folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Alcatel Movetime Akıllı Saat Sıvı Teması Diye Garanti Dışı Tutulması - Sonuç: Zafer

Alcatel Movetime Akıllı Saat Sıvı Teması Diye Garanti Dışı Tutulması - Sonuç: Zafer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Merhabalar çogunuz konuyu biliyordur

Çocuğuma akıllı saat almıştım el yıkama sırasında su girmiş ürün ip 65 sertifikalı

yazdığım şikayet

cidigs9.png (750×375)

Bilir Kişi Raporu ve karar

DJ_Alper tarafından 15/Eyl/21 19:32 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hakem heyetine başvurmanı önermiştim ama çabuk çıktı karar hadi gözün aydın hocam. :) Bayağı uğraştırdılar seni. 

Devletin, hakem heyeti kararları konusunda firmalara yaptırım uygulaması gerek. Hakem heyeti müşteriyi haklı bulursa firmaya fatura tutarının 2-3 katı para cezası kesmeli ki firmanın ağzı yansın. Şuanki sistemde mağdur mağdur olduğuyla kalıyor. Ha uğraşır hakem heyetine verir hakkını alır o kadar.

Bu şuna benziyor. Evine hırsız girip ne var ne yok alıp götürüyor. Polis hırsızı yakalıyor ve çaldıklarını elinden alıp tekrar serbest bırakıyor. E hırsız ceza almadı ki ? Ceza almazsa yine devam eder ?

Bu arada imei numarası çıkmış saatin onu sansürle derim. Sana yeni saat verecekleri zaman eski imeyi yeni saate aktarabilirler. Telefonda bazen öyle oluyor.

mkyb tarafından 15/Eyl/21 19:08 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

hayırlı olsun hocam. senin adına sevindim.

1 ana kart meselesi vardı onu aldım bende.

şimdi de bir kaput meselem var thh de. bakalım bunu da alabilecekmiyim.

olay kısaca şu;

ürün alıyorum ödemesini yapıyorum. 2 gün sonra fiyat farkı var diyerek arıyorlar ve farkı istiyorlar. görüşmelerimiz devam ederken siparişi iptal ediyorlar iznim ve bilgim olmadan.

ürünü başka yerden alıyorum ve faturalardaki fiyat farkını istiyorum. satıştan kaçınma olayı var. bakalım sonuç ne olacak bizim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    akrepkral53 bunu yazdı

olay kısaca şu;

ürün alıyorum ödemesini yapıyorum. 2 gün sonra fiyat farkı var diyerek arıyorlar ve farkı istiyorlar. görüşmelerimiz devam ederken siparişi iptal ediyorlar iznim ve bilgim olmadan.

ürünü başka yerden alıyorum ve faturalardaki fiyat farkını istiyorum. satıştan kaçınma olayı var. bakalım sonuç ne olacak bizim.

%100 haklısın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Alcatel var mı halen ya? 

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Alcatel var mı halen ya? 

Nokia 5-6 sene önce falan satın aldı. Sonrasında markanın kullanma hakkını TCL firmasına kiraya verdi. O yüzden garanti kısmı karışık.

Nokia, TCL sorumlu diyor TCL ise biz kiracıyız asıl sorumlu Nokia diyor vs. Nokia'nın zaten Türkiye'de telefon kısmı kapatıldı. Baz istasyonu altyapı ve oto lastik üretim kısmı açık diye biliyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı

Alcatel var mı halen ya? 

Nokia 5-6 sene önce falan satın aldı. Sonrasında markanın kullanma hakkını TCL firmasına kiraya verdi. O yüzden garanti kısmı karışık.

Nokia, TCL sorumlu diyor TCL ise biz kiracıyız asıl sorumlu Nokia diyor vs. Nokia'nın zaten Türkiye'de telefon kısmı kapatıldı. Baz istasyonu altyapı ve oto lastik üretim kısmı açık diye biliyorum.

tcl bir ara blackberry firmasının ismini kiralamıştı baktı bir boka yaramıyor bıraktı telrar.

Turkcell de çalıştığım dönem şirketteki en çok alcatel telefonu ben sattığım için ödül olarak telefon vermişlerdi hemen gittim telefoncuya sattım :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Gözün aydın karar erken çıkmış hocam. Umarım uygulaması da erken olur.

Ben de samsungu dava etmiştim serviste anakartı yaktılar parasını benden istediler. Allah tan kargoya verirken çalışır vaziyette foto video çekmiştim. Bilirkişi cihazı bile görmeden lehime karar verdi. Sonra samsung karşı dava açtı 11 ay sürdü toplam ama aldım paramı sonunda :)

Umarım önümüzdeki günlerde Lenovo ile yaşamam böyle bir sorun bugün iadeye verdim medimarktan.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Hakem heyetine başvurmanı önermiştim ama çabuk çıktı karar hadi gözün aydın hocam. :) Bayağı uğraştırdılar seni. 

Devletin, hakem heyeti kararları konusunda firmalara yaptırım uygulaması gerek. Hakem heyeti müşteriyi haklı bulursa firmaya fatura tutarının 2-3 katı para cezası kesmeli ki firmanın ağzı yansın. Şuanki sistemde mağdur mağdur olduğuyla kalıyor. Ha uğraşır hakem heyetine verir hakkını alır o kadar.

Bu şuna benziyor. Evine hırsız girip ne var ne yok alıp götürüyor. Polis hırsızı yakalıyor ve çaldıklarını elinden alıp tekrar serbest bırakıyor. E hırsız ceza almadı ki ? Ceza almazsa yine devam eder ?

Bu arada imei numarası çıkmış saatin onu sansürle derim. Sana yeni saat verecekleri zaman eski imeyi yeni saate aktarabilirler. Telefonda bazen öyle oluyor.

para cezası hikaye, nitelikli dolandırıcılıktan yargılayacaksın kimisini. mesela bu saat olayı bildiğin dolandırıcılık

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 693 Toplam Mesaj: 9
tüketici hakem heyeti alcatel