüne erişemediğinden felan bahsetmişti bi yerde.

LynXMaSTeR tarafından 24/Nis/19 02:29 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

onu nası yapabiliriz hocam.

ayrıca backup alma durumu var mı, kurcalarken modemi elimize almayalım?

çünkü daha önce kurcalayanlardan biri bir daha modem arayüzüne erişemediğinden felan bahsetmişti bi yerde.

Tam hatırlamıyorum nasıl yaptığımı, bayağı oldu. Şimdi forumlardan araştırdığıma göre büyük ihtimalle telnet ile bağlanıp, airties'in web sitesinden indirdiğim ve tftp sunucusuna yüklediğim firmware dosyasını wget ile modeme çekmiştim. Sonra yine telnetten fw yi upgrade eden komutu çalıştırmıştım diye hatırlıyorum.

Sonuç olarak elinizde linux çekirdeği, busyboxı olan gömülü bir sistem var. FW imzalama doğrulamasını geçerseniz sıkıntı yok.

Şimdi baktığım forum konuları (çözüme ulaşamamışlar çünkü fwupgrade komutu yokmuş):

https://www.technopat.net/sosyal/konu/airties-air5650-bittorrent.24394/

http://www.wifi-turk.com/forum/topic/8742-airties-air-5650tt-xdsl-modeme-standart-firmware-atmak/page-5

Olaylara karışmayın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam o konuları bende okudum baştan aşağı ancak çözüm yok.

ayrıca normal firmware güncellemesini de yemiyormuş modem.

burdan ttnete bir kez daha sevgilerimi(!) iletiyorum.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 11238 Toplam Mesaj: 9
ttnet bittorrent modem airties