folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder AMD Zen 2 Serisini Duyurdu

AMD Zen 2 Serisini Duyurdu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Evet beyler, bu sabah computexteki sunumunda yeni işlemlemcileri ve diğer ürünlerini tanıttılar.

Gösterdikleri benchmarkta 9900k ile 3800x pubg'de aynı fpsyi aldı

Render vs gibi işlemlerde zaten eski nesil ryzen işlemciler bile intelin içinden geçiyordu.

ryzen 3 - 5 - 7 serisi vardı, şimdi birde 9'u eklemişler.

3900x 12 core 24 thread 3.8/4.6 GHZ 105W TDP 499$ 

3800x 8 core 16 thread 3.9/4.5 GHZ 105W TDP 399$

3700x 8 core 16 thread 3.6/4.4 GHZ 65W TDP 329$

Yeni işlemcilerin yanı sıra ryzen 5700 ekran kartı serisinin çıkacağı haberini verdiler, yanlış anlamadıysam 10 haziran gibi e3'de bahsedecekler

İşlemci fiyatları ve özellikleri aşağıdaki gibi, R.I.P INTEL

Yayın geçmişini aşağıdan izleyebilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=jy0Q75xCwDU

Genki tarafından 27/May/19 06:40 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

3900x serisini 16 çekirdekli bekliyorduk, birden çekirdek arttırmayalım demiş galiba amd, intelin de yaptığı gibi.

kağıt üzerinde fiyat/performans olarak gayet iyi görünüyor, gerçek testleri görmek gerek.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

3900x serisini 16 çekirdekli bekliyorduk, birden çekirdek arttırmayalım demiş galiba amd, intelin de yaptığı gibi.

kağıt üzerinde fiyat/performans olarak gayet iyi görünüyor, gerçek testleri görmek gerek.

verim sıkıntısı. 16 çekirdek iki zarda da bütün çekirdekler aktif demek ama üretim bandından bu zarlar bütün çekirdekler çalışır durumda çıkmıyor hep. 16 çekirdekleri bir süre sonra çıkartırlar bence.

Almanya Fatihi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

karşılaştırma videosu var mı elinizde. amd hiç kullanmadım, oyunlar içinde hep intel nvidia diyorlar ne diyorsunuz?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

karşılaştırma videosu var mı elinizde. amd hiç kullanmadım, oyunlar içinde hep intel nvidia diyorlar ne diyorsunuz?

oyunlar genellikle tek çekirdek kullandığı için intel bu konuda daha iyi, ancak adobe premiere, after effects gibi çok çekirdekli işlem gerektiren yazılımlarda amd açık ara önde gidiyor.

kullanım amacınıza göre işlemci tercih etmelisiniz.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 1134 Toplam Mesaj: 5
amd intel zen ryzen zen2