folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Amerika Hakkinda Bi Kac Soru.

Amerika Hakkinda Bi Kac Soru.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morf1n
    morf1n's avatar
    Erkek

1 - Amerikada Sanal post islem sureci nasil isliyor ne gibi sartlar gerekli ? ( Sirket sahibi olmak yeterlimi ? )

2- Sirket Nasil aciliyor amerikada , ne tarz evraklar belgeler gerekli?

3- Paypal business account kullanan varsa ne gibi islemler lazim ? ( banka karti ve vergi tax numarasi yeterlimi ? ) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morf1n
    morf1n's avatar
    Erkek

Yurt disinda kimse yokmu bu konular hakkinda bilgi sahibi :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alli
    alli's avatar
    Erkek

Hocam ikinci sorunun cevabı hangi eyalette kuracağına, ne üstüne iş yapacağına, şirketinde kaç ortak ve kaç kişi çalıştıracağına, abd de olup olmadığına abdde isen de yasal statüne göre değişiyor. 

Türkiyede olduğunu, yazılım al- sat yapacağını ortaksız kuracağını ve vergi vermemek için delaware yada new jerseyde kurmak isteyeceğini varsayıyorum. Bunun için en iyi yol 

senin için evrak işlerini halledecek bir site kullanman. incfile.com üzerinden bir arkadaşım şirket kurdu. Durumu anlatıp onlardan yardım öneri alabilirsin. Genelde şirketler $300a yakın bir evrak ücretiyle kurulabiliyor. 

Bunun dışında şirket kurmanın en temiz yolu abd de bir üniversitede yeni mezun yada mezun olmak üzere olan bir tanıdık bulman. 

Bu kişilerin opt denilen 1-3 yıllık çalışma izinleri oluyor. 

1. aşama opt iznini mezuniyetiyle beraber başlatmak,

2 başlatılmış opt yi kullanarak department of homeland security'e gidip ssn(sosyal güvenlik numarası ) almak

3 bu numara tanımlandıktan sonra eid denilen iş veren numarasının alınması

4 bulunduğu eyaletteki small business centere uğrayıp şirket kurumuyla alakalı danışmanlık almak(ücretsiz) evrakların düzgün doldurulmasında en garantili yöntem budur. 

5 şirket kurulumuyla alakalı bilgilendirme yapıldıktan sonra ein kullanarak kendini işe alma. 

Şirket kurulumundan sonra 3 yıla kadar vergi beyan etmek zorunda değilsin diye biliyorum. 

Ohio eyaleti için bu işlemleri aşama aşama anlatan resmi bir link vardı. Şimdi bulamadım eve gidince bakarım

https://i.imgur.com/lCgZ0V0.jpg
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Dostum ben abd de yasiyorum ama sorular hakkinda cok bilgim yok, uzgunum.

how to start a start-up in the US diye aratirsan birseyler bulursun sanirim. 

Hope that helps. 

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 1047 Toplam Mesaj: 4
amerikada sirket acmak amerikada sanal post islemleri