folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek

alan memnun veren memnunsa bizi ne

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Akrabalık derecesine göre değişir

1. derecedeen demiyorum bile o ensest sapıklığa giriyor ayrıca teyze kızı oğlu, hala kızı oğlu, amca kızı oğlu, dayı oğlu kızı vb evlenenler var bunlara tamamen karşıyım diğerlerinde çok fazla sıkıntı yok diye düşünüyorum...

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

kesinlikle karşıyım bilimsel açıdan sakıncaları bir yana insanın kendisine bir dereceye kadar yakın olan bir kimseye yan gözle bakması kansızca geliyor bana.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mehmetcan bunu yazdı:
    -----------------------------

al bendende o kadar... :D

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meraclitus
    Meraclitus's avatar
    Erkek

Koca memlekette kız mı yok? İnsan akrabasına farklı göze bakabilir mi? Onunla çocuk yapabilir mi? Kafamdan böyle bi düşünce bile geçemez . Çocuk yapıcan sakat doğucak , o çocuğun günahı ne hocam? Tamam Allah'ın bilceği iş illa akraba evliliğinde sakat doğucak diye bir şey yok ama , sonuçta bu iş ihtimali arttırıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam eğer müslüman isen bunu dikkate almalısın !

Nisa Suresi 23. Ayet

23. 

حُرِّمَتْ عَلَيْكُمْ أُمَّهَاتُكُمْ وَبَنَاتُكُمْ وَأَخَوَاتُكُمْ وَعَمَّاتُكُمْ وَخَالاَتُكُمْ وَبَنَاتُ الأَخِ وَبَنَاتُ الأُخْتِ وَأُمَّهَاتُكُمُ اللاَّتِي أَرْضَعْنَكُمْ وَأَخَوَاتُكُم مِّنَ الرَّضَاعَةِ وَأُمَّهَاتُ نِسَآئِكُمْ وَرَبَائِبُكُمُ اللاَّتِي فِي حُجُورِكُم مِّن نِّسَآئِكُمُ اللاَّتِي دَخَلْتُم بِهِنَّ فَإِن لَّمْ تَكُونُواْ دَخَلْتُم بِهِنَّ فَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ وَحَلاَئِلُ أَبْنَائِكُمُ الَّذِينَ مِنْ أَصْلاَبِكُمْ وَأَن تَجْمَعُواْ بَيْنَ الأُخْتَيْنِ إَلاَّ مَا قَدْ سَلَفَ إِنَّ اللّهَ كَانَ غَفُورًا رَّحِيمًا

Size şunları nikahlamak haram kılındı: Anneleriniz, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek ve kız kardeşlerinizin kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kızkardeşleriniz ve karılarınızın anneleri, ve kendileri ile zifafa girdiğiniz kadınlarınızdan olan ve evlerinizde bulunan üvey kızlarınız. Eğer üvey kızlarınızın anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur. Sulbünüzden gelen (öz) oğullarınızın hanımları ile evlenmeniz ve iki kız kardeşi birlikte nikahlamanız da haramdır. Ancak cahiliyyet devrinde geçen geçmiştir. Şüphesiz ki Allah gafur (çok bağışlayıcı) ve çok merhamet edicidir.

Gördüğünüz gibi amcakızı, dayıkızı, teyzekızı, halakızı ile evlenilebilir. Bi problem yok. Zaten tıbbi yönden de bi sorun yok. Artık evlenmeden önce muayene olup sağlık raporu alıyorsunuz. Kan uyuşmazlığı gibi sorunlar kız a vurulacak bir aşı ile tam çözüme kavuşabiliyor. + Kan uyuşmazlığı sadece akrabalar arasında olan bişle değil ki. Akrabanız olmayanb birinde de aynı sorun yaşanabilir. ki artık bunlar bir sorun değil.

Haa birde ben kendi düşüncemi söleyeyim size:

Benim yetişme şeklim biraz farklı. Ben kuzenlerime kardeş olarak baktığım için evlilik düşünmem. Hatta o kadar ki kuzenlerimden birisi bana evlilik teklifi etse, dünya güeli de olsa red ederim. Biz kuzenlerimle kardeş gibi büyüdük, birbirimize kardeş gibi davrandık. Samimiyetimiz de bu şekildedir... Evlenmek helaldir. Buna bi lafım yok. Ama bu benim tercihim değil. Tercih hakkımı başka şekilde kullanıyorum.

İş sana kalmış hocam.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

MrSari bunu yazdı:

mehmetcan bunu yazdı:

al bendende o kadar... :D

adam konu açıp bize sorduğu için olabilir mi?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

kaygusuz bunu yazdı:

bu tahsilede bakıyor. okuyan insan buna karşıdır am cahil insan için bişey farketmiyor değil mi ?

tahsille ne ilgisi var hocam? aileden gelen şeyler etkiliyor muhakkak da adam isterse okuma yazma bilmesin kardeşi yine kardeşidir kuzeni yine kuzenidir.

sinusx de yazmış biz komşunun kızına bile kardeşimiz gözüyle bakardık. millet komşu kızı bi kere versene diye şarkılar yazar biz bu şarkıları ayıp diye nitelerdik.

hadi komşu kızı kültür işi de akraba yapma be hocam

ya birden fazla kişi yazmışta, Türk toplumundaki akraba evliliği olgusunda kardeşle evlenmek yok ki?

Twitter: @CanKirca
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

yukarıda bi mürid dini açıdan açıklamış, hukuki açıdan da aynısı geçerli. hala, amca, dayı, teyze çocuklarının evlenmesi mümkün. herkesi de kendimiz gibi düşünmeyelim; adam 25 yaşına gelmiş, kuzen dediği kişiyi topu topu 3-5 kere görmüş evlenebilmesi gayet normal.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Şahsen ben kuzenlerimle kardeş gibi büyüdüm. Babamın kuzenlerinin çocuklarıyla da kardeş gibi büyüdüm. Fakat böyle olmayanlar vardır mutlaka.

Zaten bizde akraba evliliği yok. Sülalede var ama bizim kolonide yok.

Garipsiyorum ben sadece. Yine de şartlar müsaitse evlenmelerine karşı değilim. Teyzesinin kızı veya oğluna karşı his besleyebilir insanlar.

Özgürlükse herşeye özgürlük :D

...
Toplam Hit: 31361 Toplam Mesaj: 205