folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Alan Adı,Hosting,Domain Alımı [Yardım]

Alan Adı,Hosting,Domain Alımı [Yardım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    senator25
    senator25's avatar
    Erkek

sayın müridler sitemizi kurduk kurmasınada bunu yayınlama  hosting domain alımları hakkında hiç bilgim yok..

ne nasıl hangi yolla olur ilk ne yapmam gerek bana yardımcı olursanız çok sevinirim 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Bir domain ve bir de hosting alacaksın.

Domain ve hostingin dns ayarları aynı olmalı ki birbirini görsün.

Hosting alırken sistemine göre alacaksın, mesela .net ile yazılmış siteye Linux hosting değil Windows hosting alacaksın, php ile yazılmış sisteme de Linux alacaksın.

Eğer forum kuruyorsan kullanıcı avatarları falan birsürü resim dosyası olacağı için alanı fazla almanda fayda var.

Hosting aldığın firma çok önemli ama domain aldığın firma daha önemli. Domainini yarın öbür gün bir yere taşımak istediğinde uyuzluk çıkartabilirler onun için en kaliteli firmadan alacaksın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    senator25
    senator25's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:
    -----------------------------

Bir domain ve bir de hosting alacaksın.

Domain ve hostingin dns ayarları aynı olmalı ki birbirini görsün.

Hosting alırken sistemine göre alacaksın, mesela .net ile yazılmış siteye Linux hosting değil Windows hosting alacaksın, php ile yazılmış sisteme de Linux alacaksın.

Eğer forum kuruyorsan kullanıcı avatarları falan birsürü resim dosyası olacağı için alanı fazla almanda fayda var.

Hosting aldığın firma çok önemli ama domain aldığın firma daha önemli. Domainini yarın öbür gün bir yere taşımak istediğinde uyuzluk çıkartabilirler onun için en kaliteli firmadan alacaksın.

-----------------------------

hocam forum değil öyle iş yeri tanıtım sitesi yayınlamak istiyorum

hangi domian hosting sitesini  tavsiye edersin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    Pm yada ımzamdakı msn adresımden bana ulasırsanız sıze bu konuda hızmet saglaybılırım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    senator25
    senator25's avatar
    Erkek

hocam bana sitemizi yayınlamak için neler yapmamız gerektiğini anlatırsanız çok iyi olucak..

ne nasıl neyi ilk alıcaz vb.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

arkadaşlarında açıkladığı üzere domain ve hosting alacaksın ister forum yap ister tek sayfalık html dosyası yayımla istediğin www.orneksite.com gibi bir şeyse bu yolu izleyeceksin domain firması olarak godaddy.com u tavsiye ederim ayrıca hostu da yabancıdan alacaksın :) türklerden değil.

tahribat.com a can feda
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

3ix.org gibi bir yerden host edinirsin, ki kendim kullanıyorum gayet güzeldir.
    Godaddy.com dan bir adet domain edinirsin.

Hosting pakedini aktif hale getirdiklerinde sana muhtemelen bir mail gelecektir. Domaini yönlendirmen gereken NS'lar o mailde yazar, yazmıyorsa da panelden bakabilirsin. Sonra domain kontrol paneline girer NS'ları oradan gösterirsin. Yapman başka birşey kalmıyor bundan sonra, 24 saat gibi bir sürede işlem tamamlanır genellikle.

Toplam Hit: 1223 Toplam Mesaj: 7