Alinik Laptop İcin Ddr3 Ram

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

beyler bende ram taktırmayı düşünüyorum ancak laptopta slotu var mı ramimin değeri nedir ne almam gerekiyor nasıl bakabilirim ?

cpu-z ile bakabilirsin hocam.

arkadaslar bu arada bendeki ram ddr3, buna ddr3l takilir mi? slot uyuyor biliyorum ama voltaj farkidan sistwm stabil kalir mi?

bilgili arkadaşlar bakabilir mi?

SPD sekmesinde slot 2 diye hiç bir veri olmayan kısım var sanırım orası 2. ram slotunu temsil ediyor ama bu ramlerde frekans vs oluyordu sanırım uygun bişi almazsan çalışmıyor muhabbeti vardı

sanırsam dual 2x4gb toplamda 8gb ddr4 ramin var. Yükseltmek istersen bir tane 8lik alıp 4 lüğü çıkarman gerekecek. Anakartın tam modelini yazarsan daha iyi olur.

İmzalamazsam ne olcak?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

elimde 1333 mhz ddr3 ram destekli bir idarelik laptop var da 3gb ram var uzerinde. Satan olursa 2gb, 4gb fiyatina gore almak isterim. Hediye de kabul olunur :) 

Adres gönder 2gb lik karşı ödemeli göndereyim ptt den yada Pendik Kartal civarı pazartesi elden teslim 

osmaman tarafından 26/Tem/19 15:21 tarihinde düzenlenmiştir

İmza mı? O da ne demek?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

Bende de asus x550jk-xo012d var. Boş bir slotum var 8gb ram almayı düşünüyorum. 1600mhz ddr3 ram'ler uyumlu sanırsam. Satmayı düşünen olursa anlaşabiliriz

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

beyler bende ram taktırmayı düşünüyorum ancak laptopta slotu var mı ramimin değeri nedir ne almam gerekiyor nasıl bakabilirim ?

arkadaslar bu arada bendeki ram ddr3, buna ddr3l takilir mi? slot uyuyor biliyorum ama voltaj farkidan sistwm stabil kalir mi?

SPD sekmesinde slot 2 diye hiç bir veri olmayan kısım var sanırım orası 2. ram slotunu temsil ediyor ama bu ramlerde frekans vs oluyordu sanırım uygun bişi almazsan çalışmıyor muhabbeti vardı

sanırsam dual 2x4gb toplamda 8gb ddr4 ramin var. Yükseltmek istersen bir tane 8lik alıp 4 lüğü çıkarman gerekecek. Anakartın tam modelini yazarsan daha iyi olur.

hocam görselleri koyuyorum 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

hocam ilk resimde memoryde 8gb gözükürken son resimlerde spd 1 slotta 4gb yazıyor. anlamadım olayı ama laptopun yeni olduğundan 8gb ram vardır diye tahmin ediyorum. Bilgisayar özelliklerden bakabilirsin. ddr4 2400mhz ram alabilirsin. 1.20v voltajlı ramler. 

Anakartın tam modeli diye yanlış yazmışım, laptopun tam modelini yaz hocam

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

hocam ilk resimde memoryde 8gb gözükürken son resimlerde spd 1 slotta 4gb yazıyor. anlamadım olayı ama laptopun yeni olduğundan 8gb ram vardır diye tahmin ediyorum. Bilgisayar özelliklerden bakabilirsin. ddr4 2400mhz ram alabilirsin. 1.20v voltajlı ramler. 

Anakartın tam modeli diye yanlış yazmışım, laptopun tam modelini yaz hocam

hocam arkadaşa da sordum cpu-z yanlış çalışıyor yüksek ihitmal dedi pc de 8 GB ram gözüküyor çünkü bilgisyarım sağ tık özellikler yapınca

Lenovo ideapad320 laptopum ik 15 mi ne galiba 

akşam eve gidince söküp bakıcam ne slotu var hangi ram var diye

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

m471b5173qh0   - 70lira

kvr16s11/8      - 150lira

İşine yarar sanıyorum.

hocam bunlar 1600 mhz sanırım?

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 1034 Toplam Mesaj: 18
ddr3 1333mhz alinik laptop ram 2gb 4gb