folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Aliexpress Satıcının Gönderdiği Mesaj Hakkında

Aliexpress Satıcının Gönderdiği Mesaj Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

aliexpress üzerinden aşağıdaki ürünü almış bulunmaktayım.

http://www.aliexpress.com/item/Meike-MK-A6300-pro-Battery-Grip-Holder-Bulit-in-2-4G-Wireless-Remote-Control-Suit-for/32699027601.html?spm=2114.13010608.0.56.O8G2Mp

fakat satıcı dün bir mesaj atmış yeni gördüm.

"Dear friend:

thank you so much for purchasing in our store.
    we want to know how much we declare the parcel is good for you to get it,
    because each country has his own custom rules and some may charge taxes according to the declare value,to import, the custom duty is buyer's responsibility.
    so we wanna help you reduce it,
    Pls provide an reasonable price that you could not only get the item successfully but also pay less custom fee.
    Much appreciated!
    Best Regards.
    Jesson"

Burada satıcının demek istediğini tam anlayamadım. benden gümrük sorunu yaşanmaması için extra bir ücret mi istiyor ? 

PsychoDawn tarafından 03/Ağu/16 23:23 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Fiyatı ne kadar yazalım da gümrükte sorun çıkmasın diye soruyor.

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

bu fiyatta bir üründe sıkıntı olmaz herhalde :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    Balyoz99 bunu yazdı

+1 

Mevcut fiyat sıkıntı değil. Çok düşük yazdırmanı tavsiye etmem. Eğer ürün kontrol edilir ve üzerinde çok düşük yazılı fiyat görülürse olmadık yere uğraşır durursun. Teşekkür edip mevcut fiyatın sorun olmadığını söyleyebilirsin.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı
    Balyoz99 bunu yazdı

+1 

Mevcut fiyat sıkıntı değil. Çok düşük yazdırmanı tavsiye etmem. Eğer ürün kontrol edilir ve üzerinde çok düşük yazılı fiyat görülürse olmadık yere uğraşır durursun. Teşekkür edip mevcut fiyatın sorun olmadığını söyleyebilirsin.

teşekkürler. satıcıya bu fiyatın sorun yaratmadığını söyledim.birde gönderi adresini değiştirmesini istedim umarım yapar çünki şehirdışında olucam buyuk ihtimalle yoksa daha da uğraştırır beni.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Bende bir soru sormak istiyorum.

9 -12 dolar arasında oyuncak almak istiyorum. 2 3 adet. Süs eşyası mini aksiyon figürü. Ben bunları satın alsam gümrükte sıkıntı çıkar mı ? 

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

zamanında tadı vardı bu tarz alışverişlerin şuan dolar öyle bi fırlamış ki ali expressten isteyip 1 ay beklemek istemiyor insan. hızlı kargo yaptırıncada ülkemizle aynı fiyata geliyor.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Bende bir soru sormak istiyorum.

9 -12 dolar arasında oyuncak almak istiyorum. 2 3 adet. Süs eşyası mini aksiyon figürü. Ben bunları satın alsam gümrükte sıkıntı çıkar mı ? 

Resmiyette eskiden miktar belirtiyordu atıyorum aynı pakette max 5 tane gibi tam emin değilim. Ancak şu an görevlide ticareti yapıldığı kanısı oluşturacak miktarda şeklinde geçiyor diye biliyorum. Bi pakette aynı üründen 20 tane olsa görevli derki ulan bu adam ikisini kendine e ünü şuna buna verse gerisi ne olacak, demek ki satıyor diyor ve sıkıntılar başlıyor.

Ancak bunlar paket gümrüğe takılır ve kontole girerse yaşanabilecek sorunlar. Ve maalesef standart değil. Yani bugün olmaz dedikleri ürünü bi ay sonra sıkıntısız geçirebiliyorlar. (açılıp kontrol edilmesine rağmen) 

O yüzden kendinizi her zaman en kötüye göre hazırlayın.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

olmaz. 64 dolara ürün aldim. 20 günde geldi.

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
Toplam Hit: 1065 Toplam Mesaj: 9
aliexpress