folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Akromion Tip 2 Omuz Eklemi Konusu

Akromion Tip 2 Omuz Eklemi Konusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

forumda doktor olan bir mürid varsa danışmaktır amacım

konu : bisikletle giderken aniden sol omzum üzerine düştüm.omuzumuda kaldırım taşının keskin kenarına çarpmış bulundum

ortopediden alınan sonuç : tse sekanslarında t2w,proton ve yağ baskılamalı sekanslarda multiplanar görüntülerelde olunmuştur

akromion tip2 konfigürasyondadır.akromioklavikuler eklem aralığı daralmış olup,çevre dokuda belirgin ödem ile uyumlu sinyal artışı izlenmiştir

glenohumeral eklem ilişkisi normaldir.

humerus başı düzeyinde milimetrik subkondral kist formasyonu izlenmiştir

supraspinatus tendonuna intendasyon izlenmektedir.görünüm subakromial imğingement açısından anlamlı değerlendirilmiştir

rotator cuff a ait tendinöz komponentler normaldir

biseps tendonu normaldir.anterior ve posterior labrum normal morfolojik özellikler göstermektedir

eklem aralığında serbest sıvıda minimal artış mevcuttur.paraartiküler kas dokuları normal morfoloji ve sinyal intensitesindedir

sorum şudur anlayan bir hekim,doktor arkadaşımız varsa yırtık,çıkık varmıdır. ve 1 ay geçmesine rğmen neden halen ağrımaktadır

mademki türksün systeme göster ürksün
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

akromion tip2 konfigürasyondadır.akromioklavikuler eklem aralığı daralmış olup,çevre dokuda belirgin ödem ile uyumlu sinyal artışı izlenmiştir.

hocam cevabını araman gereken yer burası. anladıgım kadarıyla eklemın açılma açıları oluyor bunda bir düşüş meydana gelmiş olabilir.Ağrın ödemden kaynaklanıyor dıye tahmın ediyorum

edit:doktor degılım antrenörlük okuyorum. yapabılecegım yorum bu kadar.

edit2:bu tıp durumlarda ekstra olarak spor hekimlerine basvurmanızı tavsiye ederim

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
Toplam Hit: 2207 Toplam Mesaj: 2
akromion tip 2