folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Aktif/Kapasitif Kalem - Grafik/Normal Tablet - Veikk S640 - N11 Cbtxglobal / Hepsiburada Yurtdışı Alışverişi - [DENEYİM]

Aktif/Kapasitif Kalem - Grafik/Normal Tablet - Veikk S640 - N11 Cbtxglobal / Hepsiburada Yurtdışı Alışverişi - [DENEYİM]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hocalar çalışma not alma için tabletlere bakıyorum ama güzel özellikte olanlar (not alırken sanki yazıyormuş hissi verenler) 2500-3000 den başlıyor. Keşke kuru 1.87'ye sabitlemiş olsalar da düşünmeden alabilsem. Ah eski günler ahhhh.

Squid diye bir uygulama buldum, not almak için kullanışlı. Telefon A7 2017, ekran 5.1inch. Sadece kalem alsam not alırım diye düşünüyorum. Dokunmatik kalemler de 200-300 lira. 50-60 liraya da varda onlar hızlı yazmaya pek elverişli değil gibi.

Squid ;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.steadfastinnovation.android.projectpapyrus&hl=tr

Grafik tablet alsam yanında kalemi de var 200 liraya tablet. Böyle bir şey almak daha mantıklı gibi; Bu grafik tabletlerin kalemini telefonda kullanabilir miyim?

https://www.hepsiburada.com/veikk-s640-dijital-grafik-cizim-tablet-yurt-disindan-p-HBV00000WJTZ6?magaza=Buyfun

https://www.youtube.com/watch?v=fXpvitNd5s0

Aradığım özellik; kalemin kağıda yazar gibi rahat olması, hız not alabilmek ve pdf üstüne yazabilmek (Bu uygulama gerektiriyor zaten o yüzden akıllı telefonda kullanmak istiyorum).

Deneyenler bu konuda ne tavsiye edebilir.

Bir de baseus'ın kapasitif kalemleri var. Oynar başlı :) Bunlarla hızlı not alınır mı?

https://www.youtube.com/watch?v=Rq6qQWPnlQU

Edit: Veikk S640 grafik tablet aldım. Gayet memnun kaldım. Ürünü gayet sade yapıp ucuz satmaya çalışmışlar. Açıkcası malzeme kalitesi yeterli.

Ürünü not almak için aldım eğer sizde kağıtlara not almayı seviyorsanız ama dijital ortama geçecekseniz 3.5 bin tl lik tablet almak yerine bu şekilde uygun grafik tablet alabilirsiniz. Kalem çözünürlüğü çok iyi bazen a4'e not alıyormuş gibi hissediyorsunuz. Tabi bir pc ye veya telefona bağlamanız gerekiyor. Eğer bluetooth veya wifi ile telefonu monitöre bağlayabiliyorsanız, telefonda da gayet iyi kullanılır. otg dönüştürücü kullanmanız gerek. (Gaomon s620 direk yanında otg dönüştürücü de veriyor.)

Yanında 8 tane kalem ucu da geliyor. Ne kadar sürede biter bilmiyorum bana uzun süre gider dediler.

Kalem üzerinde iki tuş var. Bu tuşlara klavye ataması yapabiliyorsunuz veya mouse atamaları.

Tablet üzerinde tuşllar yok bu bir eksi. Şayet Gaomon S620 marka tablet üzerinde 4 tane de tuş var. Özellikler aynı sadece kalem rapor oranı 266 pps. (veikk s640 da 230 pps (point per second).)  8192 basınç hassasiyeti ve 5080 LPI kalem çözünürlüğü.

Gaomon S620; https://tr.aliexpress.com/item/33002700281.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.25b143ed0fT2bK&algo_pvid=3296236e-ed49-4c1c-a5f7-8c3e14284623&algo_expid=3296236e-ed49-4c1c-a5f7-8c3e14284623-0&btsid=0bb0622c16020685724364841eb1a0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Veikk S640; https://www.n11.com/urun/veikk-s640-6-x-4-grafik-tablet-1533551?magaza=cbtxglobal

Gümrüğü hesaba katarsak aşağı yukarı aynı paraya geliyor. Yalnız Veikk'te n11 - cbtx global garanti verdiği söylüyor. Umarım öyledir.

Tedariğe değinicem.

OneNote: Notları onenote üzerinden alıyorum. Çok başarılı bir program yazmışlar. OneNote for Windows 10 değil Normal Office olan OneNote kullanabilirisiniz. Office 365 de var diye biliyorum. Üniversitelerde öğrencilerine özel office 365 hesabı veriyor. (AÖF'de dahil.) Ayrıca OneNote'da sayfa boyutlarını ayarlayabiliyorsunuz ancak Onenote for Win 10 de sayfa sonsuz olarak geliiyor. Eğer pdfye çevirmek isterseniz veya çıktı almak isterseniz sizi uğraştıran bir problem.

OneNote da Hızlı Erişim araç çubuğu var. Buraya koyduklarınız alt+sayı ile sıralanıyor. Kalemin bir tuşuna pan (alt+7), diğerine silgiyi (alt+6) bu şekilde ekledim. Böylece hızlıca not almamı sağlıyor. Herhangi birşey sildikten veya pan ile sayfanın herhangi bir yerine gittikten sonra alt+1,2,3,4,5 gibi klavyeden kolayca erişebileceğim sayıları ekledim ki kolayca kalemlere ve renklere erişebileyim. Burayı ayarladıktan sonra veikk'inuygulamasndan kalemin tuşlarına atama yapmalısınız ki tuşlar çalışsın.

Kısacası not almayı sevenlere OneNote'u tavsiye ederim.

Ayrıca şablon kısmı var. (OneNote'da var diğerinde yok.) Burada sayfayı önceden ayarlayıp her not defteri açtığınızda not defterine atamanızı yapmanız gerekiyor. Bir defa yappmanız yeterli oluyor. Eğer telefonda veya tablette çalışmak isterseniz OneNote'da yine sayfa ayarı yapılmıyor, bunun için pc de şablon ayarı yapıp bu dökümanı telefona atıp onu çoğaltarak yapabilirsiniz. A4- A5 artık ne boyutta ayarlarsanız çalışırsınız.

Not alırken arka planı koyu yapıyorum ki göz mikmesin. Not aldıktan sonra tekrar kapatıyorum şayet siyah kağıda not almak farklı bir deneyim :D Ayrıca internetten herhangi bir fotoyu kopyala yapıştır yapmak ekran alıntısı yapıp notlara atmak ve üzerinde çalışmak gayet keyifli.

Sadece Pc değil telefondan çalışmanız da kolay oluyor. Zaten otomatik eşleme yaptığı için telefondan da kolayca açıp not alıp çalışabilirsiniz.

Tedarik - n11 - CBTX Global: Ürünü n11 üzerinden yaptım. CBTX Global ya doğuş gruba çalışlıyor yani n11 in ya da doğuş grup ile anlaşması var. Gelen kargo onların adına geliyor. Sipariş 15 iş gününde geliyor ancak n11 de gördüğünüz fiyat üzerinden geliyor. Yani bu firmanın n11 üzerinden sattıklarına ek olarak gümrük ıvırı zıvırı saplamıyorlar. 

Gaomon s620 vazipti ancak cbtx global yani n11 de yok. O yüzden burayı tercih ettimm sıkıntı olunca ilgileniyorlar ve n11 tablet için garanti verdiklerini söyledi. Muhtemelen 1 sene. Zaten almakta ki mantıklı yanı bu oluyor. Onun haricinde çok mantıklı buldum n11'in bu girişimini ama zaten CBTX sadece tr ye çalışmıyor. Muhtemelen n11 ile anlaşmışlar.

Hepsiburada da aynı şekilde yurt dışından ürün getirtiyor ancak gümrüğü felan sepette saplıyor. aynı ürün hepsiburada da var ancak 100 tl fark ediyor. Yurtdışı alışverişi yapacaklar dikkat edin.

İlk kullanışım ama yazım zaten kötüdür .d

banneduser tarafından 07/Eki/20 14:42 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Bende 2 tane wacom grafik tabletim var. Zamanında amazon.com dan almıştım.

Çok eski olan ve hala çalışan A5 Bamboo Fun CTE-450 modeli ve kablosuz çok az kullandığım A4 wacom intuos CTH680 modeli. Genel olarak çok memnunum.

Sen ne amaçla kullanacaksın? Eğer profesyonel çizim yapmıyorsan senin için aradaki farklar çok büyük değil.

Sadece photoshop, illustrator de veya yazı yazmak için kullanacaksan ilk başta çok büyük paralar verme, git orta kalite ucuz bir tablet al. Hatta temiz 2.el bak. Zaten mouse dan sonra alışman biraz zaman alacaktır.

LCD ekranlı bir tablet istersen hiç uğraşma git doğrudan yeni ipad al derim, aynı paraya gelir ve kalite olarak çok yüksek.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

Çok eski olan ve hala çalışan A5 Bamboo Fun CTE-450 modeli ve kablosuz çok az kullandığım A4 wacom intuos CTH680 modeli. Genel olarak çok memnunum.

Sen ne amaçla kullanacaksın? Eğer profesyonel çizim yapmıyorsan senin için aradaki farklar çok büyük değil.

Sadece photoshop, illustrator de veya yazı yazmak için kullanacaksan ilk başta çok büyük paralar verme, git orta kalite ucuz bir tablet al. Hatta temiz 2.el bak. Zaten mouse dan sonra alışman biraz zaman alacaktır.

LCD ekranlı bir tablet istersen hiç uğraşma git doğrudan yeni ipad al derim, aynı paraya gelir ve kalite olarak çok yüksek.

Eyw hocan tavsiye için. Çizim için aramıyorum hocam, akıllı telefon üzerinde ders çalışırken not almak için bir alternatif arıyorum. 500 -600 liralık normal tabletler bu iş için bayağı işlevsiz galiba.

Normal düz tablet alacaktım ama çok pahalı, kalem alıp kendi telefonumu kullanmayı deniyeceğim. Senin grafik tabletlerin kalemleri telefon ekranında kullanılabiliyor mu? Eğer grafik tabletlerin ekranları kullanılabiliyorsa ondan direk graik tablet alıcam, Baktım kullanamıyorum kardeşime veririm eli böyle şeylere yatkın.

banneduser tarafından 16/Eyl/20 10:49 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    banneduser bunu yazdı
    cukurova bunu yazdı

Eyw hocan tavsiye için. Çizim için aramıyorum hocam, akıllı telefon üzerinde ders çalışırken not almak için bir alternatif arıyorum. 500 -600 liralık normal tabletler bu iş için bayağı işlevsiz galiba.

Normal düz tablet alacaktım ama çok pahalı, kalem alıp kendi telefonumu kullanmayı deniyeceğim. Senin grafik tabletlerin kalemleri telefon ekranında kullanılabiliyor mu? Eğer grafik tabletlerin ekranları kullanılabiliyorsa ondan direk graik tablet alıcam, Baktım kullanamıyorum kardeşime veririm eli böyle şeylere yatkın.

hayır kullanamazsın. digitizer diye ekstra bir layer var ekranda o kalemi algılaması için. ve telefonun ekranı o kadar hassas değil (özel olarak kalem için üretilenler hariç tabi, samsung note vs)

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı

Malesef hocam, grafik tablet kalemleri sadece kendi tabletinde çalışıyor. 255-1024 gibi farklı basınç hassasiyeti var bunlarda, farklı birşey.

Samsung Galaxy Tab taletlerde istediğin konuda çok iyi ama onların fiyatlarıda dolar nedeniyle uçmuş durumda malesef.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Anladım hocalar. Grafik tablet alıp onenote ile kullanırım kafasındayım şuan. Peki şu markanın özellikleri nasıl. Not alma şeklinde kullanırken perf alamazsan kardeşime çizim için vericem.

Ürün yurtdışından geliyormuş. n11 üzerinden garanti vermişler bu nasıl oluyor? Ek gümrük vergisi yokmuş galiba.

https://urun.n11.com/grafik-tabletler/veikk-s640-dijital-grafik-cizim-tablet-P377004230

VEIKK S640 Ürün Özellikleri

• Ultra ince ve ultra küçük, 6*4 inç aktif alan, sadece 2mm kalınlığında, hafif ve taşınabilir.
    • Yüksek hassasiyetli pilsiz kalem, basınç hassasiyetli 8192 seviyesi pasif stylus kalem
    • Pilsiz kalem, hem sağ elini hem de sol elini kullananlar için uygundur ve şarj gerektirmez.
    • Yüksek çözünürlük ve hızlı yanıt, 230 PPS rapor oranı ve 5080 L P çözünürlük, çiziminiz sırasında daha hızlı tanıma ve daha iyi görüntü efekti sağlar.
    • Tek dokunuşla silgi, silgi anahtarı işlevini kalem düğmesinden ayarlayabilirsiniz.
    • Windows XP/Vista 10/8/7, Mac 10.8 veya üstü ile uyumludur. Ayrıca Photoshop, SAI, Painter, Illustrator, Clip Studio ve daha fazlası gibi birçok büyük tasarımcı yazılımı ile çalışabilir.

VEIKK S640 Teknik Özellikler:

• Malzeme: Plastik + ABS
    • Renk: Siyah
    • Aktif alan: 6*4 inç
    • Basınç hassasiyeti: 8192 seviye
    • Çözünürlük: 5080 L P I
    • Rapor oranı: 230 PPS
    • Okuma yüksekliği: yaklaşık 10mm/ 0.39''
    • Kalınlık: 0.2cm
    • Arayüz desteği: USB
    • Kalem: Pilsiz kalem
    • Kalem cebi: Evet
    • USB kablosu: Evet
    • Uyumlu sistemler: Windows 10/7/8/XP/Vista ve Mac OS 10.8.0 veya üstü için.
    • Paket boyutu: 23*17.5*3cm
    • Paket ağırlığı: 310g

ride or die..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

iPhone'da kullanmak için kalem sorayım ben de. 
    Apple Pen gibi pahalı şeyler sormuyorum.

‎‎‎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

dokunaçlı pc al ?

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-X380-Yoga-20LH000NGE.312398.0.html

bu var bende , ekranı ve kalemi baya güzel, zaten wacom üretiyo digitizerı

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı

Anladım hocalar. Grafik tablet alıp onenote ile kullanırım kafasındayım şuan. Peki şu markanın özellikleri nasıl. Not alma şeklinde kullanırken perf alamazsan kardeşime çizim için vericem.

Ürün yurtdışından geliyormuş. n11 üzerinden garanti vermişler bu nasıl oluyor? Ek gümrük vergisi yokmuş galiba.

https://urun.n11.com/grafik-tabletler/veikk-s640-dijital-grafik-cizim-tablet-P377004230

Hocam bu markayı hiç kullanmadım bilmiyorum ama özelliklerine göre fiyatı iyi. Zaten daha önce profesyonel anlamda hiç kullanmadıysan aradaki farkı çok anlamazsın.

Mouse gibi düşün. 500 dpi ucuz mouse da var, 3200 - 10.000 dpi 10 tuşlu, hızlı oyuncu mouseları da var. Standart windows kullanıyorsan arada çok büyük fark görmezsin. onun için başlangıç olarak en ucuzunu al. Pahalı bir tablette yapacağın herşeyi ucuz tablette de yapabilirsin.

cukurova tarafından 16/Eyl/20 15:17 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

dokunaçlı pc al ?

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-X380-Yoga-20LH000NGE.312398.0.html

bu var bende , ekranı ve kalemi baya güzel, zaten wacom üretiyo digitizerı

Hocam çok pahalı bunlar .d

cukurova bunu yazdı

Hocam bu markayı hiç kullanmadım bilmiyorum ama özelliklerine göre fiyatı iyi. Zaten daha önce profesyonel anlamda hiç kullanmadıysan aradaki farkı çok anlamazsın.

Mouse gibi düşün. 500 dpi ucuz mouse da var, 3200 - 10.000 dpi 10 tuşlu, hızlı oyuncu mouseları da var. Standart windows kullanıyorsan arada çok büyük fark görmezsin. onun için başlangıç olarak en ucuzunu al. Pahalı bir tablette yapacağın herşeyi ucuz tablette de yapabilirsin.

Eyw hocam saolasın

ride or die..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Ürünü satın aldım. ürün deneyimlerimi ve n11 cbtx global üzerinden deneyimlerimi de müritlere paylaşmak istedim. 

ride or die..