folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Akşam Saatlerinde Ping Artışı

Akşam Saatlerinde Ping Artışı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    YekteranBaymedir bunu yazdı

öncelikle modemde aldığın dış IP'ye, daha sonra whoer.net gibi bir site ile gerçek dış ip'ne bak

ikisi birbirini tutmuyorsa iç ağa alınmışsın

https://teknoseyir.com/inceleme/cgn-ip-nedir-httpufukk-comcgn-ip-nedir

bu iç ağda; kopmalar, yüksek ping ve port açamama problemleriyle karşı karşıya kalabilirsin

statik ip almak bir çözüm olabilir, daha beter de olabilir (hop sayısını arttırabilir)

ilgili firma aranarak "benim gamaram var dışardan izleyemiom amua goyim" diyerek sana ip vermelerini sağlayabilirsin belki

---------------------------------------------------

konu bu değilse de

DNS ayarlarını silip, otomatik bul demek ping'i düşürebilir (şu an bende olduğu gibi)

olay çok güzel ama bunu müşteri hizmetlerine nasıl anlatacağız??

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

Adamdaki lükse bak :D

Cuma günü kopma oluyor sürekli diye arıza kaydı bıraktım, adamlar sorunumu çok güzel çözdüler, netimi komple kestiler.. böylece kopma sorunu kalmadı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek
    demirci bunu yazdı

aynı sorun bende de var. sebebi ttnetin yoğun kullanıldığı saatlerdeki yogunluktan.

benim sözleşmem 3 ay sonra bitiyor bırakıcam ttneti.

kesinlikle sorunu başka yerde arama. 3 ay sırf bu sorunla uğraştım çözmüyorlar..

gelen değerlerde sorun gözükmedi diyor. aq dingili. paket kaybı olduğunu anlatıyorum. ısrarla işlerine gelmiyor.

İşlerine gelmiyor değil hocam telefondakiler bilmiyor senin benim neyden bahsettiğimizi. Arada bir erkek açıyor o da kutuya olan uzaklık falan diyebiliyor ekstradan.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

ben sözleşmenin bitmesini bekliyorum. iptal edicem diye arayacaklar

özellikle sözleşme isteyeceğim. akşam saatlerinde ping sorunu olursa iptal ederim bedelsiz diye.

sanki bedava internet kullanıyoruz. akşam lazım olduğu saatlerde lagdan kullanılmıyor

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

@ZaZu 

yazıda belirttiğim gibi salağa yatıp, "ip kameram var çalışmıyor uzaktan izleyebilmem lazım" diyeceksin

o da sana statik ip önerecek, istemeyeceksin, ben statik mıtatik anlamam çözün bu işi diceksin

yerlerse

yemezlerse, iki dizinin üstüne çöküp dua ederken modemi resetleyerek iç ağdan kurtulmayı ümit edebilirsin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek
    serhat8102 bunu yazdı

Ttnetin ping'in ne olduğunu bileb çalışanı var mı acaba

Var adaşım, var. Çağrı merkezindekiler anlamayabilir ama dsl grubu işini bilir.

Soru şöyle olmalı. TT adsl müşterisinin erişim süresi sebebi ile yaşadığı sıkıntıyı sikler mi? Siklemez :D

arbeit macht frei
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek
    Balyoz99 bunu yazdı
    serhat8102 bunu yazdı

Soru şöyle olmalı. TT adsl müşterisinin erişim süresi sebebi ile yaşadığı sıkıntıyı sikler mi? Siklemez :D

taknik ekip tabi ki biliyor hocam o kadar da değil. ama oralara ulaşmak en az 2 gün sürüyor ve dediğin gibi adamlar siklemiyor. müşteri hizmetlerindeki adamların eline bi kağır vermişler pingle alakalı bir süreç yürütemiyoruz yazılı, ping diyene onu okutuyorlar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek
    Macidor bunu yazdı
    Balyoz99 bunu yazdı
    serhat8102 bunu yazdı

taknik ekip tabi ki biliyor hocam o kadar da değil. ama oralara ulaşmak en az 2 gün sürüyor ve dediğin gibi adamlar siklemiyor. müşteri hizmetlerindeki adamların eline bi kağır vermişler pingle alakalı bir süreç yürütemiyoruz yazılı, ping diyene onu okutuyorlar.

Hocam ay başı kotalar sıfırlandığından downloadçı işsizler yüzünden uç noktalarda sıkıntı çıkabiliyor. Genel olarak omurgada sıkıntı yok, uçlardaki sorunlar istense yok edilebilecek türden ama müşteri memnuniyeti yeteri kadar önemsenmiyor. Sorun yaşayan kişiler çağrı merkezi ile çözemeyince dilekçe veya şikayeti döşese elbette çare bulunur.

Online oyunlarda erişim süreleri konusunda birçok etken var(sunucu veya sunucunun hizmet aldığı isp kaynaklı da olabiliyor). Gündüz ve akşam google'a ping atıp deneyebilir misin?

Bu arada sen veya senin ağındaki kişiler akşamları download yapmıyor değil mi?

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek
    Balyoz99 bunu yazdı
    Macidor bunu yazdı
    Balyoz99 bunu yazdı
    serhat8102 bunu yazdı

Hocam ay başı kotalar sıfırlandığından downloadçı işsizler yüzünden uç noktalarda sıkıntı çıkabiliyor. Genel olarak omurgada sıkıntı yok, uçlardaki sorunlar istense yok edilebilecek türden ama müşteri memnuniyeti yeteri kadar önemsenmiyor. Sorun yaşayan kişiler çağrı merkezi ile çözemeyince dilekçe veya şikayeti döşese elbette çare bulunur.

Online oyunlarda erişim süreleri konusunda birçok etken var(sunucu veya sunucunun hizmet aldığı isp kaynaklı da olabiliyor). Gündüz ve akşam google'a ping atıp deneyebilir misin?

Bu arada sen veya senin ağındaki kişiler akşamları download yapmıyor değil mi?

Hocam online oyunlarda tabiki sunucudan da kaynaklı olabilir. Ancak lol'ü abd serverında falan oynamıyorum mesela ya da cs go'yu da aynı şekilde (serverı kendin seçmiyorsun ama oyun zaten senin en iyi ping aldığın server'a atıyor). Google'a ping atma olayını hafta sonu yapıp sonuçları atacağım buraya. Bu arada ağda benden başka video falan izleyecek bile kimse yok :D.

Toplam Hit: 2888 Toplam Mesaj: 20
ttnet ping ping sorunu