folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Akademik Bilişim 2016 Kurs Kayıtları Başladı.

Akademik Bilişim 2016 Kurs Kayıtları Başladı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

merhabalar,

bu sene 30 ocak - 6 subat tarihleri arasında adnan menderes üniversitesi'nde 18.'si düzenlenecek olan akademik bilisim etkinliginde konferans öncesi 4 günlük kurslar icin kayıtlar alınmaya baslandı.

https://kayit.ab.org.tr/

kurs listesi :

http://ab.org.tr/ab16/kurs.html

ben bu sene linux sistem yönetimi üzerine egitim verecegim, octosec grubundaki arkadaslarım da 2 farklı siber güvenlik sınıfında egitim verecekler. bir ihtimal 1-2 saatligine sistem güvenligi konusunda o sınıflarda da olacagım, bilginize.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

OctoSec den gelemiycekler diye haber aldım @Andrei yoksa geliyorlar mı ? :D 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

evet bir sınıf iptal oldu, 68 numaralı kursta olacagız.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı

bu kurslar ıcın temel bılgı olması gerekıyor mu yoksa hıc bılgısı olmayan bır ınsan da katılabılır mı ? 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Andrei bunu yazdı

68'e kayıt oldum yani o kursda mı olucaksın sende 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı

merhabalar,

bu sene 30 ocak - 6 subat tarihleri arasında adnan menderes üniversitesi'nde 18.'si düzenlenecek olan akademik bilisim etkinliginde konferans öncesi 4 günlük kurslar icin kayıtlar alınmaya baslandı.

https://kayit.ab.org.tr/

kurs listesi :

http://ab.org.tr/ab16/kurs.html

ben bu sene linux sistem yönetimi üzerine egitim verecegim, octosec grubundaki arkadaslarım da 2 farklı siber güvenlik sınıfında egitim verecekler. bir ihtimal 1-2 saatligine sistem güvenligi konusunda o sınıflarda da olacagım, bilginize.

Keşke istanbulda olsaydı maddi imkanım olsa kesin katılırdım Sistem güvenliği :( Hocam bu konferansı kayıt etme şansınız var mı izlesek ? yada eğitimleri falan ? böyle bir imkanınız varsa lüfen yaparsanız çok dua ederim :)

EDİT : Abi konulara baktım da hepsi muthiş konular :D Bunların hepsinin kaydı alınsa ne bileyim aslında çok iyi olur gibi ya :( Böyle bir hedefiniz varmı yada düşünceniz ?

MhmdAlmz tarafından 06/Oca/16 17:36 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@hipokondriyak

hocam teknik agırlıklı olan kursların egitmenleri katılımcı seciminde sınav yapabiliyor, bazı kurslarda bu olacak mesela. fakat bazıları zaten baslangıc seviyesinde oluyor, mesela bu sene linux 2'ye degil de 3'e bölündü, 101 icin hic bilmeyen kisiler de gelebilir, 140'da biraz daha temel de olsa bilgi istiyoruz.

@0x656e

Genel Hatlarıyla Sistem Güvenligi / Linux Hardening konularını ekledik, bu iki konuda ben egitim verecegim o sınıfta.

@MhmdAlmz

bu biraz da egitmene baglı bir durum ama ben sahsen sınıfımda kayıt alınmasını istemem, belki sadece bir konu icin, o da belki. cünkü böyle bir sey gerceklestirildiginde "amaan nasıl olsa kayıt alacaklar, ne gerek var yol gitmeme" düsüncesi ortaya cıkacak, Türk'üz ne de olsa.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

68teyim seçerlerse :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Hocam bu kurs nasıl oluyor biraz bilgi verebilir misin sanırım bizim üniversitede de olacakmış(erciyes üni.)

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı

@hipokondriyak

hocam teknik agırlıklı olan kursların egitmenleri katılımcı seciminde sınav yapabiliyor, bazı kurslarda bu olacak mesela. fakat bazıları zaten baslangıc seviyesinde oluyor, mesela bu sene linux 2'ye degil de 3'e bölündü, 101 icin hic bilmeyen kisiler de gelebilir, 140'da biraz daha temel de olsa bilgi istiyoruz.

@0x656e

Genel Hatlarıyla Sistem Güvenligi / Linux Hardening konularını ekledik, bu iki konuda ben egitim verecegim o sınıfta.

@MhmdAlmz

bu biraz da egitmene baglı bir durum ama ben sahsen sınıfımda kayıt alınmasını istemem, belki sadece bir konu icin, o da belki. cünkü böyle bir sey gerceklestirildiginde "amaan nasıl olsa kayıt alacaklar, ne gerek var yol gitmeme" düsüncesi ortaya cıkacak, Türk'üz ne de olsa.

Vallaha abi haklısın bu dediğinde ama ne bileyim belki bir ihtimal diye sorayım dedim . Öğrenci adamız bütler 1 şubatta bitiyor normalde ist ailemin yanına gidecektim tarih uyuşmadığı için gene gelemiyorum neyse hayırlısı buymuş teşekkürler umarım amacınıza ulaşırsınız :) Bu eğitim ile

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    BlackApple bunu yazdı

68teyim seçerlerse :)

sen gelme :/ 

Toplam Hit: 1304 Toplam Mesaj: 11
akademik bilişim ab2016