folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Akademik Makale Yayın Sitesi Açtık Görüş Ve Önerilerinizi Bekliyoruz

Akademik Makale Yayın Sitesi Açtık Görüş Ve Önerilerinizi Bekliyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

Herkese merhaba hocalar,

Bir kısmınız biliyordur, yaklaşık 1 yıl önce akademik makale yayın sitesi açtık. 1 yıldır  geliştirme aşamasında olduğu için buradan duyurmamıştım. 1 adette ingilizce için site açtık. Şuan için tasarım işlemlerimiz tamamen bitti.  40'a yakın yazar 150 adet makale yayınladı. 5 adette akademisyenin makaleleride yayınlanmakta. Tahribattanda sosyal bilimler alanında yüksek lisans yapan müridler var ise makalelerini yayınlayabilirler. 

Öncelikle konu aracılığıyla bizden yardımlarını esirgemeyen @herlocksholmes hocama teşekkür ediyorum.

Site adresimiz: https://www.akademikkaynak.com

İngilizce Site Adresimiz: https://www.academicopinion.org

Hem görsel, hem optimizasyon olarak görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Geliştirmek için neler yapabiliriz ?

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hocam öncelikle elinize sağlık.

site tasarımı gayet basit ve göz yormuyor. sesli okuma özelliği on numara olmuş ama pdflerde okuma yapamadığın için ya bunu bir düğüme bağlasan ya da yazar tarafından seçmeli hale getirsen daha iyi olur. ilk girdiğimde pdf denk geldi sesli okuma çalışmıyor diyecektim ki başka bir metinde çalışınca durumu farkettim...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Geliştirmek için öncelikle akamademik makale yayınlayan sitedeki yazıların düzgün Türkçe ile yazılması lazım. De'lerin bitişik ayrık yazılması kuralına çalışmanızı öneririm. Forumlarda sağda solda önemsemeyip kurallara uymadan rastgele yazarsanız düzgün yazmanız gereken yeri de karıştırırsınız.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    DarkSkull bunu yazdı

Geliştirmek için öncelikle akamademik makale yayınlayan sitedeki yazıların düzgün Türkçe ile yazılması lazım. De'lerin bitişik ayrık yazılması kuralına çalışmanızı öneririm. Forumlarda sağda solda önemsemeyip kurallara uymadan rastgele yazarsanız düzgün yazmanız gereken yeri de karıştırırsınız.

Katiliyorum.

Onun disinda birkac tanesine denk geldim, bu mesela https://www.akademikkaynak.com/aleviligin-politiklesme-sureci-kitap-incelemesi.html inceleme degil, ozet de degil, iceriktir. Kitabin icindekiler sayfasinin cumlelere dokulmus hali iste. Normalde pek takilinacak bir sey gibi gorunmeyebilir ama sitenin adina yakismiyor bu tip hatalar (: 

Elinize saglik.

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı

Katiliyorum.

Onun disinda birkac tanesine denk geldim, bu mesela https://www.akademikkaynak.com/aleviligin-politiklesme-sureci-kitap-incelemesi.html inceleme degil, ozet de degil, iceriktir. Kitabin icindekiler sayfasinin cumlelere dokulmus hali iste. Normalde pek takilinacak bir sey gibi gorunmeyebilir ama sitenin adina yakismiyor bu tip hatalar (: 

Elinize saglik.

@izzmarit

Editör incelemesini ben yapmıyorum hocam, birde her yazıyı okuyamıyorum maalesef. Yazı dediğiniz gibi inceleme değil özet - derleme arası bir şey. Gerekli düzenlemeyi bildireceğim. Yorumunuz için teşekkür ediyorum.

@darkskull

Dil bilgisi konusuda normalde çok kasılmaması gereken birşey ama akademik ortamda çok önemli. Hocaların, koskoca sunumları basit imla hatalarından küçümsediğini çok kez gördüm. Açıkçası bu konuda bende eksiğim. Yazarken düzgün yazamadığımdan kontrol aşamasında 4-5 kez bakmam gerekiyor. 

@crafty

Hocam siz diyinceye kadar o ikilemin olacağını düşünmedim. Haklısınız açıkçası, yapılabilecek birşeyse not alıyorum, yazılımcı arkadaşla konuşacağım. Yorumunuz için teşekkür ediyorum.

yalnizturk tarafından 27/Haz/18 23:28 tarihinde düzenlenmiştir

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
Toplam Hit: 1318 Toplam Mesaj: 5
akademik makale