folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Amerika En Uygun Gidiş-Geliş (Turistik)

Amerika En Uygun Gidiş-Geliş (Turistik)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kont239
    kont239's avatar
    Erkek

ABD ye gidip gezmek oradaki yaşamı görmek istiyorum. Fakat kurlar malum ve bodoslama gitmiş olsak orada da yoktan yere hiç birşey yapamadan sıfırı görürüz. 

İşte tam bu noktada orada yaşayan, sık gidip gelen müritler olduğunu biliyorum. Onlardan bu konularda biraz tüyo alabilir miyiz düşüncesiyle bu konuyu açtım. 

Soru olarak ben buraya birkaç tane yazayım başka arkadaşlardan da merak ettikleri olursa konu devamında konuşuruz.

- Gezilmesi şiddetle tavsiye edilen yerler ?

- Uçak biletini nasıl almak lazım Aktarmalı, Kampanya vs? Hangi şehre almak lazım ? (Fiyat performans olarak)

- Konaklama konusunda nasıl yerler var aile ile gelinirse konaklama nasıl olur ?

- 15 günlük bir tatil için ortalama ne kadar bütçe hazırlamak gerekir ?

- Uyguna alabileceğimiz teknoloji, tekstil malzemeleri nasıl bulunur ?

Biraz uzun oldu beyler kusura bakmayın cevaplarınızı bekliyorum.

4641544948---53415249544153
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

hocam ben 2010-2011 de gittim. Hangi şehre ve eyaletlere gideceğinin planını yapmalısın, ona göre fiyatlar artar ve düşer. skyscanner tarzı sitelerden uçak biletini kontrol edebilirsiniz. Site sana en ucuz bileti buluyor. Tranfser sürelerini göz önüne almalısın.Diğer konularda yardımcı olamam çünkü bildiklerim eski, güncelliği yok :)

Nova Vida !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kont239
    kont239's avatar
    Erkek

@tereke34 

SkyScanner dan takip ediyorum şu an. Fakat aklıma sık gelip giden insanlar da mı böyle yapıyor sorusu geldiği için açtım. Daha farklı çözüm yolları olursa herkes kulalnabilir :)

Gittiğin yeri ve yaptığın faaliyetleri de yazabilir misin ? Gezdiğin yerler , harcadığın bütçe (USD olarak) vs referans olabilir. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

hocam vizen var mı?

vize aldıktan sonra her şey parana kalmış doğa istiyorsan başka yere şehir hayatı istiyorsan başka yere gitmen gerekiyor

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    kont239 bunu yazdı

@tereke34 

SkyScanner dan takip ediyorum şu an. Fakat aklıma sık gelip giden insanlar da mı böyle yapıyor sorusu geldiği için açtım. Daha farklı çözüm yolları olursa herkes kulalnabilir :)

Gittiğin yeri ve yaptığın faaliyetleri de yazabilir misin ? Gezdiğin yerler , harcadığın bütçe (USD olarak) vs referans olabilir. 

ben work&travel ile gittiğim için kıyaslama yapman zor olur, örneğin ben New yorkdan, Boston'a, Atlantic City'e otobüsle(greyhound bus) gittim. Maksadım, yerel coğrafyayı görmekti. Ayrıca otobüste iki siyahi ablamızla tanışıp yol boyunca eğlenceli sohbet etmiştim. 
    Skyscanner tarzı yerler zaten bütün yerlerden tarayıp öyle sana en ucuz bileti sunuyor. Ben expedia.com dan almıştım, hiçbir sıkıntı çıkmamıştı. Birde Amerika çok büyük bir yer, batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine gezilecek çok yer var. Ben kuzey doğuyu gezdim hep, güneyi ve batısında da çok iyi yerler var ama çok para gerekiyor. En iyisi biraz araştırıp, gideceğin yerleri belirle, ona göre bütçe oluştur derim.

Nova Vida !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek

Uçak biletini nasıl almak lazım Aktarmalı, Kampanya vs? Hangi şehre almak lazım ? (Fiyat performans olarak)

Norwegian nın avrupadan 6-7 noktadan direk uçuşları var adb'ye (fiyatları daha uygun)

tr'den bulacağın uçuşa göre avrupaya, ordan norwegian ile abd'ye .. tek aktarma ile ve baya uyguna halledebilirisin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Batı yakasına git san francisco dan aşağı doğru in 

ftw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kont239
    kont239's avatar
    Erkek

@DaSpOnGe  Vize için başvurmadım daha araştırma yapıyorum. 

@tereke34 Dediğin gibi çok büyük coğrafya, aslında insan hepsini gezmek istiyor fakat para da kolay kazanılmıyor sonuçta. 

@Shuqufe Yolculuk için verdiğin bilgiyi kullanabilirim teşekkürler.

@tagext  Batı yakasında gittiğin yerlerden tavsiyen varsa iyi olur aslında (yolculuğunu kısaca özet de olur :) )

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    kont239 bunu yazdı

@DaSpOnGe  Vize için başvurmadım daha araştırma yapıyorum. 

@tereke34 Dediğin gibi çok büyük coğrafya, aslında insan hepsini gezmek istiyor fakat para da kolay kazanılmıyor sonuçta. 

@Shuqufe Yolculuk için verdiğin bilgiyi kullanabilirim teşekkürler.

@tagext  Batı yakasında gittiğin yerlerden tavsiyen varsa iyi olur aslında (yolculuğunu kısaca özet de olur :) )

hocam önce vizeni al 

zaten verirseler 10 sene basıyor şuan USA 

sonra nereye gitmek istediğine napmak istediğine bakarsın

ama önce vizeni al :))

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
Toplam Hit: 1092 Toplam Mesaj: 9
tatil abd amerika turist