folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Altın Hakkındaki Fikirleriniz

Altın Hakkındaki Fikirleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    costantin bunu yazdı

aslında bende satma kanaatındayım atarım bankaya durur para düştüğü an geri alırım

Hemen, hepsini satmayın derim. Eğer acil nakit ihtiyacınız yoksa; bir kaç hafta daha bekleyin. Şuan da ki karınızdan %15'lik azalma olduğunda satış yapmanız daha mantıklı olur. Yani sizin 500 liraya aldığınız altın şuan 570 lira diyelim. Biraz daha bekleyin ve 580-590 gibi fiyatlara ulaşmazsa ve 570'ten 560 bandına indirğinde satış yapın ki en fazla kardan zarar etmiş olursunuz.

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Bence su an satmali. Çünkü asiri gizli yükseldi. Degeri hizla düşerse de alim yapilir.

kuytul tarafından 02/Şub/15 14:01 tarihinde düzenlenmiştir

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    Rabinski bunu yazdı

Altın piyasasını iyi analiz edebilmek için Dolar ve Petrol fiyatlarını takip etmek lazım. Bilindiği gibi petrol fiyatları tüm para birimlerini direk veya dolaylı etkiliyor. Dolar yükseldiğinde, yükselişe bağlı satışlar artıyor. Doların şu sıra Euro'yu ekarte etmesinden midir bilemem, dolarla beraber paralel çizgide altın da yükseliyor. Altın daha yükselir mi diye sormadan önce; petrol fiyatları daha da düşer mi? 15 Şubat'ta pkk yandaşlarının sokağa inmeye hazırlandıkları biliniyor. Bu piyasaları nasıl etkileyecek? Türkiye seçime hazırlanıyor. Türkiyede ki seçim atmosferinde piyasalar nasıl şekillenir? Bunlara benzer bir çok soru sormak ve büyük resime bakmak lazım.

Bana göre seçime doğru doların ateşi iyice yükselir. Şimdiden AKP'liler ''ey İsrail, Ey Paraleller....'' diye anırmaya başladı. Sanıyorum ilkbaharda bu iş biraz daha kızışacak. yılın ilk çeyreğinde verilecek olan ekonomik veriler de istendiği gibi gitmezse küçük yatırımcıların çoğu altına yönelecektir. Dış piyasada olacak farklı gelişmeler sebebi ile ben seçim zamanında doların 2.60-2.70 bandında olacağını düşünüyorum. Bu altını da etkileyecektir. Ne kadar artar tahmin etmek zor ama yine de 550 Lira'ya aldığın altının 600 liradan aşşağı olacağını sanmıyorum...

hoca altın dolar karşısında değer kaybetse bile tl karşısında pek düşmez , dolar yükseliyor çünkü

altının tatlı karı şurada dolar  ile beraber altın da yükselişe geçtimi çifte kazanç oluyor

aslında hiç bir kazancı olmuyor bizim TL kösülüyor :D

Toplam Hit: 1251 Toplam Mesaj: 14