folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Almanca İçin İşe Yarar Kaynaklar

Almanca İçin İşe Yarar Kaynaklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    CaNNi bunu yazdı

bu is videoyla olacak is degil

acacaksin sözlügü günlük ortalama 50 kelime ezberliyeceksin, 3 ay bilemedin 5 ay sonra sakir sakir almanca konusmaya baslarsin..

der ini die sini das ini nominativini akkusativini dativini hocasini kursunu miktiret.. wörter wörter wörter lernen ;) kelime ezberle hepsinden faydali..

hocam günde 50 kelime ne demek :) insanın hafızası kısıtlı unutursun o kadar kelimeyi bugün ezberlersin ama kullanmadıktan sonra hiç bi anlamı kalmaz.. günde 50 kelime çok fazla.. video ile olmayacak iş diyorsun.. gramer bilmeden nasıl konuşacaksın? fiil çekimlerini zamanları v.s. ? videoların faydasını yavaş yavaş görüyorum.. ev arkadaşım almanyada büyümüş bir türk, onunla pratik yapacağım, bi tane de yeni kız geliyor almanyadan onunla da pratik yapma şansım olacak mesela.. 

1.5 yil oldu almanyaya geleli, hicbi kursun faydasini göremedim, daha cok zarari oldu kafam alak bulak oldu.. gramer dedigin ne ki almancada :) bana cok basit geliyor, bi okadarda zor.. tek skinti kelime oluyor.. dedigin gibi pratik yaparsan ezberledigin kelimelerle alir basini gidersin, kursa falan gerek kalmaz.. almancada 1 kelimenin birden cok anlami var, durumuna göre 1 cümlenin durumdan duruma degisir hali var, ama Turkcede öyle degil her durumun kendine özgü bi terimi var.. bir kisiyle anlasmak ask yasamak, konusmak, mahkeme isleri zart zurt derin mevzular ile alakali almancam cok iyi olacak diyorsan, burda gördügüm kadariyla cok iyi almanca bilen almanlar bile birbiriyle bu konulari konusurken birbirlerine anlatabilmeleri saatler aliyor.. oysaki Turkcede 1 cümleye bakar :))

gündelik hayatla ilgili ezberlicen kelimeler basit cümleler ile seni götürür kardesim.. anlasilmadigini sanarsin ilk basta, sonra görürsünki herkesin senin gibi basit konustugunun farkina varirsin..

ins istegin gibi olur.. selametle kardes

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    CaNNi bunu yazdı

bu is videoyla olacak is degil

acacaksin sözlügü günlük ortalama 50 kelime ezberliyeceksin, 3 ay bilemedin 5 ay sonra sakir sakir almanca konusmaya baslarsin..

der ini die sini das ini nominativini akkusativini dativini hocasini kursunu miktiret.. wörter wörter wörter lernen ;) kelime ezberle hepsinden faydali..

hocam günde 50 kelime ne demek :) insanın hafızası kısıtlı unutursun o kadar kelimeyi bugün ezberlersin ama kullanmadıktan sonra hiç bi anlamı kalmaz.. günde 50 kelime çok fazla.. video ile olmayacak iş diyorsun.. gramer bilmeden nasıl konuşacaksın? fiil çekimlerini zamanları v.s. ? videoların faydasını yavaş yavaş görüyorum.. ev arkadaşım almanyada büyümüş bir türk, onunla pratik yapacağım, bi tane de yeni kız geliyor almanyadan onunla da pratik yapma şansım olacak mesela.. 

Toplam Hit: 3329 Toplam Mesaj: 33