folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Amerikadan Satın Alınmak İstenen İphone 6Splus Hk.

Amerikadan Satın Alınmak İstenen İphone 6Splus Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba.

Amerikadan iphone 6splus alıcam 64gblık. Fiyatı 2.5k yani TR ye göre çok uygun.

Mesela telefona bişey oldu. türkiyede garantisi geçer mi ? yani alıp servisine göndersem " sen bunu USA'dan almışsın. Onların servisine gönder " derler mi ? 

İnternette okuduğum bazı yorumlara göre A1687 Modeli Türkiyede garantiliy " miş ". Bu konu hakkında net bilgisi olan hocaları konuya davet ediyorum :D

Verdiğiniz kesin bilgilere göre satın alıcam. 

Şimdiden teşekkürler :)

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

yurtdışından alınan iphone telefonların 1 yıl uluslararası garantisi var hocam ve yurtdışından alınacaksa sim kilitsiz alınmalıdır.. Aşağıdaki siteden telefonun durumunu öğrenebilirsin ama kutuyu açmadan yani sim kartını takmadan bilgiler gelmez ekrana etkinleştirilmeli telefon..

https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/

essan tarafından 10/Mar/16 23:03 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

En mantıklısını yapıyorsun. Türkiye'de dolar > Türk lirası çeviri olduğundan fiyatlar acayip yükseldi. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hocam şimdi diyelim bende bir adet aldım bu şekilde. Kayıtıydı vergisiydi üstüne ne kadar binecek bilgisi olan var mı?

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

abi ben 4 tane aldım.

bir tanesinde gri wi-fi problemi var yani wi-fi çalışmıyor.

aldığım telefonların hepsi sim free. türkiyede garantisi var mı diye sorduğumda mağaza olan her yerde garantimiz var dediler. bende aldım. almaz olaydım.

buraya geldim garantisi türkiyede geçerli değil dediler. zorluyada gittim akasyaya'da gittim belki 30 kez apple müşteri temsilcileri onların supervisorları onlarında supervisorlarıyla falan görüştüm ama nafile.

yani ben yaptım sen yapma.

al buda ekşiden bi yazar.

https://eksisozluk.com/abdden-iphone-6-alacaklara-tavsiyeler--4676449

@Easx

hocam telefon başı 131.5 TL vergi ödedim başkada bir şey ödemiyosun.

iQsuz tarafından 10/Mar/16 23:16 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Hocam şimdi diyelim bende bir adet aldım bu şekilde. Kayıtıydı vergisiydi üstüne ne kadar binecek bilgisi olan var mı?

120 lira kadar bi pasaport kayıt parası var o kadar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Eyvallah arkadaşlar teşekkürler

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

139 TL telefon kayıt vergisi var hocam.. Pasaport bulamazsan kıbrısa git gel sonra e-devlete giriş yap ordan kayıt yapabilirsin 12 saatte onaylanıyor (denendi) ;) tabi ki üzerine 2 yıl içinde telefon kayıt yapmadıysan.. Kayıt varsa sağda solda pasaport araştır hacı mevsiminden kalanlar vardır..

Toplam Hit: 910 Toplam Mesaj: 8
garanti sorunu usa iphone 6splus