folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Amazon'un Siparis İptali İcin Gonderdigi Mail

Amazon'un Siparis İptali İcin Gonderdigi Mail

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

hacilar amazondan bir urun aldim. satici urunde sorun var iptal edelim dedi.

iptal ettik.

bugunde amazon boyle bi mail atti.

ne demek istediklerini tam anlayamadim /:

bankadan kimligimimi dogrulayamiyorlar?

az insan çok huzur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kimlikle alakalı bırsey yazmıyor . Banka onlıne odemelerde bazen parayı ne kadar sure tuttu hakkında bırseyler demis anladıgım kadarıyla para alındımı hesabından.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

bankadan parayı almamış amazon ama hesabında görünmüyorsa senin bankan tutuyordur onlarla iletişime geç diyor kısaca, doğrulama kodu felanda vermişler bankayla irtibat için.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

cart diye cektiler enpara hesabimdan parayi o gun :/

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

bla bla bla 

Amazon dırekt olarak parayı almıyormus . Alısverıs esnasında kartını dogruluyorlarmıs bankandan bu sırada bloke edılıyor alısverıs yapmıssın gıbı gonderıme kadar . Gonderım esnasında para amazona gecıyormus.  Bazı bankalar alısverıs ıptal edılsede kendılerınde tutuyorlarmıs parayı.

Bankana alısverısle ılgılı bır dogrulama kodu vermısler 

vertification code: yazan numara ve tarıhle ılgılı bankandan ıslem yaptırın dıyor.Bizimle bir alakası yok dıyorlar .

ek olarak hemen cekerler parayı da uluslara arası para aktarımı vs bıraz bekletır kendı bankan. Hangı banka ıle alısverıs yaptın. Aracı kullandıysan bıraz daha uzun surer 

bankayı ara yaptıgın alısverısı soyle dogrulama kodunu da soyle. banka talep olusturur sonra sana gerı donus yaparlar. 

joystik mı aldın. ben de kındle almayı dusunuyorum. trden mı amazondan mı karar veremedım arada yuz lıra fark oluyor yalnızca .

nasıl gonderım yaptırtıcaktın borderlinx mı kullanacaktın  ?

hipokondriyak tarafından 21/Eyl/14 02:09 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Yalnız iptal etsende kargo için çekilen para gidiyor diye biliyorum. Sadece ana parayı geri ödüyorlar.

Mailde senin ürünü iptal ettiğinden ve bunun için senden para alınmadığından bahsetmişler. Ürün kargolanmadığı müddetçe bankadan herhangi bir para çekilmediği sadece bankadan onay aldıklarını söylemiş. Eğer ki hesabında ki para kullanılamıyorsa bunun amazon ile alakası olmadığını banka ile ilgili olduğunu söylemişler.

Yaptığın order için kodu da vermişler banka ile iletişime geçip bu kod ile bilgi alabilirsin.  Ama endişelenecek bir durum yok daha önce başıma geldi banka 3-7 iş günü içerisinde parayı geri hesaba koyuyor.

Daha önce amazondan 290tl para iadesi aldım sadece 10dolar kargo ücreti kesmişlerdi ki ürünü iptal ettiğimde ürün türkiye de dağıtıma çıkmayı bekliyordu.

Eğer ki sorun olursa amazon online support dan bilgi alabilirsin.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Amazon iptal işlemini onayladıktan 1 hafta sonra para hesabına geçer hocam. Bankaların muhasebe kısmı dolar kuru hesabı cart curt felan yapıyor. Biraz sürebiliyor.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

tesekkur ederim hacilar.

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 2236 Toplam Mesaj: 8