Ajax Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese merhabalar,

Şimdi ajax ile beğenme olayı yapıyorum ancak beğendirdiğim ilk dive yeni değer atıyor yani ikinci divdeki veriyi beğenince sadece ilk divdeki değeri yeniliyor kodum ise şu =

function begen(bir){

var konuid = "konu_id=" + bir;

var divi = "like-"+bir; 

$.ajax({

type:'POST',

url:'ajax-begen.php',

data: konuid,

cache: false,

success:function(cevap){

if(cevap == '1') {

alert("Beğenmek için siteye üye olmalısınız");

} else{

if (cevap == '2') {

alert("Bunu zaten beğenmişsiniz");

} else {   

$("#like").html(cevap) 

}}} 

}) 

}

Beğendir butonuna ise şunu yapıyorum=

<button id="like" type="button" class="[ btn btn-default ]" data-tooltip="Beğendim" onClick="begen('<?php echo $eid;?>');"><i class="glyphicon glyphicon-thumbs-up"></i> <?php echo $bsay;?></button>

buton idsi like olan butona yeni sayısını yazdırıyorum ancak sadece ilk divdeki oluyor.Nasıl bir yol izleyebilirim ?

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Hallettim arkadaşlar beğenme için buton idsine like-beğenilcek verinin idsi çekilden yazdırdım güncellerken ona göre yaptım oldu yani her buton için ayrı id atamış oldum ona göre çektim

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
Toplam Hit: 687 Toplam Mesaj: 2
javascript ajax