folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Akıllı Ev Sistemleri Yapan Mürid Varmı ?

Akıllı Ev Sistemleri Yapan Mürid Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    istnbullu
    istnbullu's avatar
    Erkek
    DanqerLine bunu yazdı

ankarada yaşamakta oldugum evime akıllı ev sistemleri döşetmeyi düşünüyorum mekatronik mühendisi varmı :)))

Mekatronik mühendisliği ilgili bir konuyu gormek gercekten beni mutlu etti.ama ben daha ogrenciyim.Forumda ilk defa böyle arayanı görüyorum.Gorduysem de muhtemelen hatırlamıyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    cybermole bunu yazdı

sonoff cihazlarini robotistan yada direncnetden alin size akilli fazla bilgi gerektirmeyen sistem takilan olursa yazsin numarssini pmden aanlatam cok para.harcamayin hele sirketlere duduklenmeyin...

hocam sadece birşeyleri açıp kapatmak ise sonoff mukemmel çözümdür. 

fakat iş akıllanmaya geldiğinde işler değişiyor. italan bir akıllı ev sistemini turkcelle satmak için görüşmüştük. türkiye dispritorlugunu alacaktik. iş olmadı :) 

ama belirtmek isteyeceğim şu akıllı evden beklentin ne ?

telefonunun alarmı caliyor 3 alarm kurulu. calmaya başlamadan 5 dk once odayı gün işiği aydınlatması ile aydınlatıp odanın ses sistemine kuş civiltilari verecek, sen alarmı tam kapadiğinda perdelerini de acacak. evin o odası için klima ve petek ayarını koruyacak sekilde istediğin isiyi sağlayacak. ketle da su varsa isitacak kahveni içmek sana kalacak mı yoksa sadece işiği aç kapt suyu aç kapat mı. evde cocuklarımdan biri düştüğünde kameradan dedect edip bana alarm oluşturacak  ben düştü isem ve 5 sn hareketsiz isem ambulansı arayacak. 

Hey siri trt1 i aç dediğimde tv yi ve o kanalı acacak  

hey siri banyo için evi hazırla dediğimde yatak odamı ve banyomu extra isitacak 

yada hey siri elif banyo yapacak dediğimde kizimin odasını hazırlayacak

bence akıllı ev diye satilan bir coğu akıllı değil yönetile bilir. akıllı cok başka bir sey. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Aynen hocam , yönetilebilir bir şey olması bana yeterli  gerçek akıllı ev beni aşar hem maddi hem manevi :D

Yalnız konu ev dekorasyonuna da hafif kadığından şunu bir sormak istiyorum var mı bulabileeğimiz bir yer Türkiye de kesin vardır da nerede??? Ne diye aratmak lazım ?? 03:00 de başlayıp 03:37 de biten duvara yapıştırmalı petek şeklindeki sensöylü lambalardan söz ediyorum

https://www.youtube.com/watch?v=bGs5fEfu1k0

Nikoteen tarafından 07/Ara/18 20:22 tarihinde düzenlenmiştir

Troubles'll come & they'll pass
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

up, verdiğm videodaki sensöylü, duvara yapıştırılıp sökülebilir lamba sisteminin adı ne, nereden bulunur bilgisi olan yazsın alacağım lütfen.

Troubles'll come & they'll pass
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

sonoff cihazlarini robotistan yada direncnetden alin size akilli fazla bilgi gerektirmeyen sistem takilan olursa yazsin numarssini pmden aanlatam cok para.harcamayin hele sirketlere duduklenmeyin...

hocam sadece birşeyleri açıp kapatmak ise sonoff mukemmel çözümdür. 

fakat iş akıllanmaya geldiğinde işler değişiyor. italan bir akıllı ev sistemini turkcelle satmak için görüşmüştük. türkiye dispritorlugunu alacaktik. iş olmadı :) 

ama belirtmek isteyeceğim şu akıllı evden beklentin ne ?

telefonunun alarmı caliyor 3 alarm kurulu. calmaya başlamadan 5 dk once odayı gün işiği aydınlatması ile aydınlatıp odanın ses sistemine kuş civiltilari verecek, sen alarmı tam kapadiğinda perdelerini de acacak. evin o odası için klima ve petek ayarını koruyacak sekilde istediğin isiyi sağlayacak. ketle da su varsa isitacak kahveni içmek sana kalacak mı yoksa sadece işiği aç kapt suyu aç kapat mı. evde cocuklarımdan biri düştüğünde kameradan dedect edip bana alarm oluşturacak  ben düştü isem ve 5 sn hareketsiz isem ambulansı arayacak. 

Hey siri trt1 i aç dediğimde tv yi ve o kanalı acacak  

hey siri banyo için evi hazırla dediğimde yatak odamı ve banyomu extra isitacak 

yada hey siri elif banyo yapacak dediğimde kizimin odasını hazırlayacak

bence akıllı ev diye satilan bir coğu akıllı değil yönetile bilir. akıllı cok başka bir sey. 

Senin evdeki akıllı sistemi merak ediyorum :) 

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
Toplam Hit: 3101 Toplam Mesaj: 26
evvv